Moje początki w Saône et Loire

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Nikola
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/04/21, 07:10
Lokalizacja: Na północ od południowej Burgundii
x 3

Moje początki w Saône et Loire




przez Nikola » 07/05/21, 08:12

Bonjour.
Po tym, jak „wpadłem” w „Le Potager du laesseux” pod sam koniec zimy, rzuciłem się w wir ...
Łąka od ponad 20 lat, na której co miesiąc, z wyjątkiem ostatnich trzech lat, sumiennie mijałem kosiarkę, zawód, który zawsze pchał mnie w kierunku lokalnych produktów sezonowych itp. (Pomimo trudności związanych z niechęcią pracodawców; jestem kucharzem ) i problemy zdrowotne, które zmuszają mnie do lenistwa!

Jestem w Burgundii, na północ od Saony i Loary, na granicy z Côte d'Or.
Rozpocząłem więc testy na ten rok: rozpoczęcie pod koniec marca z osobistymi i lokalnymi materiałami do odzyskiwania siana.
Ze względu na mój późny start byłbym „zadowolony” z lokalnych roślin ekologicznych, dużych nasion i kilku testów „do zobaczenia”

„Pracowałem” jak cholerny (obiecałem, że zrobię to więcej), więc mam lasagne (ziemniak, cebula, fasola), deskę (ogórki, cukinia, szpinak), trzy kwadraty (pomidory, rzodkiewka, marchewka), mini deska (sałata, truskawki) kopiec (szalotka, fasola, boćwina, brukselka, gałązka selera), warstwa gorąca (dynia, crosnes, ziemniak) i zielony kawałek (rukola, buraki) i 'użyj spirali aromatów.
Oczywiście tego dnia niewiele było na miejscu ...

Całość około 60m2 z płaskim kompostem (od kilku lat mam też kurnik i kompostownik pryzmowy, który bardzo mi pomógł w rozpoczęciu)

Zastanawiam się, a przede wszystkim nie robię nic w innym miejscu obok, któremu pozwolę żyć jego życiem i dla którego zbieram siano na tę jesień.
Spędziłem czas na czytaniu Twoich postów i jest wiele rzeczy, które mogą Cię zainspirować!
Najtrudniej jest zapomnieć o odruchach pracy i uspokoić się (dla mnie to bardziej stołek czy kikut niż leżak) patrząc na to, co się dzieje, by zastanowić się, jak towarzyszyć tej żywej ziemi. Ale moje ciało wie, jak zadzwonić do mnie, żeby zamówić, kiedy próbuję zrobić za dużo ...
Nie mogę się doczekać, aby cię przeczytać!
załączniki
BE246A47-9560-4BAF-939E-6901BF6D0BF2.jpeg
1B136BC1-40A1-4408-94F2-0C843DAD4388.jpeg
1B136BC1-40A1-4408-94F2-0C843DAD4388.jpeg (301.05 Kio) Consulté 2451 fois
44027307-6FEF-4A7C-BD1C-8E05BEC07818.jpeg
731E358B-5D1B-44E1-A6A1-EBC04B925A5D.jpeg
F9970A92-AD67-43B9-B201-9A0423F3836D.jpeg
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez Moindreffor » 07/05/21, 12:12

powitanie
Witaj tutaj
bardzo perma design : Mrgreen: ale ładna, podoba mi się, dobra kontynuacja, jesteś na dobrym sianie : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez phil53 » 07/05/21, 12:41

Witam, pierwszy rok może być rozczarowujący pod względem produkcji. Wtedy szybko się poprawia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Nikola
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/04/21, 07:10
Lokalizacja: Na północ od południowej Burgundii
x 3

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez Nikola » 07/05/21, 13:21

Moindreffor napisał:powitanie
bardzo perma design : Mrgreen:

Dokładnie… ale praca w kilku etapach w ciągu kilku tygodni z myślą: jak krążyć i osiągnąć wszystko. Co więcej, przedłużyłem zgodnie z moimi pragnieniami-możliwościami.
A potem Madame zapytała mnie o warunek: chcę, żeby był ładny i kwiecisty.
Tym lepiej, że wszędzie są zasiane kwiaty (len błękitny, kosmos, nasturcje itp.)
W tym roku robię tylko kilka drobiazgów, „żeby zobaczyć”
Część, która zostanie rozbudowana w przyszłym roku będzie dużo bardziej „podstawowa”: łąka + siano + bruzdy czy kopiec.
Spróbuję miejsca na szparagi. Jednak myślę, że muszę popracować nad swoją glebą do tej implantacji.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez Moindreffor » 07/05/21, 20:37

Nikola napisał:
Moindreffor napisał:powitanie
bardzo perma design : Mrgreen:

Dokładnie… ale praca w kilku etapach w ciągu kilku tygodni z myślą: jak krążyć i osiągnąć wszystko. Co więcej, przedłużyłem zgodnie z moimi pragnieniami-możliwościami.
A potem Madame zapytała mnie o warunek: chcę, żeby był ładny i kwiecisty.
Tym lepiej, że wszędzie są zasiane kwiaty (len błękitny, kosmos, nasturcje itp.)
W tym roku robię tylko kilka drobiazgów, „żeby zobaczyć”
Część, która zostanie rozbudowana w przyszłym roku będzie dużo bardziej „podstawowa”: łąka + siano + bruzdy czy kopiec.
Spróbuję miejsca na szparagi. Jednak myślę, że muszę popracować nad swoją glebą do tej implantacji.

butów, o których możesz zapomnieć, chyba że musisz ćwiczyć : Mrgreen: a jeśli chodzi o szparagi, zapytaj Didiera, gdzie są, bez uprawy : Mrgreen:

naprawdę musisz odtruć z pracy, ty : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez phil53 » 08/05/21, 11:14

Szparagi układam bez uprawy gleby. Ogromna warstwa siana i kosy.
Czasami technika pojemnika, który pozostawia szparagi skierowane z dala od światła i toczy się
1 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez Doris » 08/05/21, 13:39

phil53 napisał:Szparagi układam bez uprawy gleby. Ogromna warstwa siana i kosy.
Czasami technika pojemnika, który pozostawia szparagi skierowane z dala od światła i toczy się

Małe pytanie na przyszłość: w tym roku spędziłem lata uprawiając glebę, więc tam się nie potknąłem. Ale dobrze zrozumiałem, że potykasz się z sianem i fałszywym brfem?
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez phil53 » 08/05/21, 14:02

Doris napisała:
phil53 napisał:Szparagi układam bez uprawy gleby. Ogromna warstwa siana i kosy.
Czasami technika pojemnika, który pozostawia szparagi skierowane z dala od światła i toczy się

Małe pytanie na przyszłość: w tym roku spędziłem lata uprawiając glebę, więc tam się nie potknąłem. Ale dobrze zrozumiałem, że potykasz się z sianem i fałszywym brfem?

Tak, zrobiłem małą wnękę w rozkładającej się warstwie, a następnie pokryłem dobrą warstwą brf i siana. Około 30 cm po zasiedleniu zimą.
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez Moindreffor » 08/05/21, 15:14

Doris napisała:
phil53 napisał:Szparagi układam bez uprawy gleby. Ogromna warstwa siana i kosy.
Czasami technika pojemnika, który pozostawia szparagi skierowane z dala od światła i toczy się

Małe pytanie na przyszłość: w tym roku spędziłem lata uprawiając glebę, więc tam się nie potknąłem. Ale dobrze zrozumiałem, że potykasz się z sianem i fałszywym brfem?

cóż, historia kopca jest taka, że ​​szparagi są dość długie, a jeśli chcesz, aby pozostały białe, musisz wspiąć się jeszcze wyżej, w przeciwnym razie sztuczka ziemi powyżej, ale niezbyt estetyczna : Mrgreen: stąd bardzo dobra grubość

przy minimum pracy można trochę zarobić, trochę kopiecie żeby włożyć pazury, w dodatku myślę, że przy Wam nabierze wilgoci, czasem uczciwa praca może nie być bezużyteczna : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Odp .: Moje początki w Saône et Loire




przez Doris » 08/05/21, 15:37

Moindreffor napisał:przy minimum pracy można trochę zarobić, trochę kopiecie żeby włożyć pazury, w dodatku myślę, że przy Wam nabierze wilgoci, czasem uczciwa praca może nie być bezużyteczna : Mrgreen:

Rzeczywiście, trochę je zakopałem, ale nie zrobiłem też kawałka, jak na filmach rustica, po prostu zrobiłem dołki, więc nie mam wystarczająco dużo ziemi, aby zrobić kopce. Zaczynam być dobrze odstawiony od pracy i dostatecznie odurzony lenistwem, aby nie zapuszczać się zbytnio w trud : Chichot:
1 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182