Bezpieczeństwo na drodze (HOAX)

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Bezpieczeństwo na drodze (HOAX)




przez lejustemilieu » 23/08/08, 20:29

Dobrze wiedzieć, aby masowo dystrybuować, szczególnie dla wszystkich w drodze.
Informacje o:
Informacje na temat bezpieczeństwa na drodze !!!! W przypadku !!!!

Zastanawiam się, ilu ludzi zdaje sobie z tego sprawę.
36-letnia kobieta miała wypadek kilka tygodni temu i rozbiła samochód.
Padało lekko, gdy jego samochód dosłownie wzniósł się w powietrze - szybowcem.
Nie była poważnie ranna, ale oszołomiona tym doświadczeniem.
Kiedy wyjaśniła, co stało się z policją, wyjaśnił jej, co wszyscy kierowcy powinni wiedzieć.

NIGDY NIE URUCHAMIAJ STEROWNIKA, ABY JAZDAĆ, GDY JEST DESZCZ.

Uważała, że ​​starała się aktywować tempomat, aby utrzymać stałą bezpieczną prędkość w deszczu.
Ale policjant wyjaśnił mu, że kiedy tempomat był włączony, a samochód zaczął aquaplaning, podczas gdy opony straciły kontakt z drogą, samochód zaczął przyspieszać w kierunku wyższej prędkości, i odlatujesz jak samolot.
Potwierdziła na policji, że dokładnie tak się stało.

Policja powiedziała, że ​​na wizjerze kierowcy należy umieścić ostrzeżenie
NIGDY NIE UŻYWAJ REGULATORA PRĘDKOŚCI, GDY DROGA JEST MOKRO LUB LODOWA. - zgodnie z zaleceniami dotyczącymi poduszki powietrznej.
Ostrzegamy naszych nastolatków, aby korzystali z tempomatu i jechali z bezpieczną prędkością - ale nigdy nie ostrzegamy ich, aby korzystali z niego tylko wtedy, gdy droga jest sucha.
Jedyną napotkaną osobą, która była świadoma tego zjawiska (oprócz policji), był mężczyzna, który doznał podobnego wypadku, wyburzył samochód i odniósł poważne obrażenia.
Jeśli wysyłasz to do 15 osób i tylko jedna z nich nie zdaje sobie sprawy z tego zjawiska, było warto. Być może uratowałeś życie.

UWAGA: W niektórych pojazdach - takich jak Toyota Sienna Limited XLE - nie można aktywować tempomatu, gdy wycieraczki działają.
Ostatnio edytowane przez lejustemilieu 24 / 08 / 08, 07: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Odp: Bezpieczeństwo na drogach




przez drwal » 23/08/08, 20:53

lejustemilieu napisał:[...] Ale policjant wyjaśnił mu, że kiedy działa tempomat i samochód zaczyna wpadać w aquaplaning, a opony tracą kontakt z drogą, samochód zaczyna przyspieszać do większej prędkości, a ty jedziesz jak samolot. [...]
:? :? :?

Jest coś, czego nie rozumiem: kiedy lecisz hydroplanem, zauważasz to właśnie dlatego, że koło(a), które nie ma już kontaktu z drogą, nagle przyspiesza (słychać to bardzo dobrze w dźwięku silnika). ..
Jeśli jednak jedziemy na tempomacie, teoretycznie powinien on zmniejszyć przyspieszenie, gdyż w efekcie przekroczymy zadaną prędkość...

Więc nie rozumiem, w jaki sposób regulator miałby być winny? :zaszokować:
Kolejna osoba oskarżająca regulatora o uniewinnienie się od niewłaściwego postępowania? (jak podczas słynnej sprawy Vel-Satis kilka lat temu?)

Skąd pochodzą te wiadomości? Wygląda na tłumaczenie z języka amerykańskiego lub brytyjskiego?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 23/08/08, 21:05

Otrzymałem e-mail, skopiowałem i wkleiłem, a ponieważ nigdy nie miałem kontrolera prędkości, nie mogłem sprawdzić informacji
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79365
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 23/08/08, 21:08

„Leć jak samolot…” nieważne… Nie rozumiem, jakim cudem technologicznym byłoby to możliwe…

A propos aquaplaningu: http://fr.youtube.com/watch?v=1Qn3z6ClwbQ

Nie jestem pewien, czy legenda jest prawdziwa…

Co sądzą specjaliści?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/08/08, 22:22

Christophe napisał:[..]Mówiąc o aquaplaningu: http://fr.youtube.com/watch?v=1Qn3z6ClwbQ

Nie jestem pewien, czy legenda jest prawdziwa…

Co sądzą specjaliści?
Gne? Nie wiem o co ci chodzi ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/08/08, 01:42

: Arrow: Cholera, pomyśl trochę, zanim zaczniesz przekazywać HISTORIE i inne głupie plotki

Jeśli koła ślizgają się i przyspieszają, regulator to zrobi DOKŁADNIE reguluj przyspieszenie, aby samochód nie przyspieszał! : Evil:

Natomiast regulator nie wyposażony w inteligencję (na pokładzie jest kierowca, który musi spełniać tę funkcję) nie zwolni!

W przypadku utraty przyczepności, czy to przez warstwę wody pod oponami (hydroplaning), kałużę oleju, piasek, lód, śnieg, czy nawet kolonię pielgrzymów szarańczy umieszczoną na drodze (mi się to przydarzyło), nie możemy szczególnie nie hamuj nagle, ale raczej odłączaj i staraj się delikatnie skorygować trajektorię

Gdy tylko dotkniesz pedału hamulca lub sprzęgła, tempomat włącza się
systematycznie wyłączane z eksploatacji!

Jedyną krytyką, jaką można poczynić w związku z korzystaniem z tempomatu, jest to, że osoby, które go włączą, mogą stracić czujność i zapomnieć o dostosowaniu prędkości do stanu drogi i warunków na drodze. Ale przestańmy wymyślać usterki techniczne dzięki temu bardzo przydatnemu, bardzo prostemu i bardzo bezpiecznemu akcesorium dostępnemu we Francji od 1982 roku w samochodach produkcyjnych (Talbot/Simca).
8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79365
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/08/08, 01:48

Drwal napisał:Gne? Nie wiem o co ci chodzi ...


Że to było coś innego niż kałuża oleju… prawda?

Citro napisał:: Arrow: Cholera, pomyśl trochę, zanim zaczniesz przekazywać HISTORIE i inne głupie plotki

Jeśli koła ślizgają się i przyspieszają, regulator to zrobi DOKŁADNIE reguluj przyspieszenie, aby samochód nie przyspieszał! : Evil:


Jeśli modlisz się bardzo mocno! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

W przeciwnym razie +1 za przekaźnik bzdur...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/08/08, 07:30

Ale nie, ten, który uruchomił Oax, to ja ...
Enguelada jest dla mnie, Christophe : Chichot:
Zwykle zawsze sprawdzam prawdziwość otrzymywanych e-maili; a potem zapomniałem... :? Nie złościj się tak, to szkodliwe dla twojego serca.
Link do tego wpisu wyślę blondynce, która często wysyła mi ox, żeby mogła zobaczyć konsekwencje.
Dobra, ukryję się; +
http://www.hoaxbuster.com/hoaxteam/foru ... Mess=47817
Fragment Hoaxbuster:
Potwierdzam Gmg: w instrukcji mojego VW Polo jest napisane (w ostrzeżeniach), że automatu nie wolno używać na śliskich drogach (śnieg, lód, mokra nawierzchnia itp.).
Jednak podczas dostawy do dealera sprzedawca szczególnie nalegał, co należy zrobić, aby na siłę wyłączyć regulator i nie skończyć jak niektórzy właściciele Rono Lagouna. Nada na mokrych drogach
...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 24/08/08, 08:39

Nie wiem, nie wydawało mi się to takie głupie!


Mały przykład z samochodem mojego męża:

gdy jedziemy w góry (autostradą na Jurę) jest sporo podjazdów, a tempomat utrzymuje stałą prędkość, dlatego na podjazdach trzeba zwiększać prędkość!

No cóż, może źle się tutaj wyrażam!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/08/08, 09:10

Tak, ale rozumiem irytację niektórych osób.
Piszę tekst tak, jakbym to ja go napisał.
Treść jest wybuchowa.
Brak dowodów potwierdzających, brak referencji uznanego producenta;
Na koniec znajduje się zaproszenie do jak najszerszego rozpowszechniania przesłania.
To śmierdzi mistyfikacją i kierując się tymi wskazówkami, dodam do mojego postu zachętę do uważności na treść tekstu. :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149