Silnik Pantone na 2 GTD golf, proszę o pomoc

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
rs955
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/06/09, 13:20
Lokalizacja: Wycieczki 37100

Silnik Pantone na 2 GTD golf, proszę o pomoc




przez rs955 » 30/06/09, 13:50

Witam wszystkich ludzi !!

Właśnie się o tym dowiedziałem forum zasada silnika Pantone.
Tylko że nic nie rozumiem, a przynajmniej mam pytania ...

Wczoraj kupiłem silnik RA 2 Golfa (intercooler) RA

Który proces jest aktywny? między GVI GV a innymi skrótami nic nie rozumiałem i na razie jestem zagubiony.

Jak to działa najnowszą zasadę, którą słyszę.

Niezawodność silnika?

Utrzymanie?

Kontrola techniczna?

Wydajność? jeśli ciągnie mnie jak endywę, to nie jest świetne. Nie chcę też F1 : Chichot:

Rozumiem, że część pary wodnej trafia do komory spalania, czy się mylę? w takim przypadku wtryskiwacze nie mogą zbytnio tego lubić, a tłoki jeszcze mniej. (NMP)

Jeśli ktoś ma motywację, by zrobić mi mały rysunek, jestem zainteresowany. Proszę wyjaśnić mi proste terminy, nie jestem ani mechanikiem (to tylko hobbi), ani inżynierem :D

A jeśli wszystko zrozumiem, jest szansa, że ​​zacznę! :D

Do zobaczenia dobry dzień
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 30/06/09, 13:55

Cześć RS955

A może zaczniesz od drobnych badań na stronie i forum, tylko po to, aby dowiedzieć się, że większość twoich pytań została już rozwiązana w innym miejscu?

https://www.econologie.com/forums/search.php

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 30/06/09, 14:58

Witamy w „klubie”!

Powiedziałbym nawet więcej, Christine, ekonologia jest pełna informacji na temat pantone!


Miau, pozdrowienia od kota ekonologii
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
rs955
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/06/09, 13:20
Lokalizacja: Wycieczki 37100




przez rs955 » 30/06/09, 22:41

dziękuję za "info" ale jak piszę to dlatego, że nie znalazłem tego czego szukam.

Najwyraźniej istnieje kilka systemów: który z nich jest używany?
nikt nie mówi o zjawisku wżerowania ...

Cóż, to nie ma znaczenia dla reszty moich pytań.
do widzenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 01/07/09, 14:15

Nie traćcie z oczu faktu, że wielu uczestników to ludzie, którzy wszyscy pracują w „wielkim tygodniu” i mogą tylko odpowiedzieć na WE ...
Postaraj się nam przesłać zdjęcia z zachowaniem wskazanej procedury, jeśli potrzebujesz pomocy, mój Skype jest pod moim awatarem ...


miauczeć
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 01/07/09, 15:28

rs955 napisał:Najwyraźniej istnieje kilka systemów: który z nich jest używany?
nikt nie mówi o zjawisku wżerowania ...
Cóż, w rzeczywistości nie ma statystyk dotyczących mocowań "Pantone lub podobnych".
Jeśli montaże z Bulleursami są najbardziej rozpowszechnione, GV rozwijają się ...

Le wżeryco to jest :?
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 01/07/09, 18:01

nie warto na tym silniku, równie dobrze możesz dolać oleju i trochę go odchudzić, mniej zużyjesz bez rozbijania głowy...
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
gaston13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 31/07/08, 15:47




przez gaston13 » 01/07/09, 18:56

Witam,

krokiem poprzedzającym „pantonizowanie” samochodu jest kwestionowanie jego prowadzenia

mała anegdota:

Miałem okazję porozmawiać z osobą, która zainstalowała retrokit w swoim Peugeot 106 1.5 diesel
ogłosił 20% spadek konsumpcji: ze średnio 5 litrów / 100 do średnio 4 litrów.

jednak z tym samym pojazdem, niezmodyfikowanym i utrzymywanym ponad rok, zauważyłem średnie zużycie 4 litrów na 100

Podkreślam, że odbyliśmy ten sam rodzaj podróży: głównie po drodze + małe miasto i mała autostrada

jakie jest zużycie twojego G2 GTD?

ten silnik powinien moim zdaniem wynosić około 5 litrów / 100 przy ekonomicznej jeździe

jeśli jesteś zmęczony, zacznij od sprawdzenia ciśnienia w oponach, filtra powietrza, czyszczenia wtryskiwaczy ... a następnie zapytaj o swoją jazdę.

Jak mówi carburologist, ten samochód jest również bardzo dobrze przystosowany do pracy na oleju (wtrysk pośredni, pompa bosh, wtryskiwacze przy 155 barach)

powiedziawszy, jeśli chcesz eksperymentować z dopingiem wodnym, śmiało to może być ekscytujące .... ale wątpię również, czy osiągniesz znaczące wyniki z tym samochodem
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 01/07/09, 20:09

155 barów ciśnienia, a te z g3 td 90 cv, wiesz, ile jest do zresetowania ??? 170 + -, twój ton na mojej skoda atmo 1.9 diesel atmo, to może coś poprawić ???

przepraszam za hs, inaczej jak powiedział gaston, jest to jeden z pojazdów, który toleruje ogromny procent oleju, ale nadal konieczne jest, aby pompa była w dobrym zdrowiu ...
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...



futurystyczne powiedzenie
gaston13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 31/07/08, 15:47




przez gaston13 » 01/07/09, 20:24

carburologue napisał:155 barów ciśnienia, a te z g3 td 90 cv, wiesz, ile jest do zresetowania ??? 170 + -, twój ton na mojej skoda atmo 1.9 diesel atmo, to może coś poprawić ???


FYI, nie ma G3 TD 90 KM, produkuje tylko 75 z góry 1.9, podczas gdy golf 2 1.6 TD z RS955 rozwija 80

czy mówisz o TDi (wtrysk bezpośredni pod niskim ciśnieniem) ???

aby odpowiedzieć na twoje pytanie, zaskoczyłoby mnie, że mają one więcej niż 150 barów na TD (wtrysk pośredni)

zawsze możesz zadać pytanie dotyczące oliomobile ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107