Projekt pantonizacji Opel Astra Fashion TDI 2002

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
nadtlenek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/02/08, 11:21
Lokalizacja: Dax

Projekt pantonizacji Opel Astra Fashion TDI 2002




przez nadtlenek » 23/02/08, 13:24

że
Witam wszystkich, jestem młodą osobą (27 lat) z chęcią dołączę do społeczności ekologicznych i oszczędnych eksperymentatorów. : Chichot:

Właśnie kupiłem swój pierwszy samochód: Opel Astra Fashion TDI 2002 98000Km.
Jest to samochód, który już „niewiele” zużywa dla przeciętnej liczby naszych współobywateli i który w niewielkim stopniu zanieczyszcza środowisko (zielona plakietka), ale chciałbym osiągnąć maksimum swoich osiągów, wydając jak najmniej.

Odkryłam firmę Pantone w 2000 roku i dopiero niedawno wróciłam na stronę Quanthomme.

Jestem w niebie z tym prawie nowym samochodem i choć chciałbym, żeby Pantone był znany (któremu codziennie „reklamuję”) inaczej niż przez podanie nazwy, czy nawet linku do internetu, to chciałbym zainstalować system bez niszczenia mojego samochód (nie jestem bogaty: oszczędzam 10 lat!).

Na stronie quanthomme jest facet, który wypróbował system Ereica. (http://quanthomme.free.fr/qhsuite/aut31peug306.htm)

Chciałbym zrobić hybrydę Pantone-Ereica, aby jak najbardziej podgrzać powietrze, aby wprowadzić jak najwięcej pary przed wejściem do reaktora.
Chciałbym również (logicznie i dla wszystkich) mieć możliwie najbardziej wydajny system.

Ale pojawia się dla mnie kilka problemów/pytań:

1) Chociaż zajmuję się majsterkowaniem od najmłodszych lat (pierwsze ćwiczenia zrobiłem w wieku 6 lat ^^) nigdy nie zajmowałem się przygotowaniem silnika.
Czy powinienem zostawić wlot powietrza z turbosprężarką i wymieszać go z wlotem Pantone-E (co nie wydaje mi się dobre, ponieważ wlot PE będzie chłodzony, więc istnieje duże ryzyko kondensacji), czy turbo może wytrzymać wysokie temperatury iw tym przypadku mogę podłączyć go szeregowo do systemu PE?

2) Pomimo moich badań nad namagnesowaniem byłem zaskoczony, że nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie:
Namagnesowanie zachodzi naturalnie wraz z ziemskim polem magnetycznym w ciągu pierwszych 30 minut.
Czy nikt nie próbował zainstalować cewki pod napięciem wokół reaktora? Nie tylko mielibyśmy potężniejsze pole, ale także moglibyśmy uwolnić się od ziemskiego (pod warunkiem, że szanowalibyśmy kierunek prądu i uzwojenie zwojów).

3) Jeśli chodzi o parowanie, istnieją dwa rodzaje ogrzewania. Przez odwrócenie kierunku LDR i ucieczkę.
Chcę zrobić układ 3-komorowy:
- pierwszy i najważniejszy: zbiornik filtrujący.
Gazy, które tam krążą, same są gazami spalinowymi. Ale po przejściu przez długi wymiennik ciepła éreica powinny być zimne. Celem jest przefiltrowanie pierwszych gazów podczas uruchamiania samochodu, gdy układ nie jest jeszcze wystarczająco nagrzany, oraz odzyskanie niespalonych gazów poprzez rozpuszczenie w
wodę (i oczywiście wlać ją ponownie do silnika).
- druga: komora podgrzewania, o niewielkich rozmiarach, w celu szybkiego nagrzania przez ldr.
- trzecia: komora waporyzacyjna, bardzo mała i tu się waham, albo w barborze z ogrzanymi gazami ereiki (co wydaje mi się najprostsze), albo w patelni ogrzewanej spalinami. ldr podgrzał wcześniej wodę do temperatury około 100°, powinna wytworzyć dużo pary.

Aby mieć pewność, że do reaktora nie przedostaną się żadne kropelki wody, chcę zrobić komorę „podgrzewania”, w której miałyby czas na odparowanie w gorącym powietrzu ereiki (np. rura o dużej średnicy, podgrzewana przez wydobywające się spaliny z pantonu, wypełniony wełną żelazną -do przewodzenia ciepła-)

Więc. Czy możesz mnie oświecić/powiedzieć, co o tym myślisz?
Jeśli chcesz, mogę narysować Ci diagram (następnym razem), aby pokazać, co myślę, że osiągnę.
Dzięki!
0 x
„Błądzić jest rzeczą ludzką, wadą jest to, że w przypadku materiałów wybuchowych jest także śmiertelne” AldébaranV10
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/02/08, 16:12

Halo

Chciałbym zamontować system nie niszcząc samochodu (nie jestem bogaty: oszczędzałem 10 lat!).


Szczerze mówiąc, jest to ambitny projekt dotyczący Twojego pierwszego pojazdu i biorąc pod uwagę liczbę innowacji, które chcesz w nim wnieść, istnieje wiele niepewności, jeśli chodzi o wyniki.
i pewnie sporo poprawek i tuningu.

Wystarczy wysłać gorące powietrze, mamy bardzo mało opinii na temat tej zasady i nie jestem w stanie powiedzieć Ci o tym sposobie działania, wiem, że gdy mój układ jest pusty, zauważam to podczas jazdy (to coś znaczy)

Takiej instalacji nie da się łatwo odwrócić, chyba że zakupisz inny kanał wyciągowy. Po zainstalowaniu właśnie wszedłeś na maszynę i będziesz musiał poświęcić jej trochę czasu na testy i pomiary oraz znieść wyśmiewanie ze strony osób wokół ciebie, chyba że lubisz mnie, bardzo mało o tym mówię wokół siebie, tylko zainteresowane osoby (tuż przy ul forum)

Spójrz na system chłopaków z Vitry, na system Michela, które są znanymi i sprawdzonymi systemami, łatwiejszy do osiągnięcia, jeśli nie jesteś daleko od tych ludzi, możesz tam pojechać, aby sprawdzić, wydajność i wtedy wiesz, czego szukasz .. czekać na ..
Nie ma nic gorszego niż facet, który robi montaż, który nie działa zgodnie z tymi oczekiwaniami, bardzo niewielu majsterkowiczów może sobie pozwolić na długi eksperyment i przy wielu zmianach, forum to trochę wynik wszystkich naszych błędów i dobrych posunięć..
Daleki jestem od myślenia, że ​​próbuję Cię zniechęcić, ale pewne szczegóły wymagają wyjaśnienia.

Zapomnij o ziemskim magnetyzmie i wszystkich tych historiach otaczających system, działa on w dowolnej pozycji z materiałami niemagnetycznymi.
Nie bierz za gotówkę wszystkiego, co przeczytasz w Internecie, są rzeczy dobre i inne, bardziej szalone. Zaczyna się już u samego Pantona, gdy wchodzi on w mistyczny dyskurs, w którym gubimy się od rzeczywistości, w tym systemie nie ma nic tajemniczego
tylko pewne rzeczy nie zostały jeszcze wyjaśnione, to nadejdzie pewnego dnia


André
0 x
nadtlenek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/02/08, 11:21
Lokalizacja: Dax




przez nadtlenek » 24/02/08, 14:11

Rzeczywiście, jest to ambitny projekt, zwłaszcza że większość modernizacji, które widziałem, przeprowadzana jest w starych pojazdach. Ale zastosowany do niedawnego samochodu byłby to dobry chwyt reklamowy.

Dlatego cieszę się, że znalazłem forum aby móc zadawać pytania. Bo strona prezentująca jak to działa i zdjęcia czy wyniki to za mało.
A potem też lubię rozmawiać. Dzięki temu możesz spojrzeć na problem z innego punktu widzenia i zobaczyć pomysły na ulepszenia. Krótko mówiąc, celem forum Co! : Chichot:

W razie potrzeby jestem skłonny dokupić inny układ wydechowy. Mam też tytuł magistra genetyki (oczywiście nie ma to nic wspólnego z majsterkowaniem ani z moją obecną, kiepską pracą), ale moim pierwszym celem było zostać badaczem. Jestem bardzo cierpliwy i żaden pomysł nie wydaje mi się szalony.
Być może różnica w stosunku do „normalnych” badaczy polega na tym, że jestem skłonny kwestionować to, co wiem.
Wreszcie te drwiny w ogóle mnie nie dotyczą. Czasami nawet śmieję się razem z nimi. Wiem, że to działa i jest tu wiele referencji. Tylko moją zdolność do odtworzenia tego systemu można wówczas uznać za śmieszną.
Muszę jednak przyznać, że wszyscy, z którymi na ten temat rozmawiałem, nie wydają się sceptyczni, ale daleko im do grupy eksperymentatorów.

Jeśli chodzi o mnie, liczyłem tylko na więcej opinii na temat gorącego powietrza, aby uniknąć zniszczenia mojej turbosprężarki.
Jeśli chodzi o magnetyzm, wiem, że wskazane jest o nim zapomnieć i prawie to zrobiłem, zanim natknąłem się na niego ça.
reaktor Pantone być może jonizuje lub ładuje pierwiastki trafiające do silnika. Ciekawie byłoby zobaczyć, co wytworzą oba połączone systemy. A mimo to nadal zaskakuje fakt, że nikt nie próbował wzmocnić zjawiska magnetycznego.
Zrobię więc sam testy dla cewki. Dodatkowo podczas biegania jest to duża zaleta polegająca na tym, że odcinając prąd, odcinamy zjawisko magnetyzmu, dzięki czemu będziemy mogli wyraźnie zobaczyć różnicę podczas użytkowania.
Ja natomiast zadałbym pytanie bardziej bezpośrednio: czy istnieje ryzyko uszkodzenia mojej turbosprężarki przez gorące powietrze?
Myślę, że będzie mi to potrzebne, ponieważ długość kanału wlotowego powietrza będzie dłuższa, więc będzie zwiększone tarcie. Z tego punktu widzenia myślę, że tracę wydajność.
Auto mam od tygodnia i nie mam jeszcze materiałów (choć narzędzia mam), więc się nie śpieszę. Dodatkowo mam do dyspozycji samochód współlokatora w czasie gdy mój jest nieruchomy.
Czy możesz podać mi link do systemów, o których wspomniałeś? Jest tak wiele osiągnięć (i muszę przyznać, że jeśli chodzi o to forum jeszcze nie sprawdzałam, ale spróbuję)

Dziękuję za szybką odpowiedź (nie miałem wrażenia, że ​​na jakąś przesyłkę będę musiał czekać miesiącami). forum martwy!)

Ale…
0 x
„Błądzić jest rzeczą ludzką, wadą jest to, że w przypadku materiałów wybuchowych jest także śmiertelne” AldébaranV10
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/02/08, 14:59

Witaj Nadtlenku

Nadtlenek napisał:Jeśli chodzi o magnetyzm, wiem, że wskazane jest o nim zapomnieć i prawie to zrobiłem, zanim natknąłem się na niego ça.


Wygląda na to, że ta sprawa budzi dużo więcej kontrowersji niż oszczędność paliwa. Wytworzony ładunek elektryczny, jak mówią, pozostaje do wykazania, jednakże ładunek elektryczny pary znajduje się w centrum debat w tej kwestii forum. Jest to zjawisko uważane za jeden z głównych kluczy do zrozumienia wyników Gillier Pantome.

https://www.econologie.com/forums/theorie-un ... 01-30.html
http://quanthomme.free.fr/qhsuite/elect ... eureau.htm
www.econologie.com/forums/wiarygodne-wyjaśnienia-ważnego-dopingu-w wodzie-t2917-20.html
Istnieje wiele innych linków, niekoniecznie podałem te najlepsze i najbardziej reprezentatywne.

Jeśli chodzi o twoją turbosprężarkę, wiem, że nie lubi ona zbyt długiego przebywania wody w stanie ciekłym na łopatkach. Jeśli często zmieniasz warunki na wlocie (wysoka temperatura), możesz wyjść poza zakres użytkowania (pompowanie = uszkodzenie). Pewnie, że masz szczęście. forum eksperymentowałem już z turbosprężarkami.


A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133