Odzyskiwanie utraconych kalorii w kanalizacji?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Odzyskiwanie utraconych kalorii w kanalizacji?




przez Christophe » 29/05/07, 17:04

Wszystko w tytule: czy istnieją systemy do odzyskiwania kalorii z gorącej wody, która wylewa się do kanalizacji?

2 szybkie pomysły:

A) Mały wymiennik ciepła zamontowany na wyjściu z prysznica (prysznic = około 2 kWh około lub 0.2 litra paliwa z wydajnością 100%) mógłby zaoszczędzić kilkadziesiąt litrów paliwa rocznie ...

B) Co ze zbiornikiem w nieizolowanej piwnicy, pomagając w ten sposób ogrzać dom (szczególnie na zimę)?

: Idea: :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Matos
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 20/05/07, 16:24
Lokalizacja: Nantes




przez Matos » 25/06/07, 21:44

Witam nie, nie wydaje mi się, że istnieje! ale myślę, że byłyby obawy związane z konserwacją i obsługą związane z jakością wody.
W szpitalu w Nantes znajduje się system wymienników, który umożliwia odzyskanie kalorii z wody do mycia. Ale ten wymiennik jest sprzężony z zaworem 4-drogowym, aby naprzemiennie przepływać wodę w obu kierunkach. (unika depozytów)

++
0 x
SERREvitude
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/06/07, 22:06

Tak, problemy bakteryjne byłyby problemem ... zwłaszcza, że ​​technicznie niemożliwe (lub bardzo skomplikowane) byłoby oddzielenie zimnych ścieków od ciepłych ścieków ... ponieważ generalnie produkujemy więcej zimna woda niż letnia woda ...

Wreszcie gra może nie być warta świeczki (z wyjątkiem może mrozów, aby utrzymać „pokój” przed mrozem?) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/06/07, 22:31

Jeśli to istnieje ... Wydaje mi się, że w Niemczech publicznie dostępni ludzie używają wody z kanałów ściekowych jako gorącego źródła.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/06/07, 22:55

Bonjour à tous

Aby odzyskać część ciepła z gorącej wody pod prysznicem, pomyślałem o przekształceniu rury spustowej prysznica w wymiennik.

Odbywa się to poprzez przepuszczenie rury zimnej wody, która przechodzi do podgrzewacza wody w rurze odpływowej prysznica. Ciepło byłoby w jakiś sposób wykorzystywane w obwodzie „zamkniętym”.

Z pewnością jest to możliwe, jeśli podgrzewacz wody znajduje się bardzo blisko prysznica (jak tuż za ścianą działową).

Wady mogą łatwo regulować taki system?
Nie sądzę, że gazowy podgrzewacz wody monitoruje temperaturę na wlocie i boję się najgorszych fal upałów. (na przemian szkocki prysznic z homarem) : Mrgreen:

Z elektrycznym i elektronicznie sterowanym podgrzewaczem wody jest to z pewnością możliwe.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/06/07, 23:39

Pomyślałem również o tym: przepuszczając zużytą wodę przez wymiennik, którego drugą część przecinałaby zimna woda.

Kilka miesięcy później zobaczyłem, że istnieje i został sprzedany (fortuna: 500 €) na wystawie ...

Nie ma problemu z regulacją: gdy wymiennik ciepła jest już "sprawny", wystarczyłoby trochę zmniejszyć dopływ ciepłej wody za pomocą mieszacza ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/07/07, 13:23

Pomysł nie jest wcale taki zły, ponieważ trwają poważne badania:

Obraz

Widziany: https://www.econologie.com/forums/synthese-r ... t3797.html
0 x
Objectif4
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/10/07, 23:38
Lokalizacja: Nantes




przez Objectif4 » 11/10/07, 00:07

Witam,
Jestem bardzo zainteresowany tym tematem.

Technika wydaje się rozwijać w Kanadzie.

Znalazłem to:

„Odnów swój dom i uzyskaj dotację!
Zainstalować urządzenie odzyskujące ciepło wody odpływowej. Dotacje zależą od długości zainstalowanej rury.
• trzy czwarte (3/4) metra do jednego (1) metra (* na zainstalowane urządzenie) * 50 $ "

w: http://oee.nrcan.gc.ca/residentiel/pers ... cfm?attr=4


Nie mam wielu innych informacji, z wyjątkiem tego, że reklamowany wskaźnik odzysku wynosi 50%.

Dla porównania z solarnym podgrzewaczem wody, który oszczędza średnio 60%, nawet przy urządzeniu za 500 €, wydaje się to doskonałe!

Biorę wszystkie informacje o produktach, wdrażaniu, wynikach w rzeczywistych warunkach ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
ecolomiste
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/11/07, 17:55
Lokalizacja: 59




przez ecolomiste » 05/11/07, 21:16

Pomyślałem o takim systemie odzyskiwania kalorii i myślę, że najlepszym sposobem, aby się tam dostać, byłoby zainstalowanie 1 balonu grzewczego przed dopływem zimnej wody z łazienki, regulacja temperatura byłaby zapewniona przez zainstalowanie termostatycznego zaworu mieszającego (stała wybrana temperatura). aby walczyć z zanieczyszczeniami (nieuniknione) jest tylko soda z bardzo gorącą wodą (nie ekologiczna wiem)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/11/07, 23:17

Witaj Ecolomist

ecolomiste napisał:Myślałem o takim systemie odzyskiwania kalorii i myślę, że najlepszym sposobem, aby się tam dostać, byłoby zainstalowanie 1 balonu grzewczego przed dopływem zimnej wody z łazienki ...


Nie do końca rozumiem system, który proponujesz, jeśli masz balon podgrzewacz przed wymiennikiem odzyskiwania nie ma już kalorii do odzyskania ??? Czy potrafisz zrobić schemat?

Jeśli chcesz porozmawiać o balonie do przechowywania „letniej” wody, to dobrze, a nie dobrze, jeśli pozostanie on zbyt długo „letni”, możemy mieć duży problem z rozwojem bakterii (z ryzykiem zdrowie). Istnieje minimalna temperatura narzucona (regulowana) dla zbiorników ciepłej wody nie wiem jaką temperaturę (55 ° C), aby uniknąć tych problemów bakteryjnych. :x
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 210