Naprawiono przeciekający elastyczny basen z panelem słonecznym (HDPE) przebity

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Naprawiono przeciekający elastyczny basen z panelem słonecznym (HDPE) przebity




przez Christophe » 30/06/11, 15:32

Wczoraj mój panel słoneczny miał niefortunne spotkanie z moją zbyt pośpieszną kosą! (przechowywane pionowo, niepołączone) :płakać: : Chichot:

Wyniki: panel przebity, oczywiście i na wylot, proszę!

z przodu:

Obraz

plecy:

Obraz

Jak trwale uszczelnić (wiedząc, że będzie się nagrzewać i przesuwać)?

- klej czy żywica? Jeśli tak, jaki produkt?
- spawanie tworzyw sztucznych = stopienie do uszczelnienia z dodatkiem materiału czy bez?
- kit (bla)
- "łatka" (bla, to nie jest plan) ??
-...??

Jeśli przebite rury trzeba zatkać (potępić), nie przeszkadza mi to, nie zmieni to wiele w zakresie ogólnej wydajności (więc wstrzyknięcie zatyczki po obu stronach wyciętego materiału do ustalenia)

Nie wiem na pewno, co to za plastik, ale wygląda bardzo podobnie do polietylenu o dużej gęstości...

To nie jest EPDM jak początkowo myślałem: https://www.econologie.com/forums/qui-se-cha ... t7783.html

dziękuję
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 30/06/11, 15:42

Hi Christopher!

Można spróbować go przylutować za pomocą małej, cienkiej palnika lub lutownicy, w przeciwnym razie uszkodzone końcówki odetniesz na prosto i założysz zatyczki!

Jeśli zdecydujesz się na lutowanie, uważaj, aby się nie przegrzać, ponieważ lut będzie szybko pękał!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 30/06/11, 15:48

Obraz
Wydaje mi się, że u mnie instrukcja sugerowała czyste przecięcie uszkodzonych rur, a następnie włożenie rurek o nieco mniejszej średnicy : Idea:

Najpierw należy oddzielić rury od obrusu o kilka centymetrów (około dziesięciu?), aby móc je obchodzić oddzielnie.

Jeśli znajdę instrukcję obsługi, sprawdzam ... : Oops:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 30/06/11, 17:38

PE (gorszy HD) bardzo słabo zgrzewa i skleja (wszystkie kleje wspominają, że nie przykleja się do PE ani teflonu), dlatego rura gwintowana jest najlepsza!

Dlatego wolę tani wąż do nawadniania kroplowego 16 lub 6 mm ze sprzedawanymi końcówkami, który można naprawić natychmiast, tak jak używany jest przez forhorse bez wstępnego naprężenia!
Jedynym problemem jest to, że ciśnienie jest ograniczone do wartości niższej niż bar.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/06/11, 18:10

Tak, myślę, że rozwiązanie z „wtyczkami” jest najlepsze… trzeba zobaczyć realizację, bo trzeba będzie je skleić lub zespawać… i w ten sposób znaleźć wtyki, które będą dobrze pasować!?! : Idea: : Idea:

W przeciwnym razie rozwiązanie Gastona również wydaje mi się interesujące… jeśli znajdę kompatybilne węże…
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 30/06/11, 18:36

Jeżeli rury są niezależne, można wyciąć płaską powierzchnię łączącą 2 rury (tym razem nie kosą, ale skrupulatnie za pomocą obcinaka), jak najbliżej rury (ale nie za bardzo).
Wkładasz do rozprężonych, gorących plastikowych rurek (wystawionych na działanie słońca) metalową rurkę (niegorącą) wewnątrz (wsuwając), penetrując dobre 3 cm.
I umiarkowanie ciasny pańszczyzna.
Jeśli jest niewielki luz, najpierw pokryj uszczelniaczem silikonowym (lub innym klejem), a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Położyłem miedzianą rurę instalacyjną, aby odzyskać wąż chłodzący samochód.

Może czerwony PER, ale miękki do ściągania.
W hydraulice jest również bardziej sztywny szary (LM)
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 30/06/11, 18:43

PE można przyspawać wyłącznie do lustra lub tulei elektrycznej, patrz system ewakuacyjny Geberit.
http://www.geberit.be/web/appl/be/wcmsbef.nsf/pages/prod-evac-outi-1.
Ale to nie wytrzymuje presji :płakać:
Gdybym miał to zrobić, osobiście wziąłbym nieco większy kawałek rurki miedzianej i włożył ją do rury PE po lekkim podgrzaniu palnikiem lub opalarką. Następnie 2 stylowe opaski zaciskowe do węża
http://fr.wikipedia.org/wiki/Collier_de_serrage
Jeśli nie wiesz, jak wykonać tuleję, zastosuj tę samą technikę, ale z miedzianą zatyczką przyspawaną do miedzianej rury.
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 30/06/11, 19:08

Tak, problem z PE polega na tym, że jest on usieciowany podczas procesu produkcyjnego. Zatem ponowne podgrzewanie jest bezużyteczne, cząsteczki są ustabilizowane i nie łączą się już ze sobą.
Słyszałem, że można to lutować po obróbce plazmowej czy coś w tym stylu, ale przyznam, że więcej nie wiem!
Być może możesz spróbować przykleić klejem epoksydowym po dokładnym odtłuszczeniu i zmatowieniu powierzchni bardzo drobnym papierem ściernym.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/06/11, 19:17

Mmm, to się komplikuje ...

Zobaczę, czy starczy mi do testów dopasowania z resztek miedzi... Szczerze mówiąc, nie wiem, czy warto to łączyć: myślę o zrobieniu zamiast tego miedzianych zaślepek...

Ciąg dalszy nastąpi ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 30/06/11, 19:27

Nawet jeśli oznacza to utknięcie, równie dobrze możesz się tym nie przejmować. Oddzielasz rury od reszty panelu i składasz je z powrotem, aby je ścisnąć. Mały kołnierzyk typu colson, który go przytrzymuje i toczy się.

Z drugiej strony, być może będziesz musiał zrobić to „na gorąco”, ponieważ myślę, że będzie miało tendencję do pękania w miejscu zagięcia, jeśli będzie za zimno, będziesz musiał to przetestować.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 115