Znaczne oddzielenie wody od 750 ° C !!!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Znaczne oddzielenie wody od 750 ° C !!!




przez nonoLeRobot » 20/02/06, 21:24

Zaskoczyło mnie to, co przeczytałem na wikipedii:

Rozkład wody (termoliza i elektroliza)

Pierwszego rozkładu wody dokonał Lavoisier, przepuszczając parę wodną nad rozpalonym do czerwoności żelazem (termoliza). Czyniąc to, ustala, że ​​woda nie jest pierwiastkiem, ale ciałem chemicznym złożonym z kilku pierwiastków.

Termoliza wody zaczyna nabierać znaczenia około 750 ° C, a kończy się około 3 ° C. W wyniku reakcji powstaje dioksygen i diwodór

2H2O ↔ 2H2 + O


Czy to sprawia, że ​​​​produkcja wodoru za pomocą ciepła jest niewyobrażalna?! :? Być może jest już gdzieś w necie forum
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 20/02/06, 22:43

te 750°C byłyby jeszcze niższe w reaktorze pantone, dzięki obecnemu namagnesowaniu
ale może w innej postaci: H+ i OH- lub H-, nie wiem, a nawet jeśli nie ma ich dużo, to rekombinacja izolowanych atomów jest najwyraźniej znacznie bardziej energetyczna (zasada pochodni wodorowej )

nadal konieczne jest, aby rekombinowały dopiero po fazie sprężania silnika

zasada elektrolizy, o której wspomniał pan Moreau, wydaje się przypisywać te same zalety gazowi wytwarzanemu przez system elektrolizy o wysokiej częstotliwości

czy wyprodukowana „plazma”, o której wspomniał Pan Pantone w swoim reaktorze, miałaby zdolność do stabilności, aby utrzymać rozdzielone atomy?

czy istnieją warunki, które niszczą ten rodzaj zjonizowanego gazu po jego utworzeniu? : (za gorąco; za zimno, w rurze za reaktorem.
lub gdy dostanie się do rury ssącej zawierającej powietrze o zbyt dużej różnicy temperatur w stosunku do siebie, traci nabyte zalety

system przywołany przez Meyera (Poprawiam: mam na myśli gaz Browna, który imploduje)

http://quanthomme.free/carburant/GazBrown.htm
Sprawia, że ​​spekuluję w inny sposób:
mówi o implozji za pomocą gazu wytwarzanego przez jego system, w wyniku czego pozostaje tylko trochę wody

gdyby gaz wytwarzany przez system pantone zachowywał się tak samo, ale w fazie sprężania: silnik zaoszczędziłby energię na tę fazę sprężania

Wiem, że to brzmi bardzo, bardzo poważnie,

: Arrow: tłok byłby zasysany w fazie „sprężania” i wypychany z powrotem w fazie wybuchu
: Arrow: stąd znacznie mniej hałaśliwy silnik

byłyby 2 suwy silnika z 4

Wiem też : Arrow: w jaki sposób olej napędowy znalazłby ciepło do zapłonu?

to powiedziawszy, ilość gazu wytwarzanego przez reaktor prawdopodobnie pozostawia dużo miejsca na powietrze, aby aktywować eksplozję

silnik robi mniej hałasu, a jednocześnie czujesz się uderzony

każdy inny sposób na mocniejsze ciągnięcie silnika powoduje, że jest on głośniejszy

czy to nie jest trochę logiczne?

śruba[/url]
Ostatnio edytowane przez śruba 21 / 02 / 06, 11: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/02/06, 23:03

Cześć piorun
Hałas w silniku najczęściej bierze się ze zbyt szybkiego zapłonu pewnej porcji paliwa w komorze
niezależnie od tego, czy samochód z silnikiem wysokoprężnym, czy eksplozja silnika,
woda spowolniłaby lub sprawiłaby, że spalanie byłoby bardziej przewodzące lub jednolite.
Na mrozie jeździ dieslem, jest bardzo głośny, stuka jakby wszystko chciało się urywać, znowu ten sam silnik, ale elektryczna nagrzewnica diesla (w którą wyposażone są niektóre auta z północy) zobaczysz różnicę nawet przy ruszaniu w przy bardzo niskich temperaturach silnik pracuje znacznie ciszej.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 20/02/06, 23:41

Mam w domu jakiś podręcznik do teorii działania silników Diesla iz pamięci wydaje mi się, że stuki tłumaczą powstawaniem nadtlenków w wyniku złego odparowania oleju napędowego. Mianowicie im olej napędowy zimniejszy wtryśnięty do komory, tym bardziej będzie miał tendencję do tworzenia dużych kropel paliwa, tym mniej powietrza będzie miał do dyspozycji do spalenia, poza olejem napędowym poddanym działaniu wysokich temperatur i ciśnień, przekształca się w nadtlenki z powodu braku tlenu, który mógłby go spalić, a problem z nadtlenkami polega na tym, że są one wybuchowe, a nie po prostu palne, jak w zasadzie olej napędowy.

Wydaje mi się, że wtryskiwanie wody zapobiega powstawaniu tych nadtlenków poprzez ograniczenie temperatury, do której doprowadzane są krople oleju napędowego.

Ale jest późno i jestem dość zmęczony, zobaczę jutro, czy znajdę tę książkę, zeskanuję fragment o spalaniu. Oszczędzi mi to opowiadania zbyt wielu bzdur, wcale nie jestem pewien, czy moje wspomnienia są wierne!
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 20/02/06, 23:49

dobry wieczór André

gdy silnik jest gorący, olej napędowy powinien się zapalić, gdy opuszcza wtryskiwacz, a ciśnienie stopniowo rośnie

odgłos zimnego silnika Diesla jest, jak sądzę, spowodowany tym, że spalanie nie może rozpocząć się w tym samym czasie, co początek wtrysku oleju napędowego:
powietrze w komorze spalania jest zimne (do tej pory normalne), ale bardzo schładzane przez ścianki cylindra (podczas sprężania, które podnosi swoją temperaturę)
jeszcze nie wystarczająco gorący i nie skompresowany do maksimum (początek wtrysku = postęp, a zatem jeszcze nie w górnym martwym punkcie)

pojawia się olej napędowy, a tłok nadal się podnosi, ale nie ma jeszcze zapłonu

olej napędowy jest wtryskiwany w dużej części, gdy temperatura jest wystarczająca do zapłonu
a cały obecny wcześniej olej napędowy zapala się natychmiast i tworzy ten huk

czyli dobrze jak mówisz: za szybki zapłon części diesla bo w tym przypadku za późny zapłon

w końcu nie cały diesel, bo jest część, która tworzy film na ścianach i zostaje wyrzucona w niespalonej formie przez wydech

mniej spalonego paliwa przy gorącym silniku,
że pantone jeszcze bardziej się obniży, nieco podgrzewając spożycie

Co do mojego powyższego postu, to czysta spekulacja, ale kiedy szukasz powodu, próbujesz całego rozumowania

śruba
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 21/02/06, 22:01

Cóż, oto co mówi moja książka na ten temat:


Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Datuje się trochę (1974), ale zasada pozostaje taka sama, jak mi się wydaje w większości diesli.
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 21/02/06, 22:49

dobry wieczór sob17

Chciałbym zobaczyć stronę 17, gdzie mówią o nadtlenkach

Myślałem, że pojawienie się stukania było po prostu fizyczne (konsekwencja opóźnienia zapłonu), przez moją prostą logiczną refleksję

Nie przeczytałem jeszcze wystarczająco dużo książek.

więcej
śruba
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 22/02/06, 08:52

Ze swojej strony w każdym razie lektura tej książki sprawiła, że ​​zmieniłem zdanie w wielu kwestiach dotyczących działania silnika Diesla. Zawsze miałem wrażenie, że silnik wysokoprężny jest prostszy niż silnik benzynowy, dziś już tak nie jest!

tutaj jest rozdział, który mówi o nadtlenkach:

Obraz

Obraz

Obraz

Interesujące w tych trzech stronach jest to, że wyglądają trochę jak wyniki procesu pantone, ale z zupełnie inną metodą!

W każdym razie im bardziej posuwam się naprzód, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to właśnie kontrola temperatury spalania jest kluczowa dla dobrych osiągów silnika, co pozwala na domieszkowanie wodą w silniku diesla.
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/02/06, 21:20

Witam Sam
Bardzo ciekawe te strony.
to potwierdza to, co myślałem o turbulencjach, to wyjaśnia, dlaczego w niektórych silnikach turbulatory są mniej wydajne
szczególnie w przypadku umieszczania przed turbosprężarką lub w nowych silnikach z komorą wstępną turbulencje są trudne do utrzymania przez ten mały otwór.
drugą zasadą jest wtrysk dwustopniowy, z którym spotykamy się szczególnie przy wtryskach elektronicznych, trudniejszych do osiągnięcia w mechanice.
Kolejna rzecz, której nauczyłem się nie przegrzewać diesla, choć w praktyce ograniczyłem się do 70 st. (przy zbyt gorącym oleju napędowym obroty biegu jałowego są zmniejszone, stara pompa bosch)
W przypadku cyklu ze 100% olejem ziemniaczanym należy zwiększyć wyprzedzenie
o kilka stopni liczba cetenowa musi być niższa niż w oleju napędowym.
Teraz wszystkie hipotezy dotyczące wilgotnego powietrza, które jest wysyłane do komory spalania, są otwarte.
W naszym rozumowaniu nie możemy zapominać, że zasada domieszkowania wodą działa również w silnikach spalinowych.
nie tak skuteczne, ale są efekty.
Nadal musimy wiedzieć, dlaczego wysyłanie zbyt dużej ilości wody staje się mniej skuteczne. Jaki jest prawidłowy stosunek wody dla uzyskania maksymalnej wydajności? Na pierwszy rzut oka ilość wody bezpośrednio związana z wtryskiwanym paliwem, a nie z połykanym powietrzem, za silnikiem wysokoprężnym więcej powietrza (na skok tłoka) na biegu jałowym niż na wysokich obrotach, na biegu jałowym cylinder dobrze się napełnia i kropla oleju napędowego jest wstrzykiwany. to przy niskich obrotach olej napędowy zbliża się do prawdziwego cyklu.
Brakuje nam informacji zwrotnych od eksperymentatorów, ponieważ trendem jest chodzenie z jak największą ilością wody, myślą, że palimy wodę! Niech woda zastąpi olej napędowy!
Moim zdaniem woda wspomaga spalanie, a już jest nieźle..
Zaskakuje mnie milczenie głównych producentów
na ten proces, nie stara się nawet otwarcie zburzyć tego procesu. I jestem pewien, że już przeszli przez całą tę edycję.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 22/02/06, 23:06

jest też cała seria opisów różnych typów silników diesla i ich charakterystyk. W przypadku zainteresowania mogę je umieścić na stronie forum bez pb, o ile pomaga iść do przodu...
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121