Zmniejszone hamowanie silnikiem w silniku domieszkowanym wodą

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Zmniejszone hamowanie silnikiem w silniku domieszkowanym wodą




przez Christophe » 25/01/07, 14:46

Tworzę ten temat, aby spróbować wyjaśnić niejasną (dla mnie) kwestię dotyczącą działania silnika domieszkowanego wodą.

Najwyraźniej kilku z Was (w tym przynajmniej Zac...) zauważyło zmniejszenie hamowania silnikiem w silnikach ze wspomaganiem.

Gdyby wszystkie zeznania dotyczące tego dziwnego faktu (kto, co, kiedy, jak, w jakich proporcjach...) zebrać w jedną całość na ten temat, umożliwiłoby to próbę zrozumienia tego bardzo dziwnego faktu.

Zac, sugeruję, abyś otworzył piłkę, skoro wydaje się, że dość dobrze zaobserwowałeś to zjawisko? 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/01/07, 15:26

Cześć
Cóż, kradnę show Zacowi.
Rozmawiałem z nim o tym na msn kilka tygodni temu i powiedział mi:

„Hamowanie silnikiem zmniejsza się, gdy woda jest kwaśna”.

Tutaj pozwalam Zacowi podać szczegóły tego, co nazywa „kwaśną wodą” : Chichot:
Obraz
Ostatnio edytowane przez PITMIX 25 / 01 / 07, 17: 29, 3 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/01/07, 15:27

Kwas... na szczęście Roll:

Ca nie zgodziłby się z pewnym wyjaśnieniem pewnego JR... : Chichot: 8) (nie ten z Dallas, ech… ten ekologiczny!)

Cóż, wciąż brakuje mu trochę szczegółów, ale dla tych, którzy mają samochód na dopingu... Dodaj trochę octu do barbota, żeby zobaczyć :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/01/07, 15:30

Obecnie w zbiorniku na wodę mam biały ocet. Nie zauważyłem zmniejszenia hamowania silnikiem.
Ale trzeba powiedzieć, że w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów i na płaskiej drodze nie jest łatwo to poznać. : Lol:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/01/07, 15:55

Witam,
To samo spostrzeżenie co do mnie, pisałem o tym w kilku postach, ale poza tymi, którzy doświadczyli niewielkiego zwrotu, nawet to pamiętam
Tofotof dokonał tej obserwacji na traktorze.
ponieważ nie często jeżdżę na duże wybrzeża (czasami do Charlevoix lub Isle aux Coudres.
Ale szczególnie jest to gdy jadę 100kmh z rozgrzanym silnikiem i muszę zwolnić przed skrzyżowaniem efekt jest najbardziej widoczny.Dotychczas nie hamowałem zbyt często, teraz w ostatniej chwili muszę hamować wcześniej Na 5 biegu auto zachowuje się jak benzyniak.
Jeśli chodzi o długie zjazdy, więcej mogliby nam powiedzieć ci, którzy mieszkają w górach.
To samo spostrzeżenie poczyniłem na silniku benzynowym, ale znacznie mniej wyraźne..
Z tych powodów postawiłem hipotezę, że domieszkowanie wodą łagodzi wysiłek ściskający.
Ogólnie rzecz biorąc, gdy zwalniamy, silnik pracuje szybko, więc w moim systemie Venturiego pobieram za dużo wody do silnika w stosunku do kropli oleju napędowego wtryskiwanego do silnika (na biegu jałowym), a reaktor ma pewną bezwładność cieplną i nadal jest gorący. (zimny reaktor pozostaje do sprawdzenia przez naszych alpinistów)
w przypadku systemu Venturiego regulujemy się samoczynnie ilością powietrza dostarczanego do silnika znajdującego się za silnikiem, dlatego też obroty w zasadzie ten stan jest zgodny z obrotami, ale niekoniecznie z obciążeniem (w przypadku opadania lub zwalniania)
Czyli za dużo wody w tych warunkach, żeby była skuteczna do spalania, to ta woda musiałaby pochłonąć całe ciepło z tej kropli wtryskiwanego oleju napędowego.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/01/07, 16:25

PITMIX napisał:Ale trzeba powiedzieć, że w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów i na płaskiej drodze nie jest łatwo to poznać. : Lol:


Bez komentarza ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/01/07, 16:33

Andre napisał:Z tych powodów postawiłem hipotezę, że domieszkowanie wodą łagodzi wysiłek ściskający.
Ogólnie rzecz biorąc, gdy zwalniamy, silnik pracuje szybko, więc w moim systemie Venturiego pobieram za dużo wody do silnika w stosunku do kropli oleju napędowego wtryskiwanego do silnika (na biegu jałowym), a reaktor ma pewną bezwładność cieplną i nadal jest gorący. (zimny reaktor pozostaje do sprawdzenia przez naszych alpinistów)
w przypadku systemu Venturiego regulujemy się samoczynnie ilością powietrza dostarczanego do silnika znajdującego się za silnikiem, dlatego też obroty w zasadzie ten stan jest zgodny z obrotami, ale niekoniecznie z obciążeniem (w przypadku opadania lub zwalniania)
Czyli za dużo wody w tych warunkach, żeby była skuteczna do spalania, to ta woda musiałaby pochłonąć całe ciepło z tej kropli wtryskiwanego oleju napędowego.

André


Cóż, tak, ale nie… ponieważ gdyby zaabsorbowano więcej wody (pary, a nawet cieczy), wręcz przeciwnie, siła ściskająca byłaby większa, ponieważ konieczne byłoby sprężenie większej ilości materii/gazu (woda, ciecz ostatecznie wyparowała w silniku podczas kompresji...a przy odparowywaniu nabiera sporej objętości...nie mam już tego numeru w głowie, musiałbym go znaleźć, ale to już kilkadziesiąt razy... .)

Gdzie można by zyskać (a raczej stracić) hamowanie silnikiem dokładnie zmniejszyłoby to objętość gazu podczas sprężania więc...(przykład przez czysty przypadek Roll: ) w celu zmniejszenia liczby moli gazu lub skondensowania (w związku z tym ochłodzenia lub znacznego zwiększenia ciśnienia) gazu...(woda?)

Nawet w gaźniku następuje hamowanie silnikiem: pompowanie i tarcie wewnętrzne są znacznie większe niż wysiłek powstający podczas spalania paliwa. Dlatego nie sądzę, że powinniśmy szukać strony „eksplozji”, ale raczej fazy „kompresji”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/01/07, 16:34

PITMIX napisał:Obraz


Bezpośredni link jest chroniony, więc musisz umieścić obraz na serwerze forum... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/01/07, 17:31

Stało się : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/01/07, 17:36

Mwarf widząc „rezultat”, lepiej bym nic nie mówił… :zaszokować:
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67