Konserwacja szamba: jak prawidłowo ją konserwować?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Konserwacja szamba: jak prawidłowo ją konserwować?




przez Christophe » 20/07/09, 13:32

Chociaż wydaje się, że kanalizacja chce się narzucić wszędzie (z wygórowanymi cenami na wsi, ale hej...) wiele domów (większość) nadal ma szamba i zauważyłem, że nie mieliśmy prawdziwego tematu na ten temat!

Temat ten dotyczy zatem utrzymania:
- tzw. szamba „całowodne” (chyba większość nowych konstrukcji na wsi)
- zbiorniki na czarną wodę (tylko toalety).

Założyłem ten temat, żeby wymienić się informacjami nt konserwacja i konserwacja z tych 2 rodzajów dołów. Poszperałem już trochę i przeczytałem, że:

a) Najwyraźniej cała woda wymaga znacznie więcej konserwacji (zbiornik separatora tłuszczu i filtr należy czyścić co 4 do 6 miesięcy), podczas gdy niektóre doły na gnojowicę wymagają jedynie opróżniania co 10 lat. I stwarzają wiele problemów...

b) Aktywatorami biologicznymi będzie pipo: kilka razy czytałem, że stary jogurt miałby większy efekt

c) Niektóre doły otrzymują wodę deszczową, co jest katastrofą (czytałem w zeznaniach, że trzeba ją odprowadzać co 2 miesiące)

d) Jaka jest masa (w redukcji, % objętości?) strawna przez szambo w dobrym stanie i od kiedy uznajemy, że zbiornik nie działa dobrze?

Pytanie dodatkowe: zamiast robić jeden zbiornik całkowicie wodny, dlaczego nie zrobić 2 oddzielnych zbiorników w nowych konstrukcjach? Ponieważ większość problemów związanych z zanieczyszczeniami dotyczy czarnej wody. Może czarna woda dostarcza bakterii potrzebnych do uzdatniania szarej wody?
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 07 / 09, 15: 11, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/07/09, 13:38

Brawo Christophe, robisz postępy: nie napisałeś sceptyczny :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

szambo




przez tigrou_838 » 20/07/09, 15:11

bonjour,

wnieść swój mały wkład forum.

Jestem w domu już 5 lat ze zbiornikiem na szambo i odtłuszczaczem, na chwilę obecną bez konserwacji, z wyjątkiem saszetki produktu (netto XX) w każdą niedzielę w toalecie.

Zaglądam co jakiś czas do zbiornika odtłuszczacza, nie ma problemu, jest płyn taki jaki powinien być.

jest to dół pełen wody, wody deszczowej i szarej (czarnej dla Christophe'a).

w moim domu nie ma zapachu. u sąsiada tak trochę, ale nie wiem jak on utrzymuje swój dół.

większość wody deszczowej trafia do moich zbiorników rekuperacyjnych i tylko jej nadmiar trafia do wykopu, więc nie często.

W domu nie mam podłączenia do kanalizacji drogowej, ale na moście, myślę, że ciężko zobaczyć, gdzie rury idą za wykopem, jest dość głęboki.

normalnie zgodnie z nowymi przepisami wkrótce będę musiał popracować, żeby się połączyć.

na wsi dotarcie do oczyszczalni ścieków oddalonej o 8 kilometrów jest bardzo długie, szczególnie ze względu na problemy z poziomem.

Uważam na to, co wyrzucam do toalety i kuchni, a środki czystości są naturalne.

Tygrysek.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/07/09, 16:50

Słoń napisał:Brawo Christophe, robisz postępy: nie napisałeś sceptyczny :D


Hej, Słoniu, to nie dlatego, że rzuciłem szkołę 8 lat temu, kiedy jestem poprawiany, nie pamiętam!

Od teraz dzięki Wam nie będę już pisać szambo tylko szambo, ale nadal sceptycznie patrzę na pkoi tej różnicy w pisowni... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: szambo




przez Christophe » 20/07/09, 16:58

tigrou_838 napisał:jest to dół pełen wody, wody deszczowej i szarej (czarnej dla Christophe'a).


Nie, nie, wyraźnie odróżniam wodę szarą od wody czarnej.

Szary = brudna woda (prysznic, umywalka, pralka itp.)
Czarny = (bardzo) brudna woda tylko z toalet

Jaki jest produkt, którego używasz? Mam na myśli jaką funkcję? Bo tak jak pisałem wyżej: aktywatory wydają się tandetne...

1 w każdą niedzielę, ile to kosztuje na dłuższą metę? To, co zawsze mnie „przestraszyło” w przypadku tego typu produktów (dotyczy wszystkich dodatków), to fakt, że powoduje uzależnienie i że po zaprzestaniu stosowania obawiam się, że może to być gorsze niż wcześniej. ..leczenie.

tigrou_838 napisał:W domu nie mam podłączenia do kanalizacji drogowej, ale na moście, myślę, że ciężko zobaczyć, gdzie rury idą za wykopem, jest dość głęboki.


Cóż, jeśli masz zagłębienie... logicznie rzecz biorąc, pomiędzy studzienką a tym nie ma rury... osadzanie jest zazwyczaj wykonywane na wylocie studzienki (zamiast rozprzestrzeniania się).

tigrou_838 napisał:normalnie zgodnie z nowymi przepisami wkrótce będę musiał popracować, żeby się połączyć.


Wydawało mi się, że czytałem, że jest to obowiązkowe w 2013 r.... Proszę, żeby zobaczyć, bo jeśli poprosimy o 20 000 euro na prace drogowe od każdego mieszkańca wsi, aby spełnić standardy... szczerze... w domu możesz tam być bądź kanałem w drodze, ale nie w naszym domu...

Zatem jeśli pewnego dnia nas o to poprosi, w domu będziemy musieli dodać wisienkę na torcie (cholera) pompę podnoszącą, ponieważ jesteśmy pod jezdnią...duża oszczędność energii.

W razie potrzeby dowiemy się o ogrodzie filtracyjnym!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/07/09, 17:04

Pewne jest, że podnoszenie standardów może zaszkodzić więcej niż jednej osobie: jeden z moich klientów musiał zamknąć swój mały warsztat i zmienić pracę, ponieważ region nałożył na niego 18000 XNUMX euro pracy, aby mógł kontynuować działalność.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/07/09, 17:15

Otóż ​​w przypadku działalności zawodowej Państwo POWINNO oferować finansowanie....bankructwo (zniszczenie co najmniej 1 miejsca pracy) w wyniku modernizacji nie powinno mieć miejsca...chyba że wcześniej doszło do celowego zanieczyszczenia... wtedy normalne jest, że profesjonalista „płaci”.

Dla osoby fizycznej żądanie 12 000 euro na gospodarstwo domowe na pokrycie kosztów kanalizacji. Uważam, że to haniebne w kraju, który opodatkowuje pracę w wysokości 50%! Słyszeliśmy ten scenariusz w 2006 roku w Belgii…

Czuję, że to będzie... ssanie... : Mrgreen:

Cóż, odejdźmy od początkowego tematu, jakim jest wywiad!

Hej, jaki jest „dobry poziom” szamba na odchody? (proszę nie mów mi: jest dobrze, o ile nie przepełnia się... jest dobrze!)
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 20/07/09, 18:03

Christophe napisał:szambo na odchody


Wow, proszę pana, powiedział złe słowo!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/07/09, 18:51

W przypadku mojego szamba polecono mi konserwować go specjalnym produktem do zbiorników. Na wszelki wypadek używam Eparcylu, żeby tego nie nazwać, z „dzikim smakiem” (? nie, muszę pomylić! : Mrgreen:) . Krótko mówiąc, dawka do kawy, przepraszam, w biurze co tydzień...

Za mała perspektywa, żeby zobaczyć, czy to poprawi działanie na dłuższą metę, ale w każdym razie ma to dużą wadę, po zabiegu (następnego dnia) dno miski pokrywa mały brązowy nalot najbardziej obrzydliwego ....którego "biodegradowalny" i miętowy produkt Harpic nie da się skutecznie usunąć :płakać:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/07/09, 18:56

No cóż w naszym przypadku: od 2007 roku nic nie zrobiliśmy i nie mamy żadnego smrodu...

Ponadto dom był drugim domem od 2001-2002.

Musimy wierzyć, że dobrze "siejemy"...

Obraz

Flytox i Tigger, powinniście przerwać „dawkowanie”… żeby zobaczyć, a jeśli zacznie śmierdzieć, spróbujcie jogurtu (świeższy, wydaje się, że działa lepiej)… żeby zobaczyć, czy to działa!

: Idea:
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 181