Przepływowy podgrzewacz wody: bądź ostrożny!

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Przepływowy podgrzewacz wody: bądź ostrożny!




przez LOGIC12 » 13/04/09, 18:02

witam: Przepływowe podgrzewacze wody są ważne tylko w przypadku niewielkiego zużycia, takiego jak na przykład mycie rąk. Nie należy go brać na przykład do napełniania wanny.

Dodatkowo zauważamy, że najniższa moc to około 3,7 kw, więc nie podłączamy jej do pierwszego gniazdka, które się pojawi. Należy odpowiednio poprowadzić linię z lady. Dla porównania mocy: jeden m. na. bielizna jak się nagrzeje ma moc 2,4 kw, idem zmywarki.

Tak więc te małe grzejniki zajmują już całkiem sporo metra, gdy masz do dyspozycji 30 amperów lub 6,8 kw. Ponieważ woda nagrzewa się, gdy przepływa, bierze to, czego potrzebuje.

W domku letniskowym mamy mały 30-litrowy podgrzewacz wody, który ma tylko 9 kw i działa bardzo dobrze. Jest stale zasilany prądem elektrycznym, co nie oznacza, że ​​stale się grzeje, bo ma termostat. Jesteśmy ostrożni, zmniejszyliśmy nieco przepływ na wlocie podgrzewacza wody dla tych, którzy są przyzwyczajeni do pełnego otwierania kranów i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie bankrutujemy.
A nawet gdyby ciepłej wody trochę zabrakło, to chwilę poczekamy i szybko mamy ciepłą wodę. Unikamy kolejnych pryszniców, robimy trochę odstępów.

Ale wciąż widzimy wielu ludzi, którzy chcą ciepłej wody na żądanie, w dużych ilościach, a jednocześnie narzekają na rachunki za energię.
Myślę, że konieczne będzie umieszczenie licznika nad każdym kranem, ponieważ nie widząc licznika, nie zdają sobie z tego sprawy.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 13/04/09, 19:24

nawet jeśli moc chwilowa tych podgrzewaczy wody jest wysoka, energia zużyta na końcu (a tym samym odpowiedni rachunek) jest identyczna z energią zużytą do podgrzania wody w cumulusie. energia będzie nawet nieco niższa, ponieważ straty są prawie nieistniejące przy chwilowym.
różnica na poziomie faktury będzie niewielka i wynika z różnicy w cenie abonamentu.
zmniejszenie przepływu (co jest bardzo dobrym pomysłem) można wykonać zarówno na wyjściu z cumulusu, jak i na całej sieci wodociągowej domu.
kiedy podgrzewać wodę w wannie, też nie ma różnicy między chwilową a wodą podgrzaną przez cumulus.

ostatnia precyzja: wszystkie klasyczne gniazda są w stanie dostarczyć 16 A lub 3,6 kW. należy zatem ograniczyć się do tej mocy lub poprowadzić specjalną linię 20A do podgrzewacza wody
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/04/09, 19:37

Dirk Pitt napisał:nawet jeśli moc chwilowa tych podgrzewaczy wody jest wysoka, energia zużyta na końcu (a tym samym odpowiedni rachunek) jest identyczna z energią zużytą do podgrzania wody w cumulusie.


W efekcie ilość energii jest taka sama. Ale cena może nie być taka sama, jeśli masz abonament (który jest droższy!), Z obniżoną stawką. W takim przypadku uzupełniamy ciepłą wodę po niskiej cenie na cały dzień. Czego nie można zrobić z migawką.


Trzeba więc zrobić kalkulację. Z "pewnego" zużycia, z finansowego punktu widzenia, opłaca się przejść na podwójną taryfę - z ewentualnie zmywarką (z opóźnionym startem) i pralką (z opóźnionym startem).
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/08/10, 20:34

Robię małe odkopanie tematu, ponieważ rozważam rozwiązanie mieszane w bardzo szczególnym przypadku.
w kawalerce przeznaczonej dla dwóch osób nie mam miejsca na zainstalowanie klasycznego pojemnościowego podgrzewacza wody lub bardzo małego (50Lmaxi).
jednak biorąc pod uwagę informacje, aby uzyskać akceptowalny przepływ dla prysznica, potrzeba co najmniej 5 lub nawet 6 kW w przepływowym podgrzewaczu wody. więc trochę za blisko limitu licznika.
więc pomyślałem, co następuje: dlaczego nie hybryda:
mała migawka mocy w stylu 3kW, który może podgrzać wodę tylko od 15 do 35°, którą montuję przed małym cumulusem 50L
w ten sposób woda wpływająca do cumulusa ma już 35° zamiast 15° i pozwala mieszając się z 50L przy 60° zrobić „praktycznie” odpowiednik podgrzewacza wody o większej pojemności (jeszcze nie obliczyłem ile )
i presto, to rozwiązuje mój problem z przestrzenią. :D

co myślisz
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 20/08/10, 08:27

Dirk Pitt napisał:Robię małe odkopanie tematu, ponieważ rozważam rozwiązanie mieszane w bardzo szczególnym przypadku.
w kawalerce przeznaczonej dla dwóch osób nie mam miejsca na zainstalowanie klasycznego pojemnościowego podgrzewacza wody lub bardzo małego (50Lmaxi).
jednak biorąc pod uwagę informacje, aby uzyskać akceptowalny przepływ dla prysznica, potrzeba co najmniej 5 lub nawet 6 kW w przepływowym podgrzewaczu wody. więc trochę za blisko limitu licznika.

i presto, to rozwiązuje mój problem z przestrzenią. :D

co myślisz


Mój brat ma pod zlewem przepływowy podgrzewacz wody z 30-litrowym zbiornikiem buforowym: to więcej niż wystarcza na 2 prysznice z rzędu, wiedząc, że normalny prysznic to ~20 litrów wody, czyli 10 litrów gorącej wody o temperaturze 60°C. .Kilka razy sprawdzałem moje osobiste zużycie pod prysznicem: zawsze jest to od 15 do 20 litrów wody…oczywiście zakręcając wodę podczas faz namydlania…Kąpiel z drugiej strony to ogromna strata wody i energii...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 20/08/10, 08:40

Dirk Pitt napisał:i presto, to rozwiązuje mój problem z przestrzenią. :D

co myślisz


Uh, myślę, że nie rozumiem dobrze, ponieważ nie rozwiąże to twojego problemu z maksymalną mocą: chwilowa i cumulus mogą równie dobrze rozpocząć się w tym samym czasie ... więc po wstawieniu migawki tej mocy ...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/08/10, 09:45

Cumulus 50L ma małą moc, ponieważ działa w czasie. to jest 1200 W
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 20/08/10, 09:57

Tak, ale nadal będziesz (gdy wymagana jest duża ilość wody) przy ponad 3 + 1.2 = ponad 4 kW z 5 kW, których nie chciałeś osiągnąć...

Więc naprawdę nie wiem, czy warto zawracać sobie głowę natychmiastowym o tej samej mocy…
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/08/10, 16:52

Witam,

Czy nie byłoby bardziej logiczne zamontowanie przepływowego podgrzewacza wody za cumulusem?

W ten sposób:
- Cumulus pobiera zimną wodę i podgrzewa ją poza godzinami szczytu (w nocy).
- Przepływowy podgrzewacz wody podgrzewa zimną wodę tylko wtedy, gdy cumulus nie ma już wystarczającej ilości ciepłej wody. Tak więc przepływowy podgrzewacz wody (który działa tylko w ciągu dnia, a priori, a więc w pełnym wymiarze czasu) uruchomi się tylko wtedy, gdy cumulus znajduje się w „przystani”.

Zauważ, Christophe, że 2 nie powinny zaczynać się w tym samym czasie. Jeden jest bardziej przeznaczony do pracy w ciągu dnia, a drugi w nocy.

Czy przegapiłem szarlatan?

A+
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 01/01/11, 11:19

aby zrobić kompromis pomiędzy chwilową zbyt dużą mocą a cumulusem 200l zajmującym zbyt dużo miejsca, można zamontować w 50litrze mocniejszy opór niż oryginalnie... a więc nawet jak się zużyje 50l już podgrzanej wody to dość szybko podniesie temperaturę
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106