Zaczynam w moim ogródku warzywnym !!!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Annanjou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 03/11/20, 11:22
x 1

Zaczynam w moim ogródku warzywnym !!!




przez Annanjou » 10/04/21, 14:45

Witam,
Tak jadę: od kilku lat koszę (około 200 m2) bez zbierania trawy z mglistą nadzieją na ogród warzywny. A potem dostałem książkę leniwca w prezencie na Boże Narodzenie iw styczniu 2020 rozłożyłem mały RB siana na około 50 m2. Obecnie zajrzałem pod siano i wygląda to bardzo obiecująco. Mimo wszystko było kilka traw, które tej zimy przebiły się przez siano: kiedy to się stało, podnosiłem siano widelcem i sprawiałem, by opadały im na nosy; uspokoił chwasty. Ale tam, na początku kwietnia, jest zaledwie kilka rumeksów (bardzo łatwo usuwanych, ponieważ gleba jest luźna) i kilka więcej mleczy. Zastanawiam się, czy wyjdę i wrócę do swojego bramkarza, czy też odłożę siano (mam prawie cały RB?
Ach i też trochę boję się zasiać na początek ogródek warzywny pod siano, więc przygotowuję sadzonki zasiane w domu (a także kilka kupiłem, trzeba zacząć dobrze, wtedy spróbuję zebrać nasiona).
Dziękujemy!
Anne
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Idę !!!




przez Moindreffor » 10/04/21, 16:56

witaj Anne
Wydaje mi się, że to dobry początek, powierzchnia niezbyt duża, przypominam, że uprawiam około 32m2, ale ja też kucam i miałem wszędzie : Mrgreen:
za mlecze wskażą, więc grasz na nich taki sam los jak na rumeksie, u mnie jest narzędzie, które lubię w warzywniaku, jest to kielnia murarska zwana kocim językiem, wydaje mi się, że jest łatwiejsza w zarządzaniu niż transplanter i dodatkowo jak ma cienkie ostrze służy mi jako nóż, więc uderzam w korzeń, jeśli nie mogę go wyciągnąć i jak często mówi Didier, jeśli nie masz wszystkiego za pierwszym razem, cóż będzie na drugą, nawet trzecią, ale dotrzemy

jeśli nie to zobaczysz też, że wysiew w doniczkach lub terinach, gdy masz małą powierzchnię, to nie jest źle, nie sieję praktycznie niczego poza końcem sezonu, kiedy kłoda się kończy, kwestia lenistwo, brak bruzd do otwierania, sieję w locie : Mrgreen:

więc powodzenia i miłej zabawy
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Annanjou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 03/11/20, 11:22
x 1

Re: Idę !!!




przez Annanjou » 10/04/21, 18:09

Dziękuję !!!
Więc poza dmuchawcami, które musiałbym nosić, wracam do leżaka :D
Moje sadzonki zaczynają przyjeżdżać do domu:
- 2 listki na pomidory w doniczkach, które w ciągu dnia stawiam na zewnątrz, aby „stwardniały”
- 1 liść na karczocha w filiżance (tak, próbowałem karczocha ... ale później kupiłem jedną lub 2 rośliny, jeśli to konieczne)
- na razie nic na pietruszkę, bazylię, ogórek i brukselkę, więc czekam.
A na zewnątrz zrobiłem tace (na tacach sprzedawców ryb według André Abrahami) z sałatkami, aby pokroić ten punkt na 2 liście, rzodkiewki (oczywiście, że to zachęca!) I stoję przed tacą z porami : Lol:
Ach i jeszcze taca z kwiatami: nagietek, nasturcja z ogórecznika itp ...
a potem ... kupiłem też sadzonki truskawek (chyba trudne do zasiania), a także pomidory, bazylię, miętę, żeby zapewnić cios, gdyby moje sadzonki mnie zawiodły. Umieszczam je w doniczce, aby móc je przynieść, jeśli jest zagrożenie mrozem, ale nie sadzę pod sianem, dopóki mrozy naprawdę się nie skończą.
Myślę też, że trochę się rozciągnę: skosiłam krótki pas, żeby posadzić ziemniaki, które przykryję gęstym sianem: w zeszłym roku robiłam test i wyszło świetnie!
Voili voilou, przekażę wiadomości, gdy tylko coś się wydarzy.
Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia wkrótce,
Anne
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Idę !!!




przez Ahmed » 10/04/21, 18:14

Kupiłem też sadzonki truskawek (chyba trudne do zasiania) ...

Nie jest to trudne, po prostu odmianę uzyskuje się wegetatywnie, co jest łatwe z tą rośliną, która wybrała obie opcje: będziesz mógł przesadzić pojawiające się rozłogi (są truskawki, które już nie mają tej zdolności, jak się wydaje) dla mnie, ale to nie jest większość).
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Annanjou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 03/11/20, 11:22
x 1

Re: Idę !!!




przez Annanjou » 10/04/21, 18:24

Dziękuję Ahmed, pamiętam i spróbuję truskawkowych biegaczy (im więcej mamy, tym więcej jemy :D
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Idę !!!




przez Moindreffor » 10/04/21, 18:30

Ahmed napisał:
Kupiłem też sadzonki truskawek (chyba trudne do zasiania) ...

Nie jest to trudne, po prostu odmianę uzyskuje się wegetatywnie, co jest łatwe z tą rośliną, która wybrała obie opcje: będziesz mógł przesadzić pojawiające się rozłogi (są truskawki, które już nie mają tej zdolności, jak się wydaje) dla mnie, ale to nie jest większość).

inaczej, ale myślę, że Ahmed znajdzie tam coś do zarzucenia, lubisz mnie, truskawki zostawiasz sobie, kradną i same przeszczepiają, ale rzeczywiście będziesz miał dość anarchiczny park, dość gęsty, który kolonizuje przestrzeni tyle, ile chce, ale to kwestia lenistwa, w zeszłym roku dużo zielonych truskawek, plony obiecujące, ale nie licząc na apetyt kosów, które w pełni karmiły gwizdki, nie widziałem kolor, z drugiej strony mariguettes i pojawiające się później marigony drzewne, które przybywają później, nie ucierpiały z powodu drapieżników kosów, szkoda, że ​​to te, dla których miałem najmniej roślin :(

w tym roku sieć jest gotowa : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Idę !!!




przez Ahmed » 10/04/21, 18:41

Robimy to, co czujemy, a ja nie mam duszy cenzora! Stolonnage musi być rozsądnie ograniczony, ponieważ pompuje energię ze szkodą dla produkcji owoców, która wciąż jest celem. Ale to, co głównie imituje produkcję truskawek, to suchość (powierzchowne ukorzenienie) i ciepło: te dwa czynniki przeciwstawiają się zdolności kwitnienia truskawek przez cały sezon wegetacyjny (przerywanie kwiatów). Będziesz więc musiał uważać, naturalnie mulczować (najlepiej kruszone), ale także podlewać et posyp orzeźwienie, jeśli chcesz deser przez całe lato ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Idę !!!




przez Moindreffor » 10/04/21, 18:49

Ahmed napisał:Robimy to, co czujemy, a ja nie mam duszy cenzora! Stolonnage musi być rozsądnie ograniczony, ponieważ pompuje energię ze szkodą dla produkcji owoców, która wciąż jest celem. Ale to, co głównie imituje produkcję truskawek, to suchość (powierzchowne ukorzenienie) i ciepło: te dwa czynniki przeciwstawiają się zdolności kwitnienia truskawek przez cały sezon wegetacyjny (przerywanie kwiatów). Będziesz więc musiał uważać, naturalnie mulczować (najlepiej kruszone), ale także podlewać et posyp orzeźwienie, jeśli chcesz deser przez całe lato ...

Właściwie w zeszłym roku położyłem dobrą warstwę BRF na truskawkach, nie mogąc się w tym roku odnowić, i podlałem, stąd obiecujące zbiory : Mrgreen:

po tym, gdy w parku jest miejsce i sam się rozwija, jeśli jest większy, ale mniej produktywny, wszystko jest kwestią wyboru : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Idę !!!




przez Ahmed » 10/04/21, 19:35

Masz na pewno na myśli: „skąd opłacalne zbiory”?
Rzeczywiście, kompromis między rozmnażaniem a produkcją odbywa się według własnych kryteriów, w tym oczywiście dostępnej powierzchni ... Zadowoliłem się ostrzeżeniem Annanjou tej osobliwości.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Idę !!!




przez Moindreffor » 10/04/21, 20:10

Ahmed napisał:Masz na pewno na myśli: „skąd opłacalne zbiory”?
Rzeczywiście, kompromis między rozmnażaniem a produkcją odbywa się według własnych kryteriów, w tym oczywiście dostępnej powierzchni ... Zadowoliłem się ostrzeżeniem Annanjou tej osobliwości.

żniwa były korzystne dla kosów : Mrgreen:

rzeczywiście truskawka jest fajną rośliną z tej strony łatwym rozmnażaniem i produkcją smacznych owoców, dlatego jest gościem, o który trzeba dbać, mały tam, gdzie mieszkałem, był ogromny park, może był ogromny, bo byłem mały, ale hej, ledwo utrzymany zalesiony park, mały prywatny las, a jedną z moich największych przyjemności było znalezienie każdego roku tych kilku dzikich truskawek ... dlatego tym bardziej doceniam mara des bois
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125