Niepożądane uruchomienie pompy wiertniczej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
prosper1963
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/10/13, 20:00

Niepożądane uruchomienie pompy wiertniczej




przez prosper1963 » 16/10/13, 20:25

Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc z tym problemem.Mam odwiert z pompą grundfos sp3A18. Nieoczekiwanie się uruchamia.Podobno wymieniłem kondensator rozrusznika który był zużyty, zadziałało zabezpieczenie termiczne zawarte w rozruszniku.Pompa załącza się bez zasysania ani kropli wody.Sprawdziłem instalację: nie ma wycieków.Co powinno Robię, aby znaleźć usterkę, wiedząc, że mój presostat uruchamia się normalnie, ale nadal jest mały spadek ciśnienia?z góry dziękuję
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 16/10/13, 21:37

prawdopodobnie więcej powietrza w pęcherzu balonowym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 17/10/13, 10:21

Brak powietrza powoduje bliższe wyzwalacze podczas pobierania wody, ale nie wyzwala, gdy nie pije.

Jeśli ciśnienie spada, oznacza to nieszczelność.

Najbardziej prawdopodobne jest to, że zawory zwrotne nie są już całkowicie uszczelnione i woda wraca do odwiertu (co wyjaśnia, dlaczego nie widać wycieku).
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/10/13, 13:13

Cześć Prosper!

Może to być piasek w zaworze zwrotnym, studnię należy całkowicie opróżnić spuszczając wodę w celu usunięcia ewentualnego osuwiska ze ścian studni w celu oczyszczenia dna, zazwyczaj pompa nie powinna znajdować się zbyt blisko studni dół, aby uniknąć tego rodzaju problemów.

Czy to niedawna studnia?

W bardziej!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 17/10/13, 14:52

załóż filtr przeciw osadom tuż przed, to nic nie kosztuje.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118