Dźwignia „regulatora” lub „wariatora” ...

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53

Dźwignia „regulatora” lub „wariatora” ...




przez Buga » 26/04/07, 09:46

cześć..
niepełny tytuł ..
„działający z liczbą obrotów silnika…”

Zastanawiam się, czy nie ma mechanicznego układu pozwalającego za pomocą dźwigni zmieniać, regulować, zmieniać, cokolwiek to jest, zaczynając dokładnie od liczby obrotów silnika ...
w porównaniu do licznika obrotów, na przykład ...
do jakichkolwiek badań lub zastosowań w obszarach, które nas tu dotyczą, w przypadku pantonów itp.
że próbuję opracować regulator wirów ... dopływ pary, paliwa, wody itp. ...
system, który istniałby z dźwignią, umożliwiłby znalezienie najlepszego kompromisu we wszystkich tych badaniach, po prostu zmieniając długość dźwigni ...

może nie szukałem dobrze i czy ten system istnieje ...
być może dla konesera elektroniki byłoby interesujące stworzenie wynalazku ...

dobre.;
- Istnieją wariatory przechodzące do zapłonu przez próżnię ...
w sprawie zapłonów samochodów z paliwem ...
ale wynik, jak mi się wydaje, zależy również od otwarcia przepustnicy? ładunku?
Dlatego uważam, że użycie tej próżni nie pozwoliłoby na ruch dźwigni dokładnie proporcjonalny do liczby minut obrotów ...
- odmiana regulacji połączona z pedałem przyspieszenia nie daje dobrych wyników, z wyjątkiem ... bardzo mocnego silnika i kierowcy, który bardzo metodycznie naciska na pedał ...

wreszcie mały system z dźwigniami w kształcie rombów pozwoliłby, w razie potrzeby, połączyć podporę na pedale gazu i system zmian w zależności od liczby obrotów silnika, aby uzyskać możliwe ustawienie dźwigni tego diamentu, regulowany kompromis między liczbą zwojów a naciśnięciem pedału ....
dla aplikacji wymagających tego kompromisu ...
całość nie zajmie dużo miejsca, a transmisję można wykonać kablem rowerowym ...

co myśleć?

czy już o tym rozmawiałem?
bo w tej chwili wydaje mi się, że się powtarzam; Alzheimer nie jest już zbyt daleko ode mnie ... bo inaczej to szaleństwo, nie wiem ...
hahahaha
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/04/07, 16:48

powitanie

na starych dystrybutorach ze śrubami platynowanymi (delco) masz system z ciężarkami przywróconymi przez sprężyny, który różni się w zależności od silnika tr /.

patrząc na simca 1100 lub 1000 (ale jest gdzie indziej)

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 26/04/07, 19:59

Istnieją również sprzęgła odśrodkowe 103SP, które różnią się w zależności od liczby obrotów silnika. Ale tutaj chodzi o rotację.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 27/04/07, 09:08

obciążniki odśrodkowe istnieją również w książętach, ale są zamknięte w skrzyni za silnikiem ...
w rzeczy samej rzecz odśrodkowa mogłaby działać, ale wymaga całej instalacji na osi obracającej się z prędkością silnika i systemu przekształcającego ruch obracający się na dźwigni ...
nie jest to łatwe i różni się dla każdego samochodu, ponieważ miejsce do postawienia i prędkość są różne za każdym razem ...
Wolałbym raczej pomyśleć o systemie opartym np. Na obrotomierzu, który umożliwiłby zbudowanie podobnego układu dla każdego samochodu, pozwalającego na wykonanie jednego prototypu urządzenia i który mógłby być używany przez wszystkich eksperymentatorów różnych rozwiązań, czy to pantone, czy vortex, czy coś innego, bez konieczności "ponownego wynalezienia" tego systemu dźwigni dla swojego samochodu przez eksperymentatora ...
ale majsterkowanie przy magnesach i cewkach to nie moja sprawa ...
jedynym alternatywnym rozwiązaniem, które widzę w najbliższej przyszłości, jest kabel regulacji ogrzewania deuche, z którym muszę sobie poradzić przy każdej zmianie prędkości, zgodzisz się, że nie jest skuteczny ... i przypuszczam które każdy eksperymentator widziałby w takim systemie, gdyby istniało rozwiązanie dla jakiejkolwiek proporcjonalnej regulacji ...
Czy nie istnieje istniejące urządzenie działające na zasadzie licznika przebiegu z magnesem i cewką i przesyłające wskazanie na igle, ale mocniejsze, większe ???
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/04/07, 18:30

w czasach silników parowych istniał regulator mocy.

kule obracały się i szły coraz wyżej, a to uruchomiło zawór, który spowolnił silnik itp.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 28/04/07, 08:16

oczywiście, ale watowy regulator mógł regulować tylko jedno ciśnienie ....
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/04/07, 09:53

dlaczego regulator watowy przekształca kilka zwojów w ruch prostoliniowy: robisz z nim, co chcesz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 28/04/07, 13:34

ah-haaaaa ..
Rozumiem lepiej, co masz na myśli ....
podłączony na przykład na pasku ....
ale jeśli się nie mylę, watowy system kulkowy może być używany tylko pionowo ...
pomyśl o tym, dzięki za pomysł .....
Myślę, że przy masie kulek opóźnienie reakcji jest niewielkie ...
a mimo to można dobrowolnie sam opóźnić, jeśli reakcja zmiany ustawienia (dowolna) nie wystąpi natychmiast, na przykład przez system wycieraczek ...
wydaje mi się, że stworzenie tego systemu może być bardzo interesujące ... i dość łatwe ...
tam myślę, że mamy coś .....
tylko ograniczona przestrzeń dostępna w nowoczesnych samochodach może skomplikować jej użycie .....
oto prymitywny szkic ...
Obraz
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 28/04/07, 19:56

Buga napisał:i mimo to moglibyśmy dobrowolnie spowodować opóźnienie (...)


Dla opóźnienia można też zamontować kulki lub oś obrotu na sztywnej sprężynie lub gumowym „silentbloku”.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/04/07, 22:49

:? Jeśli weźmiesz pod uwagę całkowity skok swojego gubernatora, możesz wyobrazić sobie pozycję gubernatora odpowiadającą (na przykład) prędkości biegu jałowego (lub przelotowej) silnika.
Poniżej tworzysz opóźnienie, a powyżej generujesz zaliczkę. : Mrgreen:

Na moim 24hard panhard zamek błyskawiczny obrócił głowicę Delco, aby spowodować opóźnienie zapłonu. Odsuwając rozrusznik wróciłem do punktu zerowego, a następnie podałem zaliczkę. Urządzenie odśrodkowe i / lub próżniowe uzupełniało system.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 109