Właściwości wody, ogólniki, osobliwości i izotopy

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Właściwości wody, ogólniki, osobliwości i izotopy




przez Christophe » 22/08/06, 15:08

Zamieszczenie 3 artykułów ogólnych na temat właściwości wody:

1) Ogólne informacje i ciekawostki: https://www.econologie.com/les-propriete ... s-545.html
2) Właściwości fizyczne i chemiczne: https://www.econologie.com/les-propriete ... -3144.html
3) Izotopy i struktura molekularna: https://www.econologie.com/les-propriete ... -3145.html

I tak...woda to naprawdę dziwny żywioł i daleko nam do poznania wszystkiego (rzadko mówi się o tym na zajęciach)...

Z pewnością nie bez powodu leży u początków życia...
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 08 / 07, 11: 18, 1 edytowany raz.
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais

Re: Właściwości wody, ogólniki, ciekawostki i izoty




przez śruba » 23/08/06, 00:10

Dobry wieczór Krzysztofie
Napisałeś:
2) Przejście wody i lodu następuje wraz z rozszerzaniem: jeśli woda zajmuje określoną objętość, w zbiorniku panuje kolosalne ciśnienie (ponad 200 barów).


Rzeczywiście to ponad 200 barów, słyszałem już krowie ryczenie „2400 barów” (być może ochrypła i źle zrozumiałem!, dalej miałeś zaznaczone 207 000 Kpa) lub 2070 barów

Co do mnie, nigdy nie sprawdzałem

Nawiasem mówiąc, „bar” umieściłem w liczbie pojedynczej, czy jest to słowo niezmienne, tak jak „euro”? i nigdy nie biorę s. Czy jest jakiś nauczyciel francuskiego, który może potwierdzić?

Prawdą jest, że gdy masz więcej niż sztabkę (lub więcej niż euro), zawsze chcesz postawić „s”

śruba
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/08/06, 01:27

W Marsylii istnieje ważna nieruchomość, o której nie wspomniano:

Woda zmąciła pastis : Mrgreen:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/08/06, 04:54

Halo
Bardzo ciekawe, codziennie się czegoś uczymy.
Odparowanie wody z oceanów odbywa się poprzez frakcjonowanie izotopowe: lekki izotop tlenu odparowuje zamiast ciężkiego izotopu. Oceany są bogatsze w ciężkie izotopy niż woda w chmurach i opadach atmosferycznych


Jeśli zastosujemy tę zasadę do barbota, dodając do niego wodę, na dnie pozostaną tylko ciężkie izotopy?
Dobrym pomysłem może być od czasu do czasu przepłukanie bełkotek i rozpoczęcie od świeżej wody. Nosząc go raz zapomniałem dodać więcej i bubbler całkowicie wysechł.
woda pozostająca na dnie barbotera ma brązowawy kolor, a mimo to jest w całości wykonana z ocynowanej czerwonej miedzi.
W końcu uwierzę, że woda z zanieczyszczeniami i dodatkami, woda destylowana, zawsze uruchamiam reaktory wodą wpompowaną do studni, która zawiera więcej osadu, potem deszczówką, a teraz wodą z kranu z octem.

André
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Re: Właściwości wody, ogólniki, ciekawostki i izoty




przez Bibiphoque » 23/08/06, 10:30

Bolt napisał:....Nawiasem mówiąc, słowo „bar” umieściłem w liczbie pojedynczej, czy jest to słowo niezmienne, tak jak „euro”? i nigdy nie biorę s. Czy jest jakiś nauczyciel francuskiego, który może potwierdzić?

Prawdą jest, że gdy masz więcej niż sztabkę (lub więcej niż euro), zawsze chcesz postawić „s”

śruba


Witam,
Wydaje mi się, że tak jak większość jednostek, słupek jest zmienny.
Euro byłoby wyjątkiem?
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 23/08/06, 12:11

śruba napisała:
Nawiasem mówiąc, „bar” umieściłem w liczbie pojedynczej, czy jest to słowo niezmienne, tak jak „euro”? i nigdy nie biorę s. Czy jest jakiś nauczyciel francuskiego, który może potwierdzić?

Cóż, słownik o tym nie wspomina inwsympatyczny, więc....

[tryb żartu z 2 kulkami wł.]

Pytanie: jeśli myjemy się wodą bogatą w Zizitop ciężki czy powoduje porost włosów?

[Tryb żartu z 2 piłkami WYŁ.]
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
mezyga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/06/06, 15:08




przez mezyga » 23/08/06, 12:19

Ciekawostki wodne:

1) Lód unosi się na wodzie: gęstość lodu jest o 8% mniejsza niż gęstość wody w stanie ciekłym.

Oznacza to, że 8% masy kostki lodu znajduje się nad powierzchnią lub szerzej: 8% masy góry lodowej znajduje się na powierzchni.


Góra lodowa = na morzu, dlatego różna pływalność.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Właściwości wody, ogólniki, ciekawostki i izoty




przez Christophe » 23/08/06, 14:40

Bolt napisał:Rzeczywiście to ponad 200 barów, słyszałem już krowie ryczenie „2400 barów” (być może ochrypła i źle zrozumiałem!, dalej miałeś zaznaczone 207 000 Kpa) lub 2070 barów


1) W ogóle nie rozumiem Twojej aluzji) Jasna cholera...
2) w przypadku małego błędu pisarskiego 200 barów zapomniałem zera, które natychmiast dodam

Do André: Nie sądzę, że niska zawartość cięższych izotopów w wodzie ma jakikolwiek wpływ na bełkotkę w porównaniu z innymi czynnikami (kurzem, rdzą itp.).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 23/08/06, 14:43

mezigue napisała:Góra lodowa = na morzu, dlatego różna pływalność.


Sprzeczasz się, ale to po prostu... ponieważ słona woda morska jest gęstsza, wypłynęło ponad 8%...ale ponieważ zasolenie wody morskiej różni się ogromnie w zależności od regionu.inne Wolę powstrzymać się od podawania dokładnych informacji liczby... poza tym zawsze mówimy o 5% w przypadku gór lodowych...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 23/08/06, 17:46

Dodano pobieranie:
Synteza organizacji molekularnej i teoria skupień cząsteczki wody.

https://www.econologie.com/les-propriete ... -3146.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 08 / 07, 11: 16, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132