Tempomat w każdym samochodzie

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11

Tempomat w każdym samochodzie




przez muzo_31 » 06/12/05, 11:06

Wczoraj w sklepie z gadżetami samochodowymi odkryłem, że w każdym modelu dostępny jest zestaw umożliwiający zainstalowanie tempomatu. Po drugiej stronie Atlantyku nazywają to „tempomatem” i uważam, że fajnie jest go mieć, a przede wszystkim byłoby to skuteczne narzędzie, które pozwoliłoby nieco zmniejszyć zużycie paliwa na autostradzie…

Zestaw wydaje się składać z czegoś w rodzaju skrzynki elektronicznej, kilku przycisków i czujników oraz gniazda, z którego wychodzi linka hamulca rowerowego, służąca do sterowania istniejącą dźwignią pompy wtryskowej lub sterowaniem przepustnicy (w zależności od diesla lub esencji). Cena trochę wysoka: 400EUR pozowane, 250EUR za same części.

Biorąc pod uwagę cenę, czuję się na siłach, aby wykonać elektroniczny sterownik obsługujący tę funkcję. Oprócz tego istnieje zainteresowanie możliwością personalizacji zachowania.
Utknąłem w siłowniku: tym słynnym cylindrze, który zamiast stopy ciągnie linkę gazu. Potrzebujesz czegoś wystarczająco mocnego, raczej szybkiego, sterowanego elektrycznie. Roll: ...

Masz jakieś pomysły? Czy może mamy ładne części do odzyskania w bardzo nowych samochodach na złomowiskach?

Już jakiś czas temu pomysł chodził mi po głowie, a teraz gdy już istnieje w branży, powtarzam sobie, że wcale nie jest taki głupi...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 06/12/05, 11:16

Tym bardziej, że obawiam się, że zestaw amerykański nie będzie pasował do naszych aut.

Dziś w samochodach europejskich wszystko jest sterowane elektrycznie na poziomie przyspieszenia, co nie ma miejsca w przypadku wszystkich samochodów amerykańskich (nawet nowych).

W przeciwnym razie nie uważam tej ceny za bardzo wysoką ... ale zwróć uwagę na ustawienia i niezawodność ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 06 / 08, 12: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 06/12/05, 11:24

To naprawdę nie jest zbyt drogie!
Z drugiej strony, ze względu na oszczędność paliwa, wrócisz!
W moim Camaro jest to standard i gdy tylko pojawi się fałszywe gaz, cruiser przyspiesza silnik, aby utrzymać wybraną prędkość, co wychodzi na to, że zużywa więcej niż utrzymywanie strużki gazu na pedale...
Z drugiej strony to prawdziwy komfort podczas pokonywania długich dystansów na autostradzie.

NDC
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7001
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2921




przez gegyx » 06/12/05, 15:15

Ostatnio pojawiły się kontrowersje i pytania producentów dotyczące nowych regulatorów prędkości, montowanych standardowo w najnowszych pojazdach; tempomat zablokowałby się, powodując zablokowanie maksymalnej prędkości; pretekst do nadmiernej prędkości, odpowiedzialność po wypadku lub uzasadnione roszczenie po awarii...
Mimo to zaangażowani w to producenci musieli dołożyć wszelkich starań, aby przeprowadzić dodatkowe badania i zabezpieczyć się na wypadek problemów...
Jeśli dana osoba zainstaluje urządzenie własnej produkcji lub niezatwierdzone w celu regulacji prędkości pojazdu, nie ukrywam przed tobą ramdamu, jeśli jest on odpowiedzialny za wypadek!
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 06/12/05, 16:09

Jeśli chodzi o historię tempomatu w Renault: to po prostu wielka farsa, wręcz śmieszna. Najbardziej wkurzają mnie przypadki, gdy ludzie twierdzą, że nie mogli zatrzymać samochodu, który miał manualną skrzynię biegów i pedał sprzęgła. : Lol:

Można się nawet zastanawiać, czy większości z tych ludzi nie zapłacono za szkodzenie francuskiej marce…

W przeciwnym razie w najnowszych samochodach tempomat jest już zamontowany... bardzo często wystarczy zmienić dźwignię, aktywować funkcję w komputerze i presto! Zrobiłem to na moim byłym. TT, kosztowało mnie to około 100 € i kilka godzin montażu.

Jak powiedział Christophe, najnowsze samochody często mają elektroniczną przepustnicę, w której przepustnica jest sterowana przez silnik, który z kolei jest sterowany przez komputer.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/12/05, 19:32

Witam,
Większość samochodów w Ameryce ma to wyposażenie od lat 90-tych, głównie w samochodach z automatyczną skrzynią biegów,
Rzadko zdarza się, aby opcja ręcznej skrzyni biegów była tutaj dostępna poza ręczną skrzynią biegów, a jej zakup jest droższy (mówię o samochodach z Ameryki Północnej)
Zasada prawie zawsze jest ta sama: czujnik tętna w skrzyni biegów przechodzi przez skrzynkę elektroniczną, a mechanizm na pedale gazu działa na podciśnienie pobierane z kolektora dolotowego.W GM-ach generalnie sprawdza się to dobrze.
operacja jest dość precyzyjna, nie powodując zbyt wielu wstrząsów
W Mercedesie Diesel 300 TD (stary model) jest to cały układ mechaniczny, jest zbyt precyzyjny, zbyt szybko koryguje, co powoduje ciągłe wahania przyspieszania i zwalniania, staje się nieprzyjemne na płaskiej drodze,
ale bardzo wygodne na długiej podróży, ponieważ pedał jest dość twardy.
Na krótkie wycieczki i do jazdy zimą jest to gadżet mało przydatny.W moim Buicku jest uszkodzony i nawet nie zagłębiałem się w problem żeby go naprawić..

André
0 x
Silenus
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 01/09/05, 09:56
Lokalizacja: 06/13

Re: Tempomat w każdym samochodzie




przez Silenus » 07/12/05, 09:41

muzo_31 napisał:Wczoraj w sklepie z gadżetami samochodowymi odkryłem, że w każdym modelu dostępny jest zestaw umożliwiający zainstalowanie tempomatu. Po drugiej stronie Atlantyku nazywają to „tempomatem” i uważam, że fajnie jest go mieć, a przede wszystkim byłoby to skuteczne narzędzie, które pozwoliłoby nieco zmniejszyć zużycie paliwa na autostradzie…

Zestaw wydaje się składać z czegoś w rodzaju skrzynki elektronicznej, kilku przycisków i czujników oraz gniazda, z którego wychodzi linka hamulca rowerowego, służąca do sterowania istniejącą dźwignią pompy wtryskowej lub sterowaniem przepustnicy (w zależności od diesla lub esencji). Cena trochę wysoka: 400EUR pozowane, 250EUR za same części.

Biorąc pod uwagę cenę, czuję się na siłach, aby wykonać elektroniczny sterownik obsługujący tę funkcję. Oprócz tego istnieje zainteresowanie możliwością personalizacji zachowania.
Utknąłem w siłowniku: tym słynnym cylindrze, który zamiast stopy ciągnie linkę gazu. Potrzebujesz czegoś wystarczająco mocnego, raczej szybkiego, sterowanego elektrycznie. Roll: ...

Masz jakieś pomysły? Czy może mamy ładne części do odzyskania w bardzo nowych samochodach na złomowiskach?

Już jakiś czas temu pomysł chodził mi po głowie, a teraz gdy już istnieje w branży, powtarzam sobie, że wcale nie jest taki głupi...


była to część jednego z wielu projektów, które byliśmy w trakcie realizacji. Mikrokontroler działający w czasie rzeczywistym, kilka linijek kodu i wzmacniacz do sterowania silnikiem i gotowe. (Podnośnik wydaje mi się skomplikowany, silnik elektryczny jest bardziej reaktywny.)
Jeśli chodzi o Renault PBS, jestem pewien, że chłopaki próbowali regulować przy dużych prędkościach, np. 180-200 km/h, i tam µkontroler przyznał, że ma ograniczenia pod względem czasu reakcji!
Cóż, to jest moje zdanie : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 07/12/05, 14:50

Nie bardzo widzę związek z jakimkolwiek czasem reakcji mikrokontrolera...

Regulacja prędkości w samochodzie to dość powolny proces.
Mamy w parametrze prędkość, którą chcemy regulować, i wtedy jeśli samochód jest powyżej, system musi zwolnić pedał gazu, a jeśli samochód jest poniżej, należy go przyspieszyć. Każdy mikrokontroler może doskonale zarządzać tą automatyką, nawet jeśli prędkość wynosi 200 km/h...

Ponadto możesz następnie dodać więcej lub mniej inteligencji.
Rzeczywiście, jeśli będziemy 1 km/h poniżej wartości zadanej, nie przyspieszymy do końca, musimy trochę przyspieszyć.
Jeśli prędkość jest poniżej zadanej 10 km/h, możesz przyspieszyć, aby szybciej osiągnąć zadaną wartość.

Jest to projekt, który często chciałem zrealizować w swoim samochodzie, ponieważ często robię długie podróże > 1000km, a dzięki temu moja noga mogła odpocząć! Aby odciążyć prawą nogę, czasami używam lewej...

Zestaw, o którym mówisz, jako siłownik wykorzystuje siłownik elektryczny, jest to w rzeczywistości rodzaj serwomotoru. To jest dokładnie to, co jest potrzebne. Sam silnik elektryczny nie jest w stanie wykonać tego zadania.
Potrzebujesz serwomotoru, takiego jak te używane w modelarstwie, ale konieczne jest, aby przełożenie silnika było nieograniczone. W przeciwnym razie sprężyna powracająca do położenia neutralnego zaworu dławiącego stale wywiera nacisk na silnik wspomagający, powodując przedwczesne zużycie.

A+
Cyril
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 07/12/05, 15:26

W samochodach ze sterowaniem ręcznym (gaz i hamulce w kierownicy dla osób niepełnosprawnych) znajduje się duży silnik, który pociąga za linkę pedału gazu sterowanego czujnikiem położenia okręgu na kierownicy.

Jest to dość skomplikowane i dość brutalne/wrażliwe (uważaj, musi być znacznie bardziej reaktywne niż prosty regulator). Zastanawiam się, dlaczego elektronika (sterowanie z kierownicy) nie może bezpośrednio sterować elektroniką wtrysku i zapłonu, byłoby to nadal bardziej bezpośrednie, prostsze i bardziej niezawodne niż system oparty na elektronice plus silniku elektrycznym, a następnie części mechanicznej (kabel i łącznik) i potem znowu elektronika (oczywiście w nowoczesnych samochodach).
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 07/12/05, 16:04

W moim pojeździe nie mogę bezpośrednio sterować elektroniką.

Rzeczywiście nadal jest kabel akceleratora. Pozwala to otworzyć motylek powietrzny. A na motylku powietrznym znajduje się potencjometr, dzięki któremu komputer jest informowany o położeniu pedału gazu.
Dlatego w tego typu pojazdach konieczne jest posiadanie serwomotoru, aby móc sterować przepustnicą powietrza.

Z drugiej strony uważam, że obecnie niektóre pojazdy nie mają już linki gazu, a pedał działa jedynie na potencjometrze. To komputer steruje motylem za pomocą serwomotoru.
W tym przypadku rzeczywiście da się we wszystko ingerować elektronicznie, „wystarczy” wymienić pedał gazu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130