Jeść mięso, jaki wpływ na planecie?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.

można obejrzeć film do końca?

Możesz wybrać 1 opcja

6
43%
2
14%
6
43%
 
Wszystkich głosów: 14
 
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1

Jeść mięso, jaki wpływ na planecie?




przez sam17 » 22/11/07, 21:55

W rzeczywistości natknąłem się na filmie, że nie ja wstrząśnięty i wytrzeźwienia dzisiaj.

Jest to bardzo trudny film o tym, jak ludzkość traktuje świat zwierząt, z dość dużą część przemysłu spożywczego.

Jest to bardzo trudne dokumentalny, więc zaleca się wrażliwe dusze ostrożnością. Nie jestem kimś, kto jest pod wrażeniem łatwo, ale muszę przyznać, że jest to rodzaj filmu, który może pozostawić ślady. Krótko mówiąc, tutaj ostrzegł.

http://bellaciao.org/fr/article.php3?id_article=43583

Wziąwszy mały krok wstecz w tej sprawie, jestem ciągle wrażenie, że reżyser ma na celu przede wszystkim pokazać najgorszych aspektów rzeczy. Ale nawet przez przyklejania do minimum, pozostaje niepokojący.

I już przestał jeść ryby przez uświadomienie sobie, w jaki sposób opróżnił mórz ... zaczynam zadawać sobie, aby stać się wegetarianinem. Co na to, że nawet jeśli wolałem już jeść mniej mięsa, aby kupić więcej i lepszej jakości, to teraz staje się bezwzględną regułą.

W skrócie, można zobaczyć film i powiedz mi, co myślisz.

Odwaga, naprawdę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 22/12/07, 14:43

Jest oczywiste, że nie rolnictwo jest jednym z największych przyczyn zanieczyszczenia.

- Big konsumentem paliw kopalnych
- niszczona otaczających ekosystemów: niektóre systemy rolne mają ograniczony wpływ
- Ubytek ziemi (nikt nie wie, jak obrót zasługuje na nazwę)
- odrzucenie CH4 gospodarstw
- Nie wycena odchodów
(...)

=> Hodowla bateryjna jest herezją pod względem wpływu na środowisko, jakości pozyskiwanego mięsa i ekonomii (problemy z marżą itp.).

Intensywne połowy stwarza problemy zubożenia morzu, zanieczyszczenia te morzu nie ma większego złowionych ryb jadalnych (zwłaszcza w górnej części łańcucha pokarmowego).

Warsztaty uboju / przetwarzania są ważnym źródłem zanieczyszczenia wody, dużych odbiorców energii ... A ja proponuję wizytę, jeśli chcesz nadal jeść mięso.

Wegetarianizm nie jest rzeczą oczywistą zarządzać ...

Ale jedno jest pewne: planeta jest przeludniona i nie może wyżywić wszystkich tych ludzi.

Priorytetem może być, aby ograniczyć tę inflację?

(Przepraszam za ten post nieco niechlujny).
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 22/12/07, 17:15

nie jest przesada! ale istnieje! : Evil: Byłem bettaillere kierowca, ja prowadził abatoir, wejście zabronione moll .....
zbyt wielu ludzi na Ziemi prawdopodobnie !!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/12/07, 18:01

Niektóre dane dotyczące zanieczyszczenia o równowartość CO2: https://www.econologie.com/viande-co2-et ... -3230.html
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 22/12/07, 18:13

Arthur_64 napisał:Wegetarianizm nie jest rzeczą oczywistą zarządzać ...

Ale jedno jest pewne: planeta jest przeludniona i nie może wyżywić wszystkich tych ludzi.



Oczywiste jest, że jest zbyt wielu ludzi, a ponadto zbyt c ... aby ograniczyć ich rozmnażanie się, gdy zasoby się zmniejszają (co tak zwane „gorsze” zwierzęta robią w naturalny sposób)
Wegetarianizm (wegańskie) ścisła jest herezja (nawet szympansy są homnivores) przez minusy, jeśli również jeść produkty mleczne, jaja, itp .. mamy do zrównoważonej diety, ale jest rzeczywiście skomplikowane, ponieważ rośliny o niskiej zawartości białka (azjatycka rozwinięte techniki fermentacji, aby zwiększyć stężenie) ... i są tak wykonane, że nie może syntezy białek, takich jak gryzoni, ...
Osobiście minęło dużo czasu, odkąd zrozumiałem, że jeśli chcemy, aby zwierzęta były odpowiednio hodowane i traktowane, a nie były tylko „rzeczami” wytwarzanymi z białek, musimy zapłacić cenę (czerwona etykieta, ekologiczne, itp ...) i ogranicz jego spożycie, naprzemiennie z wegetariańskimi „stekami”, jakie znajdujemy dzisiaj (czasami jest to wręcz obrzydliwe: musisz to uporządkować ...)
Miałem bardzo sportowy człowieka, kto był wegetarianinem od jego ~ 20ans którzy zmarli po zapukał 88ans pływają po morzach (Marcel Bardiaux): Poznałem go, gdy wrócił do St Nazaire Quebec i byłbym zadowolony, że jego postać w tym wieku (jeśli mi się uda ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 22/12/07, 18:48

Christophe napisał:Niektóre dane dotyczące zanieczyszczenia o równowartość CO2: https://www.econologie.com/viande-co2-et ... -3230.html


To mi odpowiada, że ​​nie pojechałem do tego obliczenia ...

będę mógł odpocząć: p
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/12/07, 20:05

Ben 2 niezależnych obliczeń stosowaną do potwierdzenia lub zaprzeczenia figur ... Hop o, pracę !! :D

W przeciwnym razie myślę tylko te numery na JM Jancovici: www.manicore.com precyzyjna metoda może być szczegółowy?
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 23/12/07, 01:12

Jestem wegetarianinem (lakto / ovo) od 20 lat i brak mi niczego. Kiedy idę do lekarza, a ja analizuję to doskonały i nie colestrol ani nic z tych rzeczy. Wegetarianizm jest raczej problemem kulturowym i może być bardzo enbêtant iść na wesele, na przykład, a nie mają co jeść i bawić tłumacząc sąsiadem przy stole, dlaczego nalegają na tej diecie .. .Istnieje wiele vergetarien smaczne danie iw ogóle to jest właśnie problem, że nie ma zbyt dużo niewiedza na ten temat i sądzimy, że są ludzie, którzy jedzą tylko trawy ..
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 23/12/07, 08:58

Intensywne rolnictwo, a zwłaszcza zwierząt gospodarskich nie są darem dla Matki Ziemi.

Staje się wegetarianinem może być rozwiązanie, teraz jeśli pomysł się wziąć porady od diéticien (nie powinien zepsuć albo).

Kolejna rzecz, nie jedz ryżu! Ten typ kultury emituje dużo gazów cieplarnianych !!!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 23/12/07, 14:36

Gregconstruct napisał:
Staje się wegetarianinem może być rozwiązanie, teraz jeśli pomysł się wziąć porady od diéticien (nie powinien zepsuć albo).

Kolejna rzecz, nie jedz ryżu! Ten typ kultury emituje dużo gazów cieplarnianych !!!


Ben właśnie ryż jest podstawą diety wegetariańskiej, naturalnie, jak jeść biały ryż brązowy ryż jest długotrwałe niedobory witaminowe gwarancje ...
Jeśli o to chodzi, to możesz to dostać. zrobione w maksymalnie 30 minut, nie jest łatwe w zarządzaniu (przygotowanie z wyprzedzeniem niszczy witaminy) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174