Porady dla mniej walcowania

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25

Porady dla mniej walcowania




przez NAWET » 13/06/08, 10:58

Dobra zaczynam

Po kilku latach oceniania ilości przejeżdżanych rocznie kilometrów, rozpoczynam dziś tę debatę

mój najlepszy rok to 4000 km samochodem i 5000 na rowerze
teraz moje położenie geograficzne się zmieniło i żyję jako para
wybór miejsca zamieszkania/transportu publicznego był kluczowy
bilans 2007:
voiture 10 000 dla pary (40°/0 w mieście i 60°/0 na długich trasach)
Transport publiczny codziennie chodzić do pracy
rower na lokalne zakupy
Rower + Pociągi wyjazdy wakacyjne (piesze)
teraz nowe ograniczenie związane z opieką nad naszym maleństwem
zmusi mnie do użycia małej 125 (2,5 l/100km) :zmarszczyć brwi:

Wykluczam w tej debacie obserwację użycia samochodu na trasach krótszych niż 5 kilometrów (należy unikać) oraz rodzaj pojazdu.

Dziękuję za udział 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 18/06/08, 08:53

Wspaniały

Niania mieszka tylko 10 minut na piechotę, wczoraj zainwestowałam w przyczepkę rowerową, która też wygląda jak wózek z wyjmowanym trzecim kołem (nazywają to „jogger”) i niania akceptuje, że zostawiam ją w domu

bilans konsumpcji:

Rano dam radę dalej jechać pociągiem co daje mi około 7 km mniej do przejechania na 500 czyli około 125 litrach benzyny która nie zanieczyszcza środowiska

TAK ::
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 18/06/08, 10:32

Gratulacje!

A przyczepa z pewnością ułatwi Ci życie w wielu innych dziedzinach, takich jak zakupy, recykling itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 18/06/08, 11:13

: Idea: Kolejny krok do przystosowania przyczepy motorowerowej do 125 do robienia dużych zakupów i używania motocykla na małe dalekie okazjonalne wyścigi

bilans

Zmniejsz o około 150 km / miesiąc z samochodem, czyli 1650 / rok
co odpowiada 75 litrom paliwa mniej 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/06/08, 21:04

Zarządzanie, moja droga! Kierownictwo !

Ale nadal:

Dzwoń więcej, aby jeździć mniej!

Listy, listy, więcej list: kiedy Twoje menu na tydzień jest zaprogramowane: mniej kupujesz i mniej zapominasz. Zaplanuj budżet akcji. Mała porcja zużywa mniej niż samochód (moja żona zawsze robi gulasz w podwójnej ilości, sos boloński w poczwórnej)
Wyrób sobie nawyk automatycznego uzupełniania drobnych zapasów (przypraw, przypraw, mleka, kawy itp.) gdy tylko się skończą.

Blokujesz może od 150 do 250 euro, ale nie są one stracone
Posiadanie planu miasta, mapy i książki telefonicznej w samochodzie może być źródłem oszczędności.

Nie biegnij do piekła, żeby zaoszczędzić 20 centów

Połącz drogę do domu z pracy i sprawunki

Poświęć 10 minut po kolacji na zaplanowanie tego wszystkiego (= obiad we Francji)

W swoim dzienniku utwórz strony dla swoich stałych dostawców, na których zapiszesz, co jest potrzebne w ..... . Kiedy przechodzisz z przodu, hop!
Ja, kiedy poszedłem do dostawcy, zadzwoniłem do mojego partnera, aby sprawdzić, czy nie pomyślał o czymś, czego brakuje. Świetnie sprawdzi się również w domowej atmosferze.

Świnie drogowe:

Klub wideo (zrezygnowaliśmy, w końcu poczta DVD kosztowała nas znacznie mniej)
Zapominanie o wspólnych produktach: świeżej śmietanie, cebuli
Idąc do domu na obiad lub po frytki 5 km dalej: zabierz ze sobą kanapki, podwójne źródło oszczędności (oczywiście w pudełku wielokrotnego użytku)
W przypadku produktów dla dzieci: sklep
Jest taki wiek, kiedy dzieci chętnie jeżdżą do szkoły autobusem.

Tankuj, kiedy masz okazję: unikasz przejechania 10 km, aby zapłacić mniej za paliwo

Rzecz:
powiedzieć sobie, że jeśli wydatki drogowe urzędników i pracowników są zwracane po 25 centów za km, to znaczy, że nie chodzi tylko o benzynę
Telefon do Madame: 30 centów; powrót 4 km: 1 euro

Osobiście zmieniłem pracę, znalazłem pracę 100 km od domu. Mimo, że idzie to znacznie szybciej niż wjazd do Brukseli, zostaję tam w ciągu tygodnia, w końcu mam dużo więcej czasu na zajęcia rekreacyjne. A rano przychodzę wcześnie, uśmiechnięty, co doceniają moi koledzy.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Boris591
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 26/04/08, 13:39




przez Boris591 » 20/06/08, 11:50

Osobiście ćwiczę 6 razy w tygodniu.

w obie strony daje mi dokładnie 7,5 km

w tydzień to 45 km

ponad rok (licząc moje tygodnie nieobecności) to 2025 km

Teraz jeżdżę na rowerze i oszczędzam 162 litry paliwa rocznie : Chichot: (również oszczędność 260 euro ..)
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 20/06/08, 17:40

Słoń napisał:Zarządzanie, moja droga! Kierownictwo !
......
.


Wreszcie i ogólnie pokazuje, ile kilometrów to wszystko przetoczyło avant et après organizacja :?
Jakie są Twoje cele poprawy i jak je osiągnąć? :?

Od dłuższego czasu przyjęliśmy również listę typów „podstawowych”.
a my meldujemy się w naszym rezerwie obok książek kucharskich, ogródka warzywnego itp...

Teraz, jak możemy działać lepiej, aw każdym razie mniej zanieczyszczać, jest wyzwanie do podjęcia : Arrowu:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81