Ekonomizer: magnes na wężu do oleju napędowego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
YVV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/04/05, 18:45
x 1

Ekonomizer: magnes na wężu do oleju napędowego




przez YVV » 22/08/06, 11:47

Poszukuję informacji na temat magnesów, które możemy wykonać samodzielnie przy dotarciu diesla przed pompą wtryskową. w sklepach kosztuje około stu euro, ale widziałem, że można to zrobić samodzielnie.
jakiego rodzaju magnesu możemy użyć? naczynia, ulotki?
Czy magnesy jednobiegunowe (tylko jedna polaryzacja na twarz – dziedzina medycyny) są „a priori” bardziej skuteczne niż magnesy wielobiegunowe (polaryzacje na twarz).
w końcu, jeśli użyję płaskich (lub okrągłych) magnesów, jaką polaryzację mam zetknąć z wężem? północ czy południe?
Kto ma doświadczenie w tym obszarze?
Zaznaczam, że dotyczy to mojego Renault Diesel Traffic, a zatem nie najnowszego diesla (więc nie ma problemu).
i ostatnie pytanie przy okazji: jaki rodzaj magnesu możemy odzyskać?, na czym? dla tego typu majsterkowania....
dziękuję za najbardziej świadomą, światłą radę....

Om
Yv
0 x
Wszyscy jesteśmy braćmi. Niektórzy bardziej niż inni ....
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79424
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 22/08/06, 11:56

Temat był już poruszany i odświeżany.
https://www.econologie.com/forums/liste-inte ... t1446.html
https://www.econologie.com/forums/economiseu ... t1296.html

Możesz użyć wyszukiwarki, aby zawęzić:
Zastaw
0 x
Avatar de l'utilisateur
YVV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/04/05, 18:45
x 1




przez YVV » 23/08/06, 10:20

dziękuję chistophe.
ale w twoich dwóch linkach nie widziałem, kto jest przyczyną magnesów na wężu wlotowym paliwa. po wyszukiwaniu również nie znaleziono (może facet nie jest utalentowany?). i na swoją obronę, jak powiedziałem w temacie „z”, mam ograniczony czas online...
w skrócie, w skrócie kładziemy magnesy neodymowe, ok. ale jak ? okrągłe czy płaskie? i północną czy południową stronę węża? i magnesy uwięzione w dysku twardym: jak to jest? dysk twardy komputera? Otwieram i znajduję w środku jeden lub więcej magnesów, których używam? dzięki tym, którzy wiedzą.
szczegóły: wśród producentów tego typu produktów wymienia się oszczędność paliwa od 10 do 25%....
Om
Yv
0 x
Wszyscy jesteśmy braćmi. Niektórzy bardziej niż inni ....
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 23/08/06, 12:32

Tytuł nie jest jednoznaczny, ale mówi wszystko.

zastaw
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
YVV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/04/05, 18:45
x 1




przez YVV » 23/08/06, 15:03

no to trochę tak samo....

jest 11 stron z wszystkiego po trochu i osobistych rozmów.
Znalezienie tam kota nie jest łatwe, jeśli nie masz dużo czasu...
co do pierwszego na stronie 1 wspomnianego przez Christophe'a, to nie działa lub już nie działa.

Widziałem zdjęcie Twojego zespołu delnorama, najwyraźniej byłyby to dwa półokrągłe magnesy połączone ze sobą. jaka polaryzacja ma kontakt z wężem?
umieściłeś 4 połówki obwodu, 2 na 2, w odległości kilku centymetrów? Otóż ​​to ?

Czy nie moglibyśmy podsumować całego systemu, zamiast męczyć się od postu do posta (12 stron lub więcej) i mieć trudności z odnalezieniem się w nim?

Om
Yv
0 x
Wszyscy jesteśmy braćmi. Niektórzy bardziej niż inni ....
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/08/06, 15:32

Halo

Podstawową zasadą są dwa magnesy nepdymowe po każdej stronie węża, przyciągają one północ i są skierowane na południe, a ciecz przepływa przez to pole.

Istnieje kilka odmian, które będą wyglądać na forum Ewolucja PMC
Jest mnóstwo zdjęć i objaśnień, jest też ROLLUS, który zawiera wyniki z objaśnieniami.

Lepiej walczyć na forum niż wiosłowanie na montażach, które działają mniej więcej.
To jeszcze prostsze: kup gotowe paliwo Max Fuel Petro
jest wiele znaków. Wyniki są losowe i zależą od danych osób, które próbowały.
Jeśli zależy Ci na oszczędności, najlepsze efekty daje bieganie na oleju.
to jak ogrzewanie drewnem, trzeba się trudzić jego cięciem, żeby uzyskać olej, trzeba go zebrać, przefiltrować, przechowywać, zabrudzić...
A potem... nie masz wystarczająco dużo czasu na jazdę, żeby to spalić...
Za darmo można jeździć, ale siedząc na baku robi się nudno...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 23/08/06, 18:36

Yvv napisał:no to trochę tak samo....

jest 11 stron z wszystkiego po trochu i osobistych rozmów.
Znalezienie tam kota nie jest łatwe, jeśli nie masz dużo czasu...
co do pierwszego na stronie 1 wspomnianego przez Christophe'a, to nie działa lub już nie działa.

Widziałem zdjęcie Twojego zespołu delnorama, najwyraźniej byłyby to dwa półokrągłe magnesy połączone ze sobą. jaka polaryzacja ma kontakt z wężem?
umieściłeś 4 połówki obwodu, 2 na 2, w odległości kilku centymetrów? Otóż ​​to ?

Czy nie moglibyśmy podsumować całego systemu, zamiast męczyć się od postu do posta (12 stron lub więcej) i mieć trudności z odnalezieniem się w nim?

Om
Yv

Nie, to nie do końca tak, to inspiracja
[quote=http://www.petrolbooster.com/]link [/quote]

Natomiast wynik na ten moment jest albo słaby, albo zerowy, nie mam jeszcze wystarczającego dystansu (w km), aby wystawić ocenę temu montażowi. :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
YVV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/04/05, 18:45
x 1




przez YVV » 24/08/06, 11:16

to nie działa www.petrolbooster.com. Wchodzę na stronę kontrolowaną i blokowaną przez websense
Om
Yv
0 x
Wszyscy jesteśmy braćmi. Niektórzy bardziej niż inni ....

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87