Stare ogrzewanie podłogowe domu na suficie piwnicy FBI?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Owen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 03/06/08, 08:16
Lokalizacja: Belgique

Stare ogrzewanie podłogowe domu na suficie piwnicy FBI?




przez Owen » 15/07/11, 12:40

Witam,


Mam stary dom z piwnicą pod salonem, którego podłoga jest wyłożona kafelkami.

Czy ogrzewanie podłogowe energią słoneczną w starym domu polega na modyfikacji stropu piwnicy wykonanej podczas remontu dla tego typu budynku z 1870 roku?

Jakie zalecenia należy wziąć pod uwagę?

W tym poście szukam dokumentacji dotyczącej wymagań wstępnych, zalet/wad, czy też jest to FBI (zły pomysł).....

Cordialement

dziękuję

Owen
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 15/07/11, 13:33

Uh, pomysł jest wart rozważenia. Byłoby to ogrzewanie podłogowe „od dołu”, jeśli ktoś woli… problemem będzie przenikanie kalorii przez podłogę.

Trudno więc tak powiedzieć, jaki to rodzaj podłogi? Jak gruby?

Jeśli drewno (prawdopodobnie biorąc pod uwagę wiek domu): będzie izolować...
Jeśli będzie beton, będzie dobrze przewodził ciepło, ale utworzy mostek termiczny w kierunku podpór... więc duże straty na poziomie ściany. Do wykonania izolacji o grubości 2 cm potrzeba 4 m betonu. Możemy więc sobie wyobrazić ogrzewanie betonu w środku stropu jedynie w odległości 1.5 - 2 m od ścian...ale dalej będzie to powodować duże straty!

Myślę, że możesz przetestować pomysł, umieszczając mały grzejnik elektryczny (łatwiej) na suficie piwnicy (na środku) i zobacz, czy po kilkudziesięciu minutach poczujesz wzrost ciepła...j Nadal mam wątpliwości kiedy już widzę bezwładność naszych podgrzewanych podłóg (beton o grubości 25 cm w tym 10 cm podgrzewanego jastrychu).

Warto więc studiować, w każdym razie interesujące.
0 x
Owen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 03/06/08, 08:16
Lokalizacja: Belgique




przez Owen » 15/07/11, 14:04

To był pomysł, który przyszedł mi do głowy.

Staram się ocieplać ściany, żeby zmniejszyć zużycie paliwa.

Teraz myślę o technicznych możliwościach ogrzewania i magazynowania ciepła w odniesieniu do mojego budynku

W międzyczasie znalazłem firmę, która oferuje rozwiązanie:

http://www.multibeton-france.fr/notice- ... t_ssol.htm

Naprawdę nie wiem, co myśleć.
0 x
Owen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 03/06/08, 08:16
Lokalizacja: Belgique




przez Owen » 15/07/11, 23:27

jak powiedziałem, salon jest wyłożony kafelkami na jastrychu

zdjęcie sufitu mojej piwnicy:

Obraz
Ostatnio edytowane przez Owen 16 / 07 / 11, 20: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 16/07/11, 07:45

Jeśli fachowiec to zaproponuje, to musi się udać, ale tak jak myślałem, to na betonowej podłodze.

Hej, możesz zapytać Dirka Pitta, jak to działa: https://www.econologie.com/forums/post208004.html#208004 (jeśli nad garażem znajduje się pokój)
: Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92