Turbulencje w reaktorze Pantone?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód

Turbulencje w reaktorze Pantone?




przez paotop » 16/11/05, 18:17

czy ktoś dokonał podsumowania najlepszych osiągów reaktora?

na przykład zespół typu „spad” ma pręt reaktora, który wcale nie jest aerodynamiczny i który musi generować duże turbulencje, gdy wilgotne powietrze przechodzi przez reaktor, a mimo to mam wrażenie, że wydajność jest lepsza niż zespół z profilowanym rdzeniem.

Czy ktoś przeprowadzał jakieś testy porównawcze na ten temat?

co jeśli rdzeń jest elektrycznie odizolowany od korpusu reaktora? Co za różnica?

a jeśli jest przyspawany do korpusu reaktora to jaka różnica?

Myślę, że przydałoby się zebrać wszystkie informacje na ten temat, aby móc zrobić podsumowanie, które byłoby przydatne dla wszystkich i uniknąć marnowania czasu na przybliżone montaże i kiepskie wykonanie.

mogłoby to być może przyczynić się do rozwoju schmilblic :D
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/11/05, 16:42

Halo
odpowiedź do paotopa
Jeśli chodzi o turbulencje w reaktorze, zasady są dość podobne do tych, które występują w kolektorach dolotowych obecnych silników
wiedzieć zbyt dużo turbulencji szkodliwych dla wypełnienia.
za mało turbulencji szkodliwych dla mieszaniny.

tak samo jest z reaktorem
niewystarczająca turbulencja szkodzi rozpylaniu mocrodropów
a zbyt duża turbulencja szkodzi prędkości przepływu gazu, a także tarciu na pręcie i rurze reaktora.
Widzisz więc, że trzeba żonglować tymi dwoma skrajnościami, które stoją w opozycji do prawidłowego funkcjonowania reaktora.
Jeśli chodzi o izolację elektryczną pręta, dużo rozmawialiśmy forum . Po chwili spaceru
(Docieranie w prostym języku) wszystkie pręty zostają pokryte warstwą izolującą, co rozwiązuje problem.

André
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 21/11/05, 17:46

Witaj Andrzeju,

czyli jak centralizatory reaktora są przyspawane do rurki to nie jest dobrze?
i czy powinien wtedy pozwolić rdzeniowi „unosić się” w reaktorze?

i czy próbowałeś umieścić generator turbulencji na wejściu do reaktora, aby zwiększyć powierzchnię kontaktu między gazem a rdzeniem reaktora?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/11/05, 20:44

Halo
tak pracowałem z generatorem turbulencji na wejściu do reaktora i właśnie go usunąłem, podam wyniki
później jak padł na skrzynię biegów i zgubił się w trasie to wątpię bym założył kolejny.
jeśli chodzi o izolację to nawet pręt zgrzany z jednej strony niewiele zmienia, gdy mówimy o izolacji to nie jest to pręt, kropelki wody ocierają się o izolacyjną warstwę tlenku lub nalotu (kolor brązu) to jest trochę jak z izolacją blach transformatora, wystarczy utlenienie, a nawet to, że wszystkie są zespawane w jednym miejscu, aby wyeliminować śruby. nie ma to wpływu na transformator.
André
0 x
campadebulsance
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 23/04/05, 20:23
Lokalizacja: Avignon 84




przez campadebulsance » 21/11/05, 21:47

cześć!

to wszystko mój system jest na miejscu w ciągniku fiat 115hp
Muszę przygotować zdjęcia... na stronę

Popełniłem błąd w systemie...

Twoim zdaniem
Wsiadłam i wyjechałam!!!
co oznacza, że ​​moje spaliny krążą w tym samym kierunku co palnik!!!

Czy ktoś kiedykolwiek próbował tego do góry nogami?*

w każdym przypadku pedał gazu do końca traktor ma 100 obr./min
dodatkowy!!!
2500 zamiast 2400 obr./min

Zamierzam bardzo szybko przywrócić problem, ale chciałbym spróbować w ten sposób .... co o tym sądzisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 21/11/05, 22:20

Fakt posiadania cyrkulacji gazów w przeciwnym kierunku umożliwia uzyskanie temperatury gazów na wylocie z wyższego reaktora.

Jest to rozwiązanie wybierane przez większość eksperymentatorów, którym udało się sprawić, że Pantone zadziałał.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/11/05, 05:48

Witam,
Z termicznego punktu widzenia korzystne jest, aby krążyło w przeciwnym kierunku, ale jeśli reaktor i biegnie 100 mm, błąd jest mniejszy, to trochę tak, jakby źródło ciepła uderzało w reaktor pod kątem 90 stopni, jak w płomieniu palnika, jeśli ciepło jest wystarczające, wpłynie to nieznacznie na wydajność. Przeciwny kierunek nie ma wpływu na tarcie wewnętrzne kropli. Gdyby pręt miał 300 mm, byłoby więcej
żenujące.

André
0 x
campadebulsance
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 23/04/05, 20:23
Lokalizacja: Avignon 84




przez campadebulsance » 22/11/05, 11:16

cóż, reaktor ma 230 mm....
więc wszystko odwrócę....

jednak wyjście reaktora jest gorące

coś dziwnego dzieje się z ciągnikiem
pod głowicą jest coś w rodzaju przelewu (który moim zdaniem służy do odprowadzania spalin z miski olejowej)
skąd wydobywa się para wodna.... widocznie właściciel ciągnika nigdy nie zauważył, że wydobywa się para....

Mam wrażenie, że reakcja nie idzie dobrze i dochodzi do przelewania się wody na dno silnika (-od wydaje mi się, że rury nie są w dobrą stronę....)

co myślisz
(ale rzeczywiście jest poprawa obrotów przy pełnym obciążeniu)
bez konieczności orania jeszcze ziemi!!!
0 x
campadebulsance
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 23/04/05, 20:23
Lokalizacja: Avignon 84




przez campadebulsance » 22/11/05, 11:21

jedyna zaleta jaką znajduję... (na razie...)

chodzi o to, aby rurociągi wejściowe i wyjściowe były co najmniej krótsze niż 40 cm między barbotażem a reaktorem i reaktorem wlotowym

ps/pantone określić chociaż wydech i reaktor muszą się przeciwstawiać....

Czy kiedykolwiek próbowałeś tak jak ja, Andre?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/11/05, 15:52

Halo
Nie, nigdy tego nie próbowałem, po stronie termicznej stawiam na szczęście po swojej stronie
Odnośnie wylotu skrzyni korbowej lub (pokrywy zaworów)
to normalne, że wydobywa się para wodna i olejowa od tego jest, wszystkie silniki wydzielają parę w skrzyni korbowej i im bardziej są zużyte tym bardziej przechodzi ona po segmentach i zanieczyszcza olej skrzynię korbową trzeba odpowietrzyć,
W samolotach wyślij to pod maskę z obniżeniem prędkości to do bani, zimą tylko trzeba żeby ta rurka zamarzła lub zatkała to rozbija uszczelkę wału korbowego za śmigłem
a przednia szyba ma olej.
Dobrze znany podział pilotów zimą ...
André
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102