Nowy ogród Lenistwo (33)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Jihele33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/05/18, 12:22
x 1

Nowy ogród Lenistwo (33)




przez Jihele33 » 09/05/18, 10:45

Witam,
Przybysz do Lazy Potager, po przeczytaniu twojej książki zaczynam siano w tym roku po wypróbowaniu plastikowej ściółki (plecionej), która dała mi dobre wyniki (w mojej skali). Dziękuję za to miłe dzieło popularyzacji i kultury (w każdym znaczeniu tego słowa) ...
Mam dwa małe ogrody warzywne w dwóch różnych miejscach wokół mojego domu, ale opiszę to nieco później.
Mam dzisiaj dla ciebie pytanie: Widziałem kilka bardzo małych czarnogłowych grzybów wyrastających za kilka dni ... czy to jest poważny lekarz? Jest to bardzo mokra paczka, na której w tej chwili są tylko sadzeniaki ...
Dziękuję za poświęcenie czasu, aby dać mi swoją opinię. Miłego dnia.
załączniki
Champis2.jpg
Champis2.jpg (168.77 KIO) Oglądano 7964 razy
Champis1.jpg
Champis1.jpg (137.24 KIO) Oglądano 7964 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: New Sloth Garden (33)




przez Did67 » 09/05/18, 15:08

Aby być szczęśliwym (prawie zawsze!) Z obecności „grzybów”:

- te "carpophores" (organy rozrodcze) to tylko bardzo mała część gigantycznej podziemnej góry lodowej: sieć strzępek, które stanowią prawdziwe ciało tych "grzybów" i które nagromadziły substancje niezbędne do jego budowy ... Trzeba sobie wyobrazić gigantyczną, kilkumetrową „watę cukrową”, której nie widać, a która jest „ciałem” tego grzyba ...

- prawie wszystkie grzyby są… „saprofitami” (tak! tak!): żywią się martwą materią organiczną, którą trawią; bez „dobrego” lub „złego”, poza tym, że pod koniec tego rozkładu znajdują się minerały, które stanowiły trawioną biomasę ...

- więc jest to szczęśliwy znak rzeczy 3:

a) gleba jest nadal wystarczająco wilgotna; na gołej, suchej glebie, małe szanse na powstanie takich „grzybów”
b) że nic nie blokuje rozwoju grzybów: dlatego też bardziej pożyteczne grzyby, takie jak te, które łączą się z korzeniami grzybów tworząc mikoryzy, które są bardzo przydatne dla roślin, mają wszelkie szanse na rozwój (niekoniecznie "grzyby"...)
c) aby został ustawiony proces, który będzie podawał warzywa!

Youpi, idź na leżak, żeby nic nie zniszczyć!

[A tak przy okazji, zastanawiam się nad neurotyczną stroną naszej „fobii” grzybów, na tej podstawie, że niektórzy są pasożytami - i wywołują infekcje grzybicze - a inni chorobami roślin - mączniak prawdziwy, mączniak itp. lub że inni są trujący! Na leżaku mamy czas na „wyleczenie”]
2 x
Jihele33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/05/18, 12:22
x 1

Re: New Sloth Garden (33)




przez Jihele33 » 09/05/18, 21:57

Dziękuję za odpowiedź ... Nie martwię się o obecność grzybów, ale jestem ciekawy ... To były bardzo efemeryczne, ponieważ słońce się skurczyło. Inni mogą przyjść. Czekam na nich niecierpliwie od czasu mojego transatu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: New Sloth Garden (33)




przez Did67 » 10/05/18, 08:50

Tak, bardzo często te „karpofory” są bardzo efemeryczne i „topią się” po wypełnieniu ich misji ...

Być może był to coprin z czarnym atramentem: http://mycorance.free.fr/valchamp/champi5.htm
0 x
Jihele33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/05/18, 12:22
x 1

Re: New Sloth Garden (33)




przez Jihele33 » 10/05/18, 21:11

Witam,
Tutaj mam trochę czasu, więc zrobię dla mnie krótką prezentację mojego kuchennego ogrodu.
Przede wszystkim niewiele wiem o rolnictwie czy ogrodnictwie ... Posadziłem aż do roślin 2015, które kupiłem w doniczkach, ponieważ robię moje sadzonki z nasionami głównie od Kokopelli i mojej własnej produkcji (qd działa dobrze).
Nigdy nie traktowałem niczego z niczym (używam ferramolu do ślimaków i ślimaków na początku sezonu). Nie wkładam nawozu. Zaczynam od założenia, że ​​nie mogę już spożywać wszystkiego, co daje mi ogród, możliwe choroby są w jakiś sposób udziałem aniołów ...
Jak widać, wydajność i osiągi nie są moją siłą napędową ...
Sytuacja: ogród wokół domu na przedmieściach Bordelaise. Działki 2 do ogrodu kuchennego. Nie znam osobliwości gleby (wydaje się, że jest to glina).
Jeden z 70m2 : do ziemniaków, potimarronów, cukinii, bakłażanów, cebuli, buraków, pasternaku ...
Byłem długo odłogowany (dobrowolnie, ponieważ pozwoliło mi to na idealne miejsce makrofotografii). Następnie słoma tkane z plastikowej chochoł zbyt leniwy, aby pozbyć się z ogrodu warzywnego od 2 lat ... Istnieje obawa, że ​​metoda ta ułatwiła życie powój, że po prostu nie ma konkurencji mnożyły ... Nic zbyt zawstydzającego, ale trzeba uważać.
Jeden z 50m2 (Z orzecha włoskiego w środku) stosowany warzywo od 10 lat: do pomidorów, słodkie ziemniaki, por, rzepa, cebula, pasternak, buraki, topinambur, truskawki, arichaut ...
Aby dowiedzieć się, w jaki sposób i dlaczego ... Ben jest rozprowadzany w sposób losowy i dlatego partia ma 70m2 powój i zauważyłem, że zwierzę nie podoba bakłażan, cukinia i dynie. W przypadku ziemniaków jest zmienna.
Część 50M2 jest posadzona na środku orzecha, a przecież tutaj najważniejsze są rośliny.
Te dwie powierzchnie nie zostały poddane żadnej obróbce od co najmniej 15 lat ...
Odkryłem ogród kuchenny z La Parouseux dzięki książce które znalazłem świetnie i bardzo dobrze zrobione. Po raz pierwszy zrozumiałem wszystko, nawet jeśli trochę zatarasowałem zbyt naukowe części. Więc zacząłem szukać siana, żebym mógł łatwo znaleźć kulki 250kg (dostarczone). 2 Balls załatwiło sprawę.
Roznoszę siano późno (koniec stycznia) na działkach, nie robiąc nic poniżej. Jest trochę wszystkiego, stare rośliny, chwasty wyrwane z kompostu, gałęzie i bambus cięty na małe kawałki ... Wszystko samo jest fizyczne, ale mija ...
odkąd obserwuję i zasadziłem 15 dni temu moje ziemniaki (stopy 50), moje słodkie ziemniaki (stopy 15), pory i rzepy (w bezpośrednim wysiewaniu), karczochy jerozolimskie, które mi podano, truskawki Odzyskane od ubiegłego roku, a dziś moje pomidory (stopy 20) ... Do tego czasu jest ok, trochę trawy i innych, które mogą przejść tu i tam, ale łatwe do kontrolowania. Ziemniaki są na wyczerpaniu ... Pory wskazują na nos. I wszędzie jest mnóstwo grzybów (czasem efemerycznych) ... Wygląda na to, że to dobry znak :D .
Pomidory są sadzone dzisiaj i na razie nie narzekają ... : Lol: : Lol: : Lol:
Niektóre ataki ślimaków zapobiegają w ten sposób leczeniu Ferramolem i polują nocą nocą z lampą główną (20aine jeńców wojennych)
Moje oprzyrządowanie jest bardzo proste: prawa ręka, lewa ręka, duże narzędzie do przycinania żywopłotów (zakupione w lidl), aby pociąć warstwę siana i bulwiastą roślinę, aby zrobić dziury i przeszczepić moje rośliny ...
Na razie nie podlewam wody ... Ziemia jest pełna wody, więc rośnie ... Zobaczymy później, czy muszę wrzucić system kroplówki.
Oto pierwsza prezentacja. Będę szczegółowo jak w najbliższych tygodniach ...
Na zdjęciach moje pomidory sadzone ataków dzisiaj topinambur, moje narzędzia i rośliny ziemniaka zapomniane (istnieje 4 lub 5 tak), którym udało się przekroczyć 15 / siano 20cm ...
załączniki
Topinambur-Limaces.jpg
Tomates2.jpg
Tomates1.jpg
Patate1.jpg
My-outils.jpg
My-Tools.jpg (216.27 KIO) Dostęp do czasów 7844
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: New Sloth Garden (33)




przez Did67 » 10/05/18, 22:10

Z mojego punktu widzenia warzywa (ziemniaki, pomidory) trochę bladozielone ciągnąc za żółtawy, znak względnego ubóstwa w azocie. Kto zostanie skorygowana tak szybko, jak siano poważnie zacząć rozkładać (dobrze, dochodzimy w końcowej fazie rozkładu dolnej warstwy, która jest mokra: nitryfikacji) i zagra jedną z tych ról, które nawozu naturalnego ...

Ale skoro już miałeś dość, znajdziesz się w nadprodukcji!

Rzeczywiście, kurs ślimaków przy nadejściu dobrej pogody, pierwsze nasadzenia, ma przejść, a odbiór wymaga pół tuzina nocy wytrwałości. Następnie populacja spada, rośliny rozwijają i ślimaki są zadowoleni z dolnych liści, zwiędłe lub chory ... Grają swoje czyszczących ról ... i pomocniczy (chrząszcze ziemne, Rove ..) są liczniejsze, bardziej emocjonalne. ..
1 x
jpbord
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 13/05/17, 23:45
Lokalizacja: 24 Dordongne Bergerac
x 9

Re: New Sloth Garden (33)




przez jpbord » 13/05/18, 23:19

Dobry wieczór,

jest coraz więcej leniwych ogrodników! Jestem w Dordogne koło Bergerac i szczerze mówiąc Didier, że oddaję swój gust, aby mój ogród, wygląd nie jest taki sam, zanim przejdę do zadań ogrodnictwa klasycznego (roślina szybko, chwast raz po raz! wieczorem, znajdź odpowiedni produkt, aby wyeliminować mszyce, ślimaki i chrząszcze ziemniaczane, itd ....) teraz patrzę, zwracam uwagę na życie mojego ogrodu i bez względu na to, czy na przeszczepionych planach sałatkowych 12 jedne czy dwa są zjedzone , W skrócie wszystkie te rośliny, które rozpieszczam, przynoszą mi przyjemność oczu i zmysłów! Odnowienie kolejnego doświadczenia życia w całości.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: New Sloth Garden (33)




przez Adrien (były nico239) » 14/05/18, 00:08

Miło opinie ...

Chociaż podlewanie, myślenie i eksperymentowanie (byłem żądłem podlewania), myślę, że jest (niestety) nadal konieczne: ale zawsze jest sposób, aby to zrobić leniwie : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: New Sloth Garden (33)




przez Did67 » 14/05/18, 16:44

jpbord napisał:Dobry wieczór,

jest coraz więcej leniwych ogrodników! Jestem w Dordogne koło Bergerac i szczerze mówiąc Didier, że oddaję swój gust, aby mój ogród, wygląd nie jest taki sam, zanim przejdę do zadań ogrodnictwa klasycznego (roślina szybko, chwast raz po raz! wieczorem, znajdź odpowiedni produkt, aby wyeliminować mszyce, ślimaki i chrząszcze ziemniaczane, itd ....) teraz patrzę, zwracam uwagę na życie mojego ogrodu i bez względu na to, czy na przeszczepionych planach sałatkowych 12 jedne czy dwa są zjedzone , W skrócie wszystkie te rośliny, które rozpieszczam, przynoszą mi przyjemność oczu i zmysłów! Odnowienie kolejnego doświadczenia życia w całości.


Dziękuję. Nice !!!

[Dokładnie to próbuję osiągnąć: nie uwięzić nowych dogmatów, nowych zasad, nowych „musimy…”, innych „yaka…”. Ale uwolnij ogrodnika. Żeby tylko zmienić spojrzenie rzucane na rzeczy ... Dlatego tak „długo” wyjaśniam, podczas gdy uchwalanie reguły odbywa się w dwóch linijkach: „Twoja ziemia zawsze będzie czysta, którą utrzymasz!”, Na przykład]
1 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: New Sloth Garden (33)




przez Julienmos » 14/05/18, 17:18

zacieru na drugi dzień, co jest kłopotliwe, żeby zrobić otwory do sadzenia pomidorów!

zajęło mi kilof ... ziemia była poważnie wysuszona, nawet pod sianem (warstwa na pewno niewystarczająco gęsta, przyznaję się).
było dużo wilgoci, ale wciąż była betonowa! a przy tym duże pęknięcia, okopy i galerie gryzoni, pełne chwastów i mocnych korzeni, które rozwinęły się mimo siana, w skrócie był to Verdun ...

ale dzisiaj, dwa dni później, będzie wystarczająco dużo godzin nocnych deszczów, by znaleźć zupełnie inną glebę, bardzo delikatną, rozpadającą się z łatwością ręcznie!
jak to czasem trzeba wiedzieć, jak trochę poczekać, wiedząc, że pogoda przewiduje deszcze ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 153