Nowy pomysł

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Nowy pomysł




przez słoń » 15/09/06, 19:52

Od kilku dni chodzi mi po głowie refleksja kpt. Maloche'a: :?

Co kręcimy w kółko, patrz strona 72 https://www.econologie.com/forums/electrolys ... 8-710.html

Najpierw musimy znaleźć sposób na jonizację wody bez jej elektrolizy. Mikrofale to jedna ścieżka, HT (+HF?) inna


na to „kręcimy się w kółko” odpowiedziałem: „nie, po prostu wracamy do pomysłu…”, który na początku wydał mi się głupi (trochę zbyt „science fiction” jak na mój gust ) i że zaczynam uważać, że usuwanie słowa „maser” jest coraz mniej głupie.

podsumujmy:

1) nie chcemy czynić cudów, bylibyśmy już bardzo szczęśliwi, gdybyśmy „stosunkowo prostymi” środkami udało nam się uzyskać lepszą wydajność w pracy naszych (zbyt) drogich silników.

2) jeśli dobrze zrozumiałem, flota rozkłada się samoistnie w temperaturze około 850 °C.

dlatego też,

wysyłamy go do cewki wokół rury wydechowej, jak elektryczny ekspres do kawy, aby wytworzyć parę o temperaturze 200-250°C (fajnie, to już odzyskane, szczególnie pod wpływem ciepła parowania) (nie trzeba być paganinim palnika lutowniczego )

jako że wydech wykonał już dobrą ćwiartkę pracy termodynamicznej „za darmo”, to przegrzewamy go w obudowie mikrofalowej, przy odrobinie szczęścia jonizuje!
w razie potrzeby odzyskujemy w tym celu część napięcia 3–4000 woltów z transformatora magnetronowego

wstrzykujemy wszystko jak najbliżej zaworów dolotowych

wszyscy są zadowoleni: wtryskiwacze pary, jonizatory pantonizera, polepszacze elektrolizerów, kpt. Maloche, nlc, ja....., z wyjątkiem Shell, Taxeco i kilku innych, którzy są już wystarczająco bogaci...

ze wzmocnionym alternatorem, przetwornicą i małym magnetronem, da się grać, prawda? :?

Jak myślicie, panowie?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
snono
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 22/11/04, 09:37




przez snono » 15/09/06, 20:02

Nieźle, musisz iść dalej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/09/06, 22:29

Powiedziałeś wszystko, tam! : Chichot:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 16/09/06, 10:57

Myślę, że to dobry pomysł.

tylko pamiętaj o zabezpieczeniu magnetronu.

Obecnie mam takie same przemyślenia dotyczące reaktora typu Archie Blue:

nebulizacja lub odparowanie wody pierwszym barboterem (ultradźwięki, ciepło???),
elektryfikacja, jonizacja (tarcie...panton..., magnetron.???)
wtrysk tego wszystkiego do elektrolizera Archie Blue (usunięcie pęcherzyków h2 i o2)
wstrzyknięcie tego wszystkiego do wlotu....
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Odp: Nowy pomysł




przez Christophe » 16/09/06, 12:09

Słoń napisał:2) jeśli dobrze zrozumiałem, flota rozkłada się samoistnie w temperaturze około 850 °C


Nie, potrzebny jest do tego katalizator, temperatura samorzutnego rozkładu wody jest znacznie wyższa (4000°C)...

Problem w tym, że katalizatory tej reakcji są bardzo mało znane....ale generalnie są to metale ciężkie: nikiel, chrom, platyna...pierwsze 2 występują w stali nierdzewnej.. .

„Słyszałem”, że cer odgrywa dominującą rolę w termolizie wody (bo o tym mówimy)…ale są stale cerowane…

Wszystkie te aspekty mogą wyjaśnić, że niektóre domieszki działają lepiej niż inne... ponieważ użyte stale rzadko są takie same (a nawet rzadko są dokładnie znane monterowi...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/09/06, 18:53

Dziękuję za te przydatne uwagi. dlatego będziemy musieli jeszcze trochę przemyśleć, chociaż wykonanie komory ze stali nierdzewnej z dużą ilością niklu lub chromu wydaje mi się niezbędne.

czy możesz nam powiedzieć więcej o tym elektrolizerze „archie blue” (link?)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/09/06, 21:40

Cześć słoń.
Podoba mi się Twoje porównanie do elektrycznego ekspresu do kawy na cewkę. Jeśli nie uda Ci się przegrzać floty do 4000°C za pomocą kuchenki mikrofalowej w samochodzie, zawsze możesz podgrzać trochę kawy, aby pomyśleć o czymś innym. : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/09/06, 22:44

Dotykasz tam strun mojego serca....

trochę ciemno rano....

trochę białego wina jako aperitif....

duża czerwień do obiadu (dla Belgów: do kolacji)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/09/06, 23:46

Chodź... chodź, napijemy się... w domu : Chichot:

Inaczej bez żartów zamontowałem już cewkę wokół kolektora w moim aucie. Aby woda wzrosła do 250°C, silnik musi być benzynowy, a cewka musi być szczelna i dobrze izolowana.
W przypadku oleju napędowego trudno jest osiągnąć temperaturę wyższą niż 100°C.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 17/09/06, 00:02

W rzeczywistości termolizacja wody zaczyna być znacząca w temperaturze 750°C i kończy się w temperaturze 3000°C.

Ale pytanie brzmi: czy istnieje sposób na osiągnięcie tej temperatury??? Czy będzie to tylko 1000°C czy 2000°C?
Ponieważ wyraźnie to widać w moich testach tego lata: spożycie wodoru w celu poprawy spalania oryginalnego paliwa Nie działa, jeśli silnik ma już maksymalną wydajność (jeśli pojazd faktycznie mało pali fabrycznie...).

Dzięki temu nie ma już konieczności stosowania dodatku wodoru w celu poprawy spalania, ale służy wyłącznie jako paliwo ! Ale w tym przypadku wymagane jest ogromne natężenie przepływu i dlatego osiągnięcie tych temperatur musi być bardzo trudne!

Ale poza tym prawdą jest, że pomysł jest interesujący!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 106