Uważaj na naiwnych!!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
neocyryl
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/09/05, 23:18




przez neocyryl » 13/09/05, 23:31

Nie jestem profesjonalistą w chemii i fizyce, ale moja niewielka wiedza na ten temat pozwoliła mi bez wahania zapoznać się ze wszystkimi podanymi wyjaśnieniami!
studentka drugiego roku studiów tak, ale nie głupia!
Nie wiem, czy robiłeś jakieś badania, ale zauważyłeś, że mówimy o plazmach molekularnej dysocjacji wody itp. Ładne słowa, które trafiają w sedno, ale to bzdura! Aby wytworzyć plazmę, potrzebujesz ogromnych ilości energii i w przypadku oddzielenia od wody jest tak samo! Ciepło silnika nie wystarczy! Daleko od tego! Dowiesz się również, że mówi o pasku miłości, który musi być skierowany na północ za pierwszym razem, gdy go używamy! Coś szalonego Całkowicie utopijne!
Wszystkie te historie to dym i lustra!Ale zdaję sobie sprawę, że jeśli nic o tym nie wiemy, połykamy wszystko!!
A jeśli mi nie wierzysz, idź i zobacz ten adres:forum/index.php?showsujet=9429&st=40&entry139750' target='_blank'>Rozsądny człowiek lub mniej!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 13/09/05, 23:58

Całkowicie zgadzam się co do plazmy i północy na pierwszą operację.

Istnieją jednak inne wyjaśnienia działania Pantone. Przeszukaj tę stronę, a znajdziesz bardziej wiarygodne drogi, a więc taką, którą proponuję, która wydaje mi się spójna na podstawie mojego wykształcenia, tezy, którą obroniłem i badań, które w jej trakcie przeprowadziłem na temat utleniania węglowodorów, a także wyników eksperymentatorzy procesu...

Czyli eksperymentalnie Pantone działa, a teoretycznie też mogłoby...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 14/09/05, 00:17

Tak, bądźmy poważni i naukowi (nie mogę przestać tego mówić!)

Radzę (jak wszystkim sceptykom) przeczytać trochę o różnych stronach, które stworzyłem na stronie w sekcji „Projekt Pantone”, w szczególności:

https://www.econologie.com/les-principau ... -1314.html

https://www.econologie.com/analyse-des-t ... s-458.html

i wreszcie: https://www.econologie.com/a-propos-des- ... -1520.html

A nawet w moim raporcie: https://www.econologie.com/rapport-d-ing ... es-93.html

Nie mówię o spontanicznym tworzeniu plazmy... Mówię tylko o hipotezach.
Wreszcie rodzina plazm jest duża i płomień zapalniczki też jest plazmą...:P ..NIE ?

Z drugiej strony, skutki usuwania zanieczyszczeń (plazma czy nie...) są rzeczywiście: https://www.econologie.com/mesures-de-la ... s-321.html

( na podstawie pomiaru porównawczego powietrza otaczającego garaż i gazów spalinowych, te ostatnie są czystsze...przynajmniej w odniesieniu do zmierzonych substancji zanieczyszczających...)
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 01 / 11, 09: 27, 1 edytowany raz.
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 14/09/05, 00:17

neocyryl napisała:tak, ale nie głupi!
Nie wiem, czy robiłeś jakieś badania, ale zauważyłeś, że mówimy o plazmach molekularnej dysocjacji wody itp. Ładne słowa, które trafiają w dziesiątkę, ale to bzdura! Aby wytworzyć plazmę, potrzeba ogromnych ilości energii i oddzielonej od wody c są takie same! Ciepło silnika nie wystarczy! Daleko nam do tego! „Używamy tego !!

Warfa! sprawiasz, że kaszlę!

Mam nadzieję, że ten przekaz jest skierowany tylko do tych, którzy robią Pantone, bo jeśli chodzi o plazmę, to nikt nie udowodnił, że w reaktorze PMC takowa była!

i zdecydowanie nie ma potrzeby stosowania dużej energii do wytworzenia plazmy! W przeciwnym razie ładne lampy neonowe, które są wszędzie, ponieważ są bardzo ekonomiczne i niskoenergetyczne, to wciąż plazma (zimna), zobacz też ekrany plazmowe!!!!!
Zwróć uwagę na zwrot.
Jeśli masz do czynienia z gorącą plazmą, to dokładnie sprawdź energię elektryczną potrzebną do jonizacji i porównaj ją z uwolnioną energią cieplną! Powtórzę: nie ma nic do zobaczenia! Ponieważ z pewnością do rozpoczęcia reakcji potrzebna jest energia, ale jest ona znacznie wyższa niż energia dysocjacji.
Bądź też ostrożny, reakcja chemiczna taka jak spalanie (płomień), to także plazma, a dokładniej jest to temperatura rekombinacji w preferencyjnym sensie asocjacji wiązań chemicznych (patrz entalpia) nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść w jedną lub drugą stronę, jest to tylko kwestia temperatury i możliwego katalizatora reakcji.
Zatem niekoniecznie potrzeba plazmy do przekształcenia jednego związku w inny, wystarczy ciepło! a jeśli jest endotermia, to na pewno coś się dzieje!

piękne słowa, które trafiają w sedno, ale to bzdury

głupie gadanie ! hej ho!
Są ludzie, którzy pracują nad tym od dawna, więc nie bądź zbyt nachalny!

Jeśli chodzi o magnesy, zapytaj producentów samochodów!
i zobaczysz ich odpowiedzi (oficjalne i nieoficjalne) i nie dotyczy to północy i południa ziemi, ale biegunów magnesu! Są specjaliści od tego!
spotkasz kilku na forum !

poświęć trochę czasu na dobre udokumentowanie siebie, a jako naukowiec nie dzieje się tak dlatego, że od początku nie rozumiemy, że koniecznie jest to błąd, ale jest możliwe, że rozmówca nie wyraża się jasno, w jasny sposób. Bez wątpienia kwestia protokołu!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/09/05, 00:24

Witam, odpowiedź na neocyryl
Jeśli przeczytasz całość forum zobaczysz, że my, majsterkowicze, którzy próbują ulepszyć panton w naszych silnikach, wiemy, że położenie północ-południe
magnetyzm pręta, plazma, cały ten żargon, którego nie jesteśmy w stanie wyczuć, zostawiamy to naukowcom. O magnetyzmie wiemy od dawna, że ​​to gówno, co do plazmy nigdy jej nie widzieliśmy, jeśli chodzi w dysocjację wody też w to nie wierzymy. Wiemy również z doświadczenia wielu silników, że osiągamy oszczędności na poziomie 25–30%, co jest widoczne. Wiemy też, że silnik benzynowy bardzo dobrze pracuje na oleju napędowym lub opałowym bez samozapłonu, że silnik może pracować w obiegu zamkniętym dobre 5 minut, to konkret.
Uważam, że najbardziej zaawansowani w tej dziedzinie są hodowcy
Twardo twardo stąpają po ziemi. Nie sądzę, żeby tajemnicze historie ich interesowały. Interesuje ich to, ile oleju napędowego zaoszczędzą w ciągu swoich lat.
Ciężko pracujemy, aby zwiększyć te liczby, a biznes za duże pieniądze zostawiam dużym firmom, w podeszłym wieku przechodzę na emeryturę, jeśli dobrze się bawię w tej dziedzinie, to nie dla pieniędzy ani dla chwały, a jeśli tak nie zadziałało, nie spędziłbym nad tym lat.
Nie mieszaj języka wynalazcy z tymi, którym udało się je złożyć, przynajmniej oni próbują.
Morał, zrób montaż na małym silniku, zajmie to dobry dzień i sprawdź, wtedy będziesz mógł wyrazić swoją opinię.
Może Twoje zdolności nie pozwalają Ci na zrobienie tak prostej rzeczy, to mój młody chłopak wykonał pierwszy montaż z kawałków rur, co wzbudziło moją ciekawość i od tego czasu to ja kontynuuję.
Lubię krytykę, gdy jest konstruktywna i popycha sprawy do przodu.
André
0 x
zamiatacz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/05, 00:10
Lokalizacja: Montreuil




przez zamiatacz » 14/09/05, 02:10

:huh: witam i dziękuję za Twój wkład, André, a także wszystkim innym.......................

Od 2 tygodni odkrywam Pantone i widziałem wszystko, przeczytałem wszystko lub prawie, widziałem raport o France 3 itd., zaznaczę, że mam 27 lat, że z wykształcenia jestem informatykiem i chemikiem , i złota rączka, więc na początek zastanawiam się nad tym wszystkim i uwagami André:

1) Czy mogę używać oleju napędowego na mojej benzynie Super 5? To prawda ? KUPA ŚMIECHU :D Chciałbym mieć referencje...!

2) montaż na małym silniku mnie nie interesuje i wtedy myślę, że wszystkie zezłomowane kosiarki wylądowały już na stronie GEET... LOL :D ponadto widzę wiele zmian w silnikach Diesla, podczas gdy zasada i początkowy schemat działały z benzyną... więc dlaczego nie widzę żadnych dowodów na adaptację Pantone w samochodach benzynowych? <_

3) utlenianie-redukcja żelaza w każdym typie silnika jest niezbędna w obecności pary wodnej, zimnej, a tym bardziej, jeśli jest gorąca!! :( (kurs chemii, 1. rok chemii DUT), więc jaka jest prawdziwa żywotność silników pantonizowanych? a ktokolwiek mówił o ceramicznej obróbce silnika, potępił się! Nigdy o tym nie słyszałem, a Google nie podaje żadnych wyników!

Czy na sali są mechanicy???? Moim zdaniem muszą się śmiać...

Osobiście chciałbym zaadaptować moją benzynową automatyczną skrzynię biegów R5 do tego systemu, ale wszędzie jest za dużo informacji i jest wszystko i nic... Jak znaleźć osoby, które pomyślnie to przetestowały na esencji ???

OBIECUJĘ, że ROZPOCZĘTĘ moją metodę produkcji/montażu, moje badania, moje imię i nazwisko oraz numer telefonu każdemu, jeśli to naprawdę zadziała, naśmiewając się z irytujących złoczyńców, którzy chcą nas uciszyć :ph34r: (jak wyssany raport z France 3 i jego przyjaciel „inżynier”, którzy nie chcą podać wiadomościom swojego nazwiska i miasta) LOL B)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 14/09/05, 02:17

Mówisz, że przeczytałeś wszystko i nie trafiłeś na ani jeden samochód benzynowy?? Jestem zaskoczony!

więc idź i spójrz forum po stronie eksperymentów...

Mam doładowanie wodne w moim silniku benzynowym i działa, i nie jestem jedyny!
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
Hoedic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 18/12/04, 16:10




przez Hoedic » 14/09/05, 07:56

Nie przejmuję się niepokojącą przemową inicjatora tego forum jeśli dotyczy to tylko ucznia na tym poziomie, bycie tak żałosnym w zakresie koniugacji i ekspresji jest całkowicie przygnębiające.

Kolejny TOTAL prywatny urzędnik?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 14/09/05, 09:57

3) utlenianie-redukcja żelaza w każdym typie silnika jest niezbędna w obecności pary wodnej, zimnej, a tym bardziej, jeśli jest gorąca!! :( (kurs chemii, 1. rok chemii DUT), więc jaka jest prawdziwa żywotność silników pantonizowanych? a ktokolwiek mówił o ceramicznej obróbce silnika, potępił się! Nigdy o tym nie słyszałem, a Google nie podaje żadnych wyników!


Wow, zdałeś egzamin z chemii… dobra robota… ale Czy nie wiesz, że spalanie litra benzyny (lub oleju napędowego) uwalnia około 1 kilograma wody w postaci pary (i około 2.3 CO2)? Czyli to nie mały nadmiar wody w dolocie zmieni sytuację... Czy przy mgle silniki szybciej się psują...? Wręcz przeciwnie… wszyscy kierowcy powiedzą Ci, że silniki są wydajniejsze!

Czy na sali są mechanicy???? Moim zdaniem muszą się śmiać...


Olivier z ZX był mechanikiem przez 15 lat...Naśmiewa się głównie z technologii stosowanych przez naszych producentów...FAP to mały cud nonsensu, który polega na magazynowaniu zanieczyszczeń, aby później je lepiej wypluć...

Zatem zanim zaczniesz udzielać lekcji na temat, którego nie znasz, wykonaj bilans masowy równań spalania...jeśli nie możesz tego zrobić, na stronie znajdziesz rozwiązanie....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 14/09/05, 10:01

zbieracz napisał:dlaczego więc nie widzę żadnych dowodów na adaptację Pantone w samochodach benzynowych?

Zobacz więc esencję Renault Express z 1986 roku na stronie http://www.quanthomme.org .... zeznania datowane są na „właściwe” z 2002 roku ... Znowu mówisz bardzo szybko ....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 55