Silnik Pantone: naukowego wyjaśnienia tłumaczone !!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07

Silnik Pantone: naukowego wyjaśnienia tłumaczone !!




przez bob_isat » 13/07/06, 17:57

to wszystko!: Wreszcie skończyłem tłumaczenie tej wspaniałej publikacji o elektryfikacji pary wodnej.
chodzi o wyjaśnienie powstawania naładowanej pary wodnej, której produkcja zależy od pH używanej wody:

W związku z tym składam Ci:

http://bobisat.ifrance.com/depollution/ ... SATION.pdf


a tu oryginał:

http://www.esdjournal.com/techpapr/prevens/steam.pdf


to jest ciężkie !

następny krok, tłumaczenie amerykańskich patentów, które łączą elektryczny wtrysk pary z redukcją zużycia.

z tym wszystkim, że zasłużyłem na wakacje, mam nadzieję, że w każdym razie będą reakcje!...

następny krok, zrozumienie roli materiałów w elektryfikacji przez przepływ ("optyczne pasmo wzbronione" byłoby decydujące według publikacji tego samego autora...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 13/07/06, 18:35

Trèèèèèèèèès to ciekawe, pobieram i czytam, niewątpliwie uzupełni obszerną dokumentację, którą już posiadam na temat wody, i być może potwierdzi to, co myślę o zjawisku zachodzącym w reaktorze i jego konsekwencjach... : Chichot:


Tobie również wesołych świąt i do zobaczenia! :D

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/07/06, 20:37

Dziękuję Bob_isat

To wyjaśnia pewne rzeczy, które obserwujemy w eksperymentach, a to pozwoli nam iść do przodu...

Potwierdza to brutalne zagłębienie na końcu pręta w komorze rozprężnej i że muszą tam być kropelki!
Podstawowy i kwaśny test wody, który będziesz musiał wypróbować głębiej...

André
Ostatnio edytowane przez Andre 14 / 07 / 06, 05: 00, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 13/07/06, 21:14

powitanie

Wielkie dzięki BOB.

Twoja praca dostarcza nam wyjaśnień dla wielu naszych ustaleń : Lol:

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wrócić do pracy, aby znaleźć to, czego brakuje i znaleźć rozwiązania nowych pytań stworzonych przez twoje odpowiedzi. : Evil:

dzięki jeszcze raz

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49




przez laurent.delaon » 13/07/06, 22:01

bonjour,
brawo za ten dokument jest ciekawy;
Czytałem, że są omówione obszary, których nie opanowuję, ale z drugiej strony jestem sceptyczny co do niektórych punktów, oto które z nich:

mówi się, że częstotliwość rezonansowa dysocjacji pęcherzyków jest zbliżona do częstotliwości Plancka: to nie ma sensu częstotliwość rezonansowa jest mechaniczna (wibracje materii), a częstotliwość rezonansowa Plancka jest elektromagnetyczna i nie można jej porównywać z wibracjami mechanicznymi… moge potwierdzic...

Co więcej, mówi się, że częstotliwość działa jak laser omiatający kilka częstotliwości. nie trzymać.

Mam więc wątpliwości co do wyjaśnienia sonoluminescencji...

Jeśli chodzi o wkład dysocjacji chemicznej w H3O, cóż, tak naprawdę w to nie wierzę z następującego powodu: wracam myślami do podejścia C Martza do bilansu energetycznego, które jest dobre w procesie, nawet jeśli jego równowaga jest ostatecznie fałszywa z elementami, które wziął pod uwagę (sama dysocjacja wody), no i biorąc pod uwagę ten bilans z elementami podanymi w wyjaśnieniu, to też nie działa.
I wątpię, aby fakt, że para jest kwaśna, zmienia jej bilans; ale ta odrobina kwasowości, jak sądzę, sprzyja pewnego rodzaju reakcji katalitycznej z paliwem.
Mówi się, że sucha para nie wytwarza elektryczności, w tym przypadku przejście pary z bełkotki do reaktora pantone zmniejsza produkcję energii elektrycznej do zera, ponieważ przegrzewa parę... To też jest dziwne, ale po stronie wyników przy reaktorach które przegrzewają parę coś się nie klei...
albo wtedy pracujące reaktory nie przegrzewają się tak bardzo...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/07/06, 06:14

Witaj, bob_isat
Po odczytaniu twoich danych.
Właśnie dodałem łyk białego octu do wody w układzie gaźnika Panton, ponieważ właśnie zrobiłem 60 km
Nie mogę powiedzieć, ale temperatura wyjściowa pary z reaktora cały czas utrzymuje się poniżej 100°C. nawet podczas bardziej dzikiej jazdy)
Albo ocet częściowo czyści papierosa i przepuszcza więcej wody (tę hipotezę odrzucam, bo często przepuszczam małą igłę w dyszy) albo jest coś innego, to wymaga więcej testów.

Ja bym też przetestowała z sodą oczyszczoną (mała krowa)

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 15/07/06, 20:56

Andre napisał:Ja bym też przetestowała z sodą oczyszczoną (mała krowa)


Cześć André, Bob i inni

Oddawanie moczu do słoika również działa : Lol:

Dokładna lektura raportu uprzejmie dostarczonego przez Boba, oprócz rozważań technicznych. Widzę, że istnieją 2 sposoby wyszukiwania:

1) niech biuro projektowe stosuje "niezmienne" prawa i wysyła kompetentnych ludzi, żeby nadrobili zaległości i sprawili, że zadziałało :zmarszczyć brwi:

2) spraw, aby to działało i niech „myśliciele” wyjaśnią, dlaczego to działa : Chichot:

Zaletą pierwszej metody jest to, że nie przeszkadza nam spać, nie dotykamy dogmatu : Lol:

niedogodność; jest drogie i poruszamy się bardzo wolno : Evil:

Zaletą drugiej metody jest to, że możemy zrewolucjonizować domenę bez inwestowania miliardów :P

niedogodności; podburzamy prawa uchwalone przez naukowców, którzy zostali (zwykle po ich śmierci) prawie ubóstwieni, a to rodzi pytania sumienia. Nawiasem mówiąc, jesteśmy grillowani ze świata biznesu, ponieważ sprawiamy, że dyrektorzy techniczni uchodzą za idiotów : Evil:

@+
PS: Pan Lavoisier, który był pragmatycznym badaczem, musiał przewrócić się w grobie : Chichot:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 20/07/06, 17:33

Cześć wszystkim,
cieszę się, że Ci się podobało. Mam nadzieję, że Wasze testy potwierdzą (potwierdzą?) wpływ pH na spadek spożycia.

Aby przekonać się o produkcji naelektryzowanej pary przez reaktor i zmierzyć stopień naelektryzowania, znalazłem opracowanie, które proponuje system pomiarowy:


Obraz


mamy sondę (metalowy cylinder o średnicy 2 mm, podłączony do masy przez duży rezystor (100 megaomów).
cząsteczki elektryczne, które kąpią się w sondzie, są przyciągane przez masę, tworząc różnicę potencjałów mierzalną za pomocą woltomierza.
Im wyższe zmierzone napięcie, tym bardziej gaz jest naelektryzowany.

Mam nadzieję, że komuś uda się to zaimplementować i tym samym "przerobić test" Nie mam pantone na którym mógłbym spróbować.

Inaczej omawiana publikacja stara się zrozumieć różnice w korozji na łopatach turbin w elektrowni. W jednym przypadku para jest wytwarzana przez elektrownię cieplną, aw drugim przez elektrownię jądrową.
dzięki wspomnianemu układowi pomiarowemu z badań wynika, że ​​stopień korozji jest funkcją ładunku elektrycznego pary wodnej.

Wniosek z badania jest na wagę złota:
różnice w ładunku 2 par wodnych można wytłumaczyć jedynie różnicami w pH między 2 ... : Chichot:

oto oryginalny wpis:

http://www.google.fr/url?sa=U&start=1&q ... df&e=15206

Przyznam, że jestem niepoprawnym optymistą... A+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/07/06, 19:13

Halo
Co ciekawe, mierzymy różnicę potencjałów na rezystancji
100meg
Myślę o zdjęciu świecy zapłonowej z jej zewnętrznej elektrody i pozostawieniu części przewodowej z elektrodą środkową, aby wykonać ten test
Mam już te pozorne świeczki które używam do jonizacji reaktora, wystarczy T z gwintem na rurkę 3/8, na przewodzie wylotowym z reaktora.. i dobry FLUKE
Długo szukałem sposobu, aby wiedzieć, czy pręt jest mokry, a jednocześnie wiedzieć, czy reaktor działa.

Gdy jako wylot reaktora zastosowałem wiązkę rurek miedzianych 1,6mm ID, zauważyłem znaczne utlenienie wewnątrz rur na tyle, że po 500km niektóre rurki się zapchały, zauważyłem też wyższe wzniesienie kanału wylotowego (mówiłem o tym tej wiosny , zobacz zdjęcia w albumie, na które patrzy niewiele osób)
Właśnie powiedziałeś nam, że istnieje związek między utlenianiem a elektryzacją, ja uważałem, że wynika to głównie ze wzrostu temperatury. (chociaż jeszcze nie zrozumiałem, dlaczego mały kanał wylotowy reaktora jest cieplejszy niż duży, oczywiście oba izolowane termicznie)
Zrobiłem to badanie głównie z myślą o prędkości pary w przewodzie, ale czasami uczysz się czegoś innego i wyniki są zupełnie nietrafione.

Jeśli ten sposób pomiaru elektryfikacji jest dokładny, będzie to a
dobry przewodnik do badań nad ulepszeniem reaktora, jeśli cały czas to czynnik elektryzowania się pary jest głównym wyznacznikiem dobrej wydajności reaktora, kilka przesłanek mówi mi, że jest to klucz do domieszkowania woda..
inna obserwacja mieszanina woda / alkohol i mniej skuteczna niż woda
sam, albo alkohol źle się elektryzuje, albo za szybko odparowuje w porównaniu z wodą?

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 21/07/06, 13:05

dlaczego alkohol jest gorszy?...

Zgodnie z teorią elektrodynamiki kwantowej każdy płyn może zostać naelektryzowany przez przepływ (przepływ tworzy obszary niskiego ciśnienia, w których powstają bąbelki).

w przypadku pantone mamy zarówno wysoką temperaturę jak i niskie ciśnienie: wszystkie wymagane warunki, t abyśmy mieli maksimum narodzin bąbelków w fazie ciekłej pary!


Według patentów znalezionych w internecie, mówi się, że to pary jonów OH- „domieszkują” spalanie.
tego rodzaju jony powstają tylko w wyniku dysocjacji wody:

2H20O=OH- + H3O+


z alkoholem nie ma powodu by go produkować, może dlatego alkohol gorzej działa...

co do pomiaru napięcia to ja (my?) czekamy z niecierpliwością...

Nie wiem czy świeca będzie działać, obawiam się, że elektroda środkowa nie jest wystarczająco "skąpana" w przepływie geeta.

gwóźdź może załatwić sprawę?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101