Dopasuj silnik, koło pasowe i pasek do krajarki do jabłek

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Dopasuj silnik, koło pasowe i pasek do krajarki do jabłek




przez guibnd » 11/03/22, 21:11

Witam,
Chciałbym zmotoryzować moją starą wykrawarkę do jabłek, której używam do robienia cydru. Wielkim kołem ciężko się obraca przez lata i chciałbym podtrzymać tę tradycję, uwalniając się od tego trudnego etapu miażdżenia jabłek. Czy moglibyście mi doradzić w sprawie mocy silnika, długości i rodzaju paska oraz planów montażu? Z góry dziękuję
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16180
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Remundo » 12/03/22, 07:38

Witaj mój przyjacielu

W twoim przypadku szukałbym starej pralki.

Moc będzie wystarczająca, a przełożenie dostosowane. Znajdują się tam wszystkie części (silnik, rolki napędowe i odbierające), a także przyłącze 220 V.

Często pralki w centrum recyklingu mają nienaruszoną mechanikę, to raczej czujniki lub hydraulika prowadzą je do marnotrawstwa.
1 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Macro » 12/03/22, 07:40

problem z pralkami od 20 lat... To elektroniczna karta sterowania silnikiem, którą nowicjuszowi nie jest łatwo kontrolować.
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16180
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Remundo » 12/03/22, 07:57

powinny być podłączone bezpośrednio, jeśli to możliwe. Po prostu WŁ.-WYŁ.
1 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Ahmed » 12/03/22, 08:21

Bez sterowania kartą elektroniczną mogłoby się wydawać komentatorom, że silnik będzie się kręcił przy bezpośrednim podłączeniu... Nadają się tylko bardzo stare modele, zwłaszcza te marki "Bendix" z mechaniczną przekładnią redukcyjną na wyjściu wału...
Wymagana moc* nie powinna przekraczać 1/3 CV, pod warunkiem, że redukcja jest wystarczająca: albo jednostopniowa, z małym kołem pasowym napędzającym duże koło (jeśli przewidziano iw tym przypadku jest to zazwyczaj płaski pas), albo dwustopniowa, co daje większy wybór, albo motoreduktorem, bardziej kompaktowym.
Jeśli chodzi o preferowany typ napędu, płaskie koła pasowe działają z mniejszymi stratami tarcia, ale wytrzymują szarpnięcia gorzej niż koła pasowe trapezowe, które ze swojej strony są bardziej „sprzężone”; więc zrobić z ograniczeniami tego urządzenia.

* Silnik wiertarki stołowej działałby dobrze.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Macro » 12/03/22, 08:37

nie jest to oczywiste, wiem bo próbowałem... silnik to szczotkowy silnik prądu stałego, karta elektroniczna uruchamia silnik cyklicznie zmieniając kierunek obrotów co 10 sekund... poza tym te silniki są całkowicie "otwarte" na złą pogodę... Normalny człowiek może wygenerować moc 0.5 KM przy silniku prądu zmiennego 500 do 1000 W, powinien być wygodny... Cała rzecz polega na tym, żeby móc zredukować bieg. Wydaje mi się, że człowiek na takiej rozdrabniarce kręci kołem zamachowym 1 obrót/s czyli 60 obr/min.... Klasyczny wolnoobrotowy silnik asynchroniczny ma 1400 obr/min więc trzeba będzie go zmniejszyć o przełożenie 24... Zakładając, że koło zamachowe ma średnicę 1m, koło pasowe silnika musiałoby mieć średnicę 40mm...

Znalezienie bardzo wolnego silnika, takiego jak 700 obr./min (ale uważaj na silniki 2-biegowe, takie jak dalender, które mają absurdalną moc przy niskich prędkościach), wymagałoby redukcji tylko o 10… Łatwiejszy do wykonania, ale mniej oczywisty silnik do znalezienia, to znaczy, że znalazłem odnowiony silnik do mojej wiertarki na leboncoin za bardzo skromną sumę (miałem ogromne szczęście)

Nasz przyjaciel musi podać nam więcej informacji. zrób zdjęcie jego karbu i powiedz jak szybko nim kręci, musi nam też powiedzieć czy ma prąd (mono tri???) na szlifierni bo możliwe że jego cydrownia jest zrobiona na wsi pośrodku pól a to już nie to samo...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Macro » 12/03/22, 08:39

Ahmed napisał:Bez sterowania za pomocą karty elektronicznej mogłoby się wydawać komentatorom, że silnik będzie się kręcił przy bezpośrednim podłączeniu...

* Silnik wiertarki stołowej działałby dobrze.


Tak dla uciekiniera, również zauważyłem problem
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Macro » 12/03/22, 08:50

szkoda, że ​​mają trochę małą moc... mam na stanie dwa małe silniki leroy sommer tri do przenośników taśmowych o mocy 0.25 KM przy 1500 obr./min wyposażone w koło pasowe trapezowe 45 mm wewnątrz i 65 mm na zewnątrz... byłby w przyjaznej cenie
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Macro » 12/03/22, 09:11

Myślę, że jego wycięcie wygląda tak:
ob_fafc21_42295274-10217280421584260-78724204006.jpg
ob_fafc21_42295274-10217280421584260-78724204006.jpg (108.38 KiB) Wyświetlono 4553 razy


Widzimy tutaj, że jest obsługiwany przez 2 mężczyzn, więc pozostaję przy moim pierwszym pomyśle co najmniej 1cv ...

Jeśli jego koło nie ma płaskiego profilu pozwalającego na użycie paska…. Przekładnia mogłaby być wykonana gumową rolką na końcu wału silnika…
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16180
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Adaptacja silnika, koła pasowego i paska w wykrawarce do jabłek




przez Remundo » 12/03/22, 12:06

Makro napisał:szkoda, że ​​mają trochę małą moc... mam na stanie dwa małe silniki leroy sommer tri do przenośników taśmowych o mocy 0.25 KM przy 1500 obr./min wyposażone w koło pasowe trapezowe 45 mm wewnątrz i 65 mm na zewnątrz... byłby w przyjaznej cenie

Dobrze ustawione 250W moim zdaniem wystarczy

moc człowieka dostarczana w czasie z ramionami jest dość śmieszna, może około 100W, i nadal jest optymistyczna...
1 x
Obraz

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 202