Doping brak wyników na hamowni: wyjaśnienie?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79417
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080

Doping brak wyników na hamowni: wyjaśnienie?




przez Christophe » 02/10/07, 11:58

Od jakiegoś czasu mam dużo pytań prywatnie o niedziałanie ciągnika na hamowni. Kopiuję/wklejam ostatnie wymiany:


Pytania napisał:Pracuję na silniku pantone montowanym w ciągnikach. W internecie widzimy, że osoby montujące silnik pantone w ciągnikach gwarantują 20-30% oszczędności paliwa.

Jednak w zeszłym roku szkoła zamontowała silnik Pantone na traktorze i po przejściu przez stanowisko testowe nie było różnicy w zużyciu. Czytałem na twojej stronie, że miałeś to samo doświadczenie.

Więc chciałbym zrozumieć, dlaczego nie działa na traktorach?



Moja odpowiedź napisała:Wręcz przeciwnie, znacznie lepiej sprawdza się na traktorach niż na samochodach.

Jeśli to działa na prawdziwych traktorach... ale nie działa na stanowisku testowym.
Co to znaczy? Po prostu metoda na stanowisku testowym nie jest niezawodna… i tak, stanowisko testowe NIE ODWRACA rzeczywistych warunków.

Test na stanowisku = stała i stała prędkość nie jest rzeczywistymi warunkami użytkowania. Podczas orki obciążenie stale się zmienia! Stanowiska ciągnika nie pozwalają na testy dynamiczne.

Producenci silników powinni zweryfikować swoją metodologię...


Refleksja oczywiście pozostaje otwarta...

Oto 3 testy przeprowadzone przez profesjonalistów:

Obraz
Obraz
Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 08 / 09, 12: 27, 3 edytowany raz.
0 x
radość
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/10/07, 10:25




przez radość » 09/10/07, 11:06

cześć wszystkim,

Myślę wręcz przeciwnie, że stanowisko probiercze jest bardziej niezawodne niż w warunkach pracy ciągnika, ponieważ zużycie może się różnić w zależności od wilgotności gleby, ale także od struktury gleby, która nie jest jednorodna, a także od kierowca.

W rzeczywistych warunkach traktor zawsze jedzie ze stałą prędkością, np. jeśli ustawisz ręczny gaz na 1700 obr./min, a narzędzie, które nie ciągnie, nie ma problemu,
Myślę też, że najlepszym sposobem pomiaru zużycia jest logiczny stały obrót.

Być może będę przeprowadzał testy na hamowni na ciągniku z silnikiem pantone co pozwoliłoby zaoszczędzić 20-30% oszczędności, o wyniku sprawy będę informował na bieżąco.

Jeśli przeprowadzałeś już testy i uzyskałeś pozytywne lub negatywne wyniki, jestem zainteresowany.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79417
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 09/10/07, 11:17

joay napisała:Jeśli przeprowadzałeś już testy i uzyskałeś pozytywne lub negatywne wyniki, jestem zainteresowany.


Wszystko tam jest: przegląd prasy dopingowej traktorów

Wątpię, że masz "dobre" wyniki na poziomie pasażu na ławce. Nikt nigdy nie miał znaczącego (poza kilkoma procentami).

Jeszcze raz nalegam i zadaję pytanie: Co jest ważne? Krzywa na ławce czy całkowity roczny rachunek za energię ciągnika?
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 08 / 09, 12: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 09/10/07, 13:04

Ta sama myśl:

Nie możemy winić ławki, to zbyt łatwe...

Może pH wody w ich kranie jest neutralne (pH=7) i warto byłoby przetestować dodanie odrobiny octu...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79417
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 09/10/07, 13:44

Być może zbyt proste, ale o ile mi wiadomo, nie ma stanowiska testowego ciągnika z „dynamicznymi” testami odtwarzającymi krzywą obciążenia, jaką można zobaczyć podczas orki… czy się mylę?
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 09/10/07, 14:51

Obserwując problem i możliwą hipotezę crispus, stwierdzam, że główna różnica między ławką a rzeczywistością polega na tym, że w rzeczywistości pojazd jest w ruchu, a zewnętrzna powierzchnia pojazdu ściera się z powietrzem - jak pokazuje Cripsus w możliwym wyjaśnienie wiru. W tym sensie zastanawiam się, jakie są wyniki na stacjonarnym silniku - na przykład generatorze - nie podobały mi się szczegółowe nemero oszczędności w tych eksperymentach i byłoby interesujące zobaczyć, czy istnieje różnica między stacjonarnym a ruchomym. (nawet dla wiru)
Cóż, wiem, że to spekulacje - cóż, chciałem tylko coś powiedzieć : Chichot:
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79417
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 09/10/07, 15:09

Cóż, jak na samochód, hipoteza jest interesująca...

Ale biorąc pod uwagę prędkość traktora… Wątpię, aby tarcie powietrza miało jakikolwiek wpływ…
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/10/07, 17:01

Halo

Dla dużej liczby eksperymentatorów, którzy udają się na stanowisko testowe
instalacja reaktora jest często świeża, punkt poboru wody nie jest jeszcze ukończony, pręt nadal błyszczy na stali nierdzewnej, testy są wykonywane w krótkim czasie
nie pali 100 litrów paliwa, wydaje się, że silnik ledwo ciepły test mierzy ponad 15 minut halo=wynik?

Rolnik spędza dzień na swoim polu, nawet jeśli jego pomiary są niedokładne w stosunku do ilości zużywanego oleju napędowego, zauważa różnicę.
Są tacy, którzy zainstalowali pantony na generatorach, które działają przez długi czas, to jest właściwe miejsce do sprawdzenia.

Teraz wykonuję pomiary tylko na długich trasach
co najmniej 200 km. Tracę czas na krótkich trasach po 50km i gubię się w analizach i modyfikacjach..
Po pierwsze, nie wlewamy wody z kranu ani wody pitnej do pantonu,
Kiedy zainstalowałem wędkę inconelową, zajęło mi to prawie 6 miesięcy jazdy, zanim zaczęła przynosić dobre wyniki.

Z prostym żelaznym prętem idzie szybciej i nie mogę powiedzieć ponad wszelką wątpliwość, że jakość materiału pręta w Inconelu lub niklu ma wpływ, co wiem dla niektórych metali (docieranie, utlenianie) i bardzo długo, to zniechęcający.

Reaktor, którego pręt nigdy nie nagrzewał, pozostaje prostym wtryskiem mgły wodnej, którą trudno będzie przekroczyć 15%
w tych konfiguracjach.

Przejechanie 500 km płaskiej autostrady od pełnych do pełnych, aż do wylania, jest równie ważne jak test hamowni przez 30 minut, zwłaszcza jeśli wartości przekraczają 30%, kiedy znacznie przekraczasz dane producenta samochodem, który ma 350000 XNUMX km albo producent popełnił błąd, albo Twoje pomiary są nieprawidłowe.

André
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 09/10/07, 19:43

To bardzo dobre wyjaśnienie andré i bardzo prawdopodobne. Jakiej wody powinienem wtedy użyć. Czy istnieje związek z izolacją elektryczną pręta kwestia docierania i utleniania pręta??
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/10/07, 20:23

Halo
Gilgamesz napisał:To bardzo dobre wyjaśnienie andré i bardzo prawdopodobne. Jakiej wody powinienem wtedy użyć. Czy istnieje związek z izolacją elektryczną pręta kwestia docierania i utleniania pręta??


woda z rowów, woda opadowa, topniejący śnieg, woda z gruntu
Kiedy bełkotka działa przez rok, w zasadzie ma wszystko, czego potrzebuje. działa najlepiej, gdy prawie nie ma już wody.
Kiedy bawi się swoim gównem. Jak odparuje 100 litrów wody to na dnie coś się zbiera mimo że mój bełkot jest cały miedziany to nie wypiję tego co jest na dnie
To również jest częścią poprawy w czasie, którą niektórzy obserwują (nie wiadomo dlaczego?)
Przez długi czas wierzyłem, że para wodna to bardzo czysta woda destylowana.Pomyłka w spojrzeniu na kolor rur wylotowych i reaktora, bardziej niż woda przez niego przepływa.
Jest to również jeden z powodów, dla których upierałem się przy gaźniku, aby przejść integralność wody i wszystkiego, co zawiera..
przez długi czas myślałem, że woda to coś czystego i uniwersalnego.. zaniedbywaliśmy drobne zanieczyszczenia i ich wpływ na parę
Hodowca z pewnością nie wkłada Perriera do swojego bubblera...
pręt, gdy się nagrzeje, pokrywa się powłoką przypominającą lakier, co powoduje wzrost temperatury i lepszą wydajność.


André
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113