Wymiarowanie zbiornika na wodę deszczową

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Guigui95
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/04/21, 19:39

Wymiarowanie zbiornika na wodę deszczową




przez Guigui95 » 12/04/21, 21:45

Witam jeden i wszystko,

Jestem w trakcie budowy domu w Val d'Oise.
Dach rzutowany na ziemię będzie miał powierzchnię 116 m². Jesteśmy czteroosobową rodziną, której roczne zużycie wynosi 4m150. Kiedy się nad tym zastanowić, to jest ogromne! :zaszokować: I to pomimo tego, że jesteśmy oczywiście przeciętni... Powinniśmy więc być w stanie zmniejszyć nasze zużycie, nawet jeśli nie jesteśmy jeszcze gotowi na suche toalety. Krótki...

Posiadam dużo dokumentacji dotyczącej instalacji i zasad filtracji, w szczególności przez serwis eautar i system Pluvalor... Ale natknąłem się na wymiarowanie zbiornika...

Zakładając odzyskiwalną objętość około 67 860 litrów, roczne zużycie 150 000 litrów i autonomię 45 dni, spotykam się z zalecaną pojemnością zbiornika około 13.5 m3.

Ze względu na coraz bardziej suche miesiące letnie wolałem wyjechać na autonomię 45 dni. Co myślisz?

Ponadto, czy radzisz mi zacząć od zbiornika 10m3, aby od czasu do czasu się przelewał, czy też od zbiornika 15m3, aby promować przechowywanie, a tym samym autonomię?

Z góry dziękuje za twoją pomoc!

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14993
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4374

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez GuyGadeboisTheBack » 12/04/21, 22:10

Czy zastanawiałeś się nad opcją wiercenia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez Forhorse » 12/04/21, 22:16

zależy to od tego, czy ma to na celu zaoszczędzenie pieniędzy, czy też ochronę zasobów.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9857
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2683

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez sicetaitsimple » 12/04/21, 22:27

Guigui95 napisał:Witam jeden i wszystko,

Jestem w trakcie budowy domu w Val d'Oise.
Dach rzutowany na ziemię będzie miał powierzchnię 116 m². Jesteśmy czteroosobową rodziną, której roczne zużycie wynosi 4m150. Kiedy się nad tym zastanowić, to jest ogromne! :zaszokować: I to pomimo tego, że jesteśmy oczywiście przeciętni... Powinniśmy więc być w stanie zmniejszyć nasze zużycie, nawet jeśli nie jesteśmy jeszcze gotowi na suche toalety. Krótki...

Posiadam dużo dokumentacji dotyczącej instalacji i zasad filtracji, w szczególności przez serwis eautar i system Pluvalor... Ale natknąłem się na wymiarowanie zbiornika...

Zakładając odzyskiwalną objętość około 67 860 litrów, roczne zużycie 150 000 litrów i autonomię 45 dni, spotykam się z zalecaną pojemnością zbiornika około 13.5 m3.

Ze względu na coraz bardziej suche miesiące letnie wolałem wyjechać na autonomię 45 dni. Co myślisz?

Ponadto, czy radzisz mi zacząć od zbiornika 10m3, aby od czasu do czasu się przelewał, czy też od zbiornika 15m3, aby promować przechowywanie, a tym samym autonomię?

Z góry dziękuje za twoją pomoc!

Obraz


Nie mówisz co zamierzasz zrobić z tą deszczówką, chociaż jest to ważny element wymiarowania:
- najbardziej podstawowe, podlewanie ogrodu, mycie podłóg na zewnątrz, samochód.....
- trochę bardziej wyrafinowane, podlewanie + spłukiwanie toalety
- znacznie bardziej wyrafinowane i ryzykowne zastosowania związane z myciem (zmywarka, pralka, prysznic,...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez Macro » 13/04/21, 07:02

Mam 5000 litrów podłączonych do 60% tego samego obszaru co ty w środkowej Francji (roczne opady 680 mm)... Moja rodzina zużywa około 110 m3 rocznie ten zbiornik pozwala mi zaoszczędzić od 35 do 40 m3 w zależności od roku... Opróżniłem go i wyczyściłem w grudniu, co pozwoliło mi przetrwać 5 tygodni w autonomii... potem przestały padać... Musiałem prasować w sieci...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez Macro » 13/04/21, 14:38

Najcięższy problem, z jakim się borykam: filtracja zgrubna przed wpuszczeniem wody do zbiornika.... Ciągłe odtykanie... Liście, mech, ptasie pióra...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez Forhorse » 13/04/21, 22:55

Należałoby wyprodukować coś w rodzaju śruby, której obrót byłby napędzany przez dopływającą do układu wodę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14993
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4374

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez GuyGadeboisTheBack » 13/04/21, 23:10

Makro napisał:Najcięższy problem, z jakim się borykam: filtracja zgrubna przed wpuszczeniem wody do zbiornika.... Ciągłe odtykanie... Liście, mech, ptasie pióra...

Można by zaadaptować "koszyk" jak do basenów. Trzeba go tylko regularnie opróżniać. Nie mając wizualizacji Twojej instalacji, to jest właśnie to, co wydaje mi się najprostsze.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez Ahmed » 13/04/21, 23:17

@ Macro: Zamiast kosza, dlaczego by nie „chińskiego kapelusza” (przechylić do góry) lub siatki o prostym nachyleniu, która umożliwiłaby odprowadzanie odpadów na obrzeżach? Obieg młyna wodnego wyposażony jest w ekrany o ujemnym nachyleniu, aby uniknąć tych nagromadzeń, które utrudniają filtrowanie wody.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13730
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Wymiary zbiornika na deszczówkę




przez izentrop » 14/04/21, 00:00

Makro napisał:Najcięższy problem, z jakim się borykam: filtracja zgrubna przed wpuszczeniem wody do zbiornika.... Ciągłe odtykanie... Liście, mech, ptasie pióra...
Witam,
z kolektora deszczowego o średnicy 100 i odpływie 50 zamocowałem moskitierę „płócienną” na dnie rynny z podłączeniem na centralny otwór odpowietrzający, tak aby wszystkie liście i kawałki pianki, które nie przedostały się przez moskitierę, zostały odprowadzone.
Od tego czasu żadnej konserwacji, moskitiera sama się czyści i tylko przefiltrowana woda trafia do moich zbiorników.

Zrobiłem zgrubny rysunek. Nachylenie rynny nie jest pokazane.
załączniki
evacuRain.gif
evacuPluie.gif (5.64 Kio) Wyświetlono 4788 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91