Wody podziemne?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
david.prilliez
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/06/19, 22:28
x 1

Wody podziemne?




przez david.prilliez » 16/06/19, 22:57

Bonjour à tous,

Właśnie odkryłem twoje forum, i ośmielam się mieć nadzieję, że biorąc pod uwagę udział wielu ekspertów, któryś z Państwa będzie mógł mnie o tym poinformować.

Trzy lata temu kupiliśmy z żoną stary dom do remontu.
Mamy wysoką wilgotność w ścianach spowodowaną działaniem kapilarnym, którą częściowo usunęliśmy poprzez wstrzyknięcie żywicy hydrofobowej. Teren, na którym stoi dom, jest podmokły z powodu obecności pobliskiej rzeki i podejrzewam obecność dość wysokiego lustra wody.
Te przypuszczenia zdają się potwierdzać, odkąd zaczęliśmy remont łazienki na parterze.
Rzeczywiście, gdy toaleta została podniesiona o kilka centymetrów bez wyraźnego powodu, zacząłem czyścić coś, co wydawało mi się małą, bezużyteczną betonową płytą. A tam „plusk!”… Co to za hałas?… Stopniowo oczyszczając tę ​​płytę, uświadamiam sobie, że pod nią jest stare sklepienie z pływakami! Sklepienie to częściowo się zawaliło, dawni właściciele wylali na nie żelbetową płytę.
Jest to rodzaj starej, zakopanej piwnicy, która biegnie przez całą szerokość domu (około 4 m na 1,5 m), z wodą!
Użyłem pompy miski olejowej, aby opróżnić go tak bardzo, jak to możliwe.
Problem polega na tym, że następnego dnia poziom był już znacznie z powrotem!
Ponieważ dostęp na zewnątrz został całkowicie zablokowany, wnioskuję, że to lustro wody cofa się...
To wyjaśnia, dlaczego znajdująca się tuż za nią stodoła, której podłoga jest gliniana, nosi liczne ślady wilgoci podciąganej (zwłaszcza saletry na cegłach).

Nie możemy już nawet myśleć o stworzeniu naszej kabiny prysznicowej w obecnej postaci, ponieważ jesteśmy bezpośrednio nad tym skarbcem, a wypłata na poziomie przyszłego odbiornika skłoniłaby nas do zaatakowania jego struktury…
Co Twoim zdaniem można zrobić?
Zostawić tak, jak jest, czyszcząc tę ​​„cysternę / dół / piwnicę?” oraz instalując system pomp do eksploatacji wody?
Oczyścić grunt, położyć poliane i zalać betonem (to będzie kilka m3!)?
Zamknąć pękniętą część, a następnie otworzyć dostęp na zewnątrz, instalując wentylator na poziomie ściany zewnętrznej?

W każdym razie... Jesteśmy trochę zagubieni, moja żona i ja...

Z góry dziękuję za sugestie.

Z poważaniem,
David.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Stół wodny?




przez Forhorse » 17/06/19, 07:35

Nie mam dużego doświadczenia z tego typu problemami, ale jestem prawie pewien, że nie da się zablokować przenikania wilgoci, możesz dać tyle polianu i m3 betonu, ile chcesz, twój dom będzie zawsze wilgotny.
Starałbym się przede wszystkim odprowadzić tę wodę w jak największym stopniu, w pierwszej kolejności w sposób naturalny (przepływ grawitacyjny jak rura o dużej średnicy skierowana daleko w dół), a jeśli nie za pomocą pompy ze wszystkimi wadami, które to pociąga za sobą (zużycie energii, konserwacja, ryzyko awarii w niewłaściwym czasie itp.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16247
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5279

Re: Stół wodny?




przez Remundo » 17/06/19, 08:01

na naszych podmokłych polach wykonujemy drenaże, czyli rury układane w rowach iw kierunku nachylenia terenu.

to dużo pracy.

Znalazłem film dla domu:

0 x
Obraz
david.prilliez
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/06/19, 22:28
x 1

Re: Stół wodny?




przez david.prilliez » 20/06/19, 07:39

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi!
Jutro musi przyjść rzemieślnik, żeby trochę przeanalizować sytuację.
Rozwiązanie drenażowe wokół domu wydaje się najbardziej odpowiednie do zmniejszenia wilgotności, ale może to być skomplikowane do wdrożenia, ponieważ dom jest bliźniaczy z domem sąsiada...

W załączeniu kilka zdjęć naszych "odkryć" ;-)
Jeśli masz jeszcze jakieś przemyślenia, zamieniam się w słuch.

Wkrótce.

David
załączniki
IMG_20190617_173505.jpg
pod sklepieniem
IMG_20190617_173505.jpg (465.02 KB) Oglądane razy 9682
IMG_20190617_173441.jpg
Możesz zobaczyć skarbiec
IMG_20190617_173429.jpg
Po częściowym oczyszczeniu
odkrycie.png
Płyta, którą złamaliśmy
odkrycie.png (687.2 KiB) Wyświetlono 9682 razy
1 x
david.prilliez
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/06/19, 22:28
x 1

Re: Stół wodny?




przez david.prilliez » 25/06/19, 09:34

re-

Po rozmowie z byłym właścicielem okazuje się, że zagłębienie to służyło jako dawne szambo.
Został częściowo zasypany, ale jeszcze 13 lat temu był w użyciu.

Myśleliśmy o rozbiciu płyty, która ją zakrywa, a następnie całkowitym opróżnieniu i wylaniu betonu, aby przerobić prawidłowe ściany dookoła.
Czy uważasz, że wodę wydobywającą się z warstwy wodonośnej można wykorzystać?

Wkrótce

D.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16247
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5279

Re: Stół wodny?




przez Remundo » 25/06/19, 10:58

cóż, nie jestem pewien, czy nadaje się do picia przez cały rok… lustro wody jest w zasadzie zdatne do picia, ale idąc w górę, przyjmuje różne rzeczy, zwłaszcza jeśli jest to stary szambo… Roll:

później, jeśli uprawiasz ogród, może służyć jako studnia.
0 x
Obraz
david.prilliez
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/06/19, 22:28
x 1

Re: Stół wodny?




przez david.prilliez » 25/06/19, 13:09

Witam Remundo,

Rzeczywiście, użycie go do czegoś innego niż ogród wydaje się nieco ryzykowne, biorąc pod uwagę to, co ziemia musiała wchłonąć przez lata.
Mieliśmy nadzieję, że w najlepszym razie wykorzystamy ją do zaopatrzenia toalet.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16247
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5279

Re: Stół wodny?




przez Remundo » 25/06/19, 13:33

toaleta, może również przejść : Wink:

ale potrzebujesz pompy i systemu spłukiwania, który zatrzymuje pompę.
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Stół wodny?




przez Ahmed » 25/06/19, 13:36

Najlepsza jest pompka połączona z małym zbiornikiem: działa sama w zależności od próbek...
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
jardama
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 161
Rejestracja: 07/06/19, 13:47
x 7

Re: Stół wodny?




przez jardama » 25/06/19, 23:00

Chciałbym wyposażyć się w pompę zanurzeniową do podnoszenia wody ze studni do kolektora wody w celu jego napełnienia i móc wykorzystać wodę zawartą w tym kolektorze do podlewania pompą powierzchniową którą już posiadam.
Mam spadek około 15 metrów plus głębokość studni (9m) i odległość 70 metrów.
Czy ktoś ma doświadczenie w użytkowaniu tego typu pomp? Widziałem jeden, który wydaje się odpowiedni (Brand Divertron / Jetly)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83