Jak chronić zbiornik przed światłem i mrozem

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
treker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 10/03/09, 16:56

Jak chronić zbiornik przed światłem i mrozem




przez treker » 27/08/09, 16:13

Witam wszystkich,

nowy dzieciak wśród was przedstawiam się. Jestem z regionu paryskiego, ale na wsi. duży ogród o powierzchni 1000m² i dach graaaaande nie są wykorzystywane do odzyskiwania wody deszczowej. 8)

Więc moją pierwszą stroną będzie można sobie wyobrazić odzyskiwanie wody deszczowej, którą już robię w mojej szopie ogrodowej z 2 zielonymi plastikowymi zbiornikami (LM) o pojemności 300 litrów.
Tutaj osiągamy najwyższą prędkość, ponieważ mogę kupić 4 białe plastikowe zbiorniki (jak wiele) w niskich cenach. Muszę jednak chronić je przed zjawiskiem fotosyntezy, a następnie przed mrozem. W tym celu twoje doświadczenie będzie dla mnie bardzo przydatne .... Czy możemy pomalować czołgi na czarno? otoczenie ich czarnym filmem lub zieloną plandeką też będzie działać?

Ostatecznie, jeśli stworzę coś w rodzaju małej / lokalnej zabudowy z boku domu z betonowymi blokami i kafelkami na górze, czy wystarczy je wyrzucić z światła? Co z ochroną przed mrozem? Czy możemy zastosować izolację typu stosowanego na połaciach dachowych? wełna mineralna ...

Dziękuję za odpowiedzi,
wędrowiec
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/08/09, 19:58

Cześć treker
Ludzie często mylnie myślą, że izolacja ochroni rurę wodną lub zbiornik przed zamarznięciem.
Aby uniknąć zamarzania, musisz zakopać lub ogrzać lub umieścić środek przeciw zamarzaniu, taki jak nadmierny zapas wódki lub wódki : Chichot:
Druga odpowiedź spada automatycznie; jak trzeba pochować, więcej światła.
Ponadto zakopany zbiornik będzie rozwijał wolniejsze bakterie (+ - 14 ° C) wolniej :D
Voili, proszę bardzo
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
treker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 10/03/09, 16:56




przez treker » 28/08/09, 10:50

Cholerna wódka jest do mojego wyłączonego użytku : Chichot:

A tak na poważnie, zakopanie tego nie jest możliwe przy użyciu tych czołgów, nie są do tego przeznaczone, jeśli się nie mylę. Rama nie jest przeznaczona do wytrzymywania nacisków ziemi. Krótko mówiąc, nie ma wyboru, musi pozostać w powietrzu ... :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/08/09, 14:17

W przypadku żelu moi rodzice mieli na zewnątrz zbiorniki z cementu z dodatkiem włókien. Na powierzchni mój ojciec położył puste plastikowe butelki (jak butelki chemiczne), lekko obciążone (aby unosić się na połowie wysokości).
Kiedy było zimno, ciśnienie wywierano na butelki
Czołgi wciąż tam są!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/08/09, 14:21

treker napisał:Cholerna wódka jest do mojego wyłączonego użytku : Chichot:

Rama nie jest przeznaczona do wytrzymywania nacisków ziemi. Krótko mówiąc, nie ma wyboru, musi pozostać w powietrzu ... :D


Co jeśli wywiercisz wokół niego większe i betonowe elementy?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 28/08/09, 14:22

Do pojemników IBC Bezwzględnie należy chronić je przed słońcem i zimnem, gotuje plastik, a one kończą się degradacją i przekłuwaniem. Przyjaciel otoczył ich bzem, co dobrze je chroniło (5 lat i są jak nowe .. .Dla plastikowych butelek ważonych galaretką lub do połowy zanurzonego polistyrenu robi to dla galaretki powierzchniowej ... Jeśli kostka zamarza w bloku ... Nie żyje ...
0 x
treker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 10/03/09, 16:56




przez treker » 28/08/09, 15:16

Myślę, że w rzeczywistości otaczają je również na przykład izolacją wielowarstwową. Następnie ostatecznie zamknij je w murowanym schronie pod ścianą. Podwoję ścianę z wełny mineralnej i nagle powinna być dobra, typowa izolacja domu, ale bez ogrzewania :)

co myślisz ??
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/08/09, 15:23

Makro napisał:Do pojemników IBC Bezwzględnie należy chronić je przed słońcem i zimnem, gotuje plastik, a one kończą się degradacją i przekłuwaniem. Przyjaciel otoczył ich bzem, co dobrze je chroniło (5 lat i są jak nowe .. .Dla plastikowych butelek ważonych galaretką lub do połowy zanurzonego polistyrenu robi to dla galaretki powierzchniowej ... Jeśli kostka zamarza w bloku ... Nie żyje ...


zgadzamy się: kiedy zima miała być zbyt trudna (raz na 10 lat), wyczerpaliśmy się.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
treker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 10/03/09, 16:56




przez treker » 28/08/09, 15:55

Słoń napisał:
Co jeśli wywiercisz wokół niego większe i betonowe elementy?


Jak ca ?? Już 2m3 tylko na toalety, a potem 2m3 na ogród nie powinno być źle, prawda?
w istocie wydaje mi się, że pomysł zrobienia z tego rodzaju pokoju dookoła. małe pomieszczenie techniczne przymocowane do domu wełną mineralną .. Pomyślę o tym ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178