reaktor zaklejania

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
mały
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 05/10/05, 12:59

reaktor zaklejania




przez mały » 05/10/05, 18:59

Witam wszystkich,
Nie widziałem powtórki w telewizji, ale od jakiegoś czasu interesuję się reaktorem pantone, chciałbym wiedzieć, jak dobrać rozmiar reaktora do silnika, który ma być wyposażony?
w rzeczywistości chciałbym dostosować system pantone do 2.5-litrowego diesla.
gdybyś mógł mnie oświecić.
Dziękuję.
0 x
mały
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 05/10/05, 21:41

Informacje są dostępne w tym forum, wystarczy poświęcić trochę (dobrego) czasu na przeglądanie wiadomości.

Dzięki temu można zadać właściwe pytania, zobaczyć, kim są członkowie forum oraz skorzystać z wymiany informacji i doświadczeń.

Dobry odczyt.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Pepito0_10
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/09/05, 20:17
Lokalizacja: Środkowo-wschodnia Francja




przez Pepito0_10 » 06/10/05, 22:47

Jako nowy nowicjusz w tych eksperymentach, szukam informacji do zaprojektowania „pantonizacji” turbodoładowanego silnika wysokoprężnego 1.9 l. Jestem otwarty na wszelkie informacje i porady....
Mam już plany i zaprojektowałem kilka elementów.

Bubbler z pełnym zapłonem ogrzewany przez obwód chłodzący

Reaktor w rurze wydechowej z prętem 22 w rurze 44 int. (może oversize?)

różnica polega na tym, że gazy opuszczające reaktor nie są zasysane przez silnik, ale wypychane przez wentylator nadmuchowy, który wdmuchuje do palnika, wentylator sterowany zgodnie z położeniem pedału przyspieszenia.

moimi dużymi problemami są problemy z zatłoczeniem i:
Trudno mi umieścić reaktor bliżej niż 60 cm od wylotu turbo (liczę odizolowane połączenie turboreaktora na śmierć...)
Mam długą drogę do przejścia między palnikiem a reaktorem (boję się skraplania i wysyłania wody do reaktora)

czekam na reakcje i rady pozdrawiam wszystkich
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 07/10/05, 11:16

cześć pepito

nowy w pantone Zgadywałem, że na pewno nie czytałeś ani nie przeglądałeś żadnego postu (http://quanthomme.free.fr/pantone.htm) w przeciwnym razie będziesz wiedział, że maksymalny prześwit między prętem a rurą wynosi 1.5 mm
spędź więcej czasu na szukaniu, a następnie zadawaj pytania o to, czego nie zrozumiałeś, a nie na podstawie procesu, który jest wszędzie opisany
poszukaj troche a znajdziesz

rezut
0 x
Pepito0_10
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/09/05, 20:17
Lokalizacja: Środkowo-wschodnia Francja




przez Pepito0_10 » 08/10/05, 00:22

Tyle ode mnie Rezut,
jest to pręt 22 w tubie 24 (błąd w pisaniu)
czy myślisz, że lepiej będzie działać z wędką 25 w tubie 1 (dostępna dla mnie) co sądzisz o reszcie projektu?
Od jakiegoś czasu surfuję po różnych stronach i zamierzam zastosować moje studia w praktyce.
Czy ktoś posiada dokładne lub przybliżone informacje na temat następujących danych:
minimalna temperatura wlotowa reaktora (strona wylotowa)
Minimalna lub maksymalna długość reaktora dla uzyskania optymalnego wyniku
Czy gazy wylotowe z reaktora powinny być chłodzone, czy nie przed wprowadzeniem ich do silnika (widziałem już 2 przykłady, gdzie opinie są różne...) w moim przypadku silnika Turbo d water bubbler, czy powinienem potępić intercoller?
Czym mogę zaizolować termicznie kanały spalin i różne rury?
Witam wszystkich i dziękuję
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/10/05, 01:24

Dobry wieczór Pepito

Jeśli twój silnik ma dobrą pojemność skokową, możesz wziąć duży pręt, ale lepiej jest umieścić najmniejszy reaktor dla wielkości silnika
to trochę jak z zasadą doboru rozmiaru wolframu przy spawaniu metodą TIG. jako przykład mam na silniku 300 td 3 litry
pręt 19 mm w rurze 21 mm, długość 105 mm, wcześniej próbowałem 150 mm, różnica nie jest zauważalna, z wyjątkiem wewnętrznego oporu.
Zbyt duży silnik jest trudny do nagrzania, zwłaszcza na turbosprężarce, która zjada więcej niż 100 stopni Celsjusza w zależności od trybu.
Dokładnej minimalnej temperatury nie mogłem ci powiedzieć, ale poniżej 400 ° C trudno ją zawiesić, musisz iść wyżej, nawet jeśli spadnie, trzyma się, ale przy około 300 ° C tracisz ją. jeśli chcesz uzyskać więcej ciepła podczas budowy, przyspawaj mały pierścieniowy deflektor, aby skierować ciepło na przód reaktora bez zbytniego ograniczania, ale konieczne jest ograniczenie wydechu, aby uzyskać akceptowalną temperaturę przy 80 km/h. to wybór, czy stawiasz na ekonomię, czy robisz samochód wyścigowy do jazdy na pełnych obrotach, z dieslem, którego nie mamy
nie ekscytuj się. to nie jest corvetta
Kanał wylotowy reaktora zaizolowałem osłoną silikonową, ale jest to opcjonalne, bo mam taką rolkę pod ręką.
Lepiej nie chłodzić tego, co wychodzi z reaktora, ale jeśli twój silnik jest wyposażony w intercooler, jak wejdziesz przed turbosprężarką, nie masz wyboru, wejście po nim jest zbyt skomplikowane, aby uzyskać minimalne wzmocnienie, które daje, wszystko po to, aby nie chłodzić go dobrowolnie.
Izolujesz na wylocie turbo do reaktora, nie więcej, używasz wełny mineralnej (ceramicznej) jest biała, spotyka się ją w piecach elektrycznych lub do piekarników przemysłowych pokrywasz blachą aluminiową lub lepką folią aluminiową, kilka warstw.
Po co chcesz dmuchać wentylatorem w bełkotce, ryzykujesz podciśnieniem, trudniej jest to kontrolować i odparować wodę
pod presją. Zrób dobre zagłębienie przed reaktorem i pozwól mu wciągnąć bełkotkę, silnik weźmie tyle, ile potrzebuje, w zależności od powietrza i oleju napędowego znajdującego się za nim, w każdym razie nie jest to krytyczne, ale temperatura reaktora, nie jest to bardzo poważne, jeśli nie przepuszcza wystarczającej ilości wody przy dużych prędkościach, domieszkowany wodą nie jest tak delikatny jak przełożenie 1/14,7 jak silniki benzynowe, tolerancja jest szersza.
Jeśli koniecznie chcesz dmuchnąć w bubbler to weź trochę powietrza z turbo i dmuchnij w bubbler, ale musisz wiedzieć czy dmuchasz powietrzem czy Exhaustem, w końcu reaktor musi odpalić
przez pręt, ssanie jest na ogół silniejsze niż to, co jest wpychane do bełkotki.
Gdybyś zaczął od głównego zespołu bełkotki wydechu, zauważyłbyś, że kiedy zbyt mocno otworzysz bełkotkę, jak reaguje silnik, musi on dość mocno zwiększyć obroty, aby dać trochę wydechu, puszki napełniają się mętną mgłą i chłodzi się nawet przy wydechu.

Szukaj prostoty, funkcjonalności, o której trudno pomyśleć, ale łatwo to zrobić.

Gdzie widziałeś, że gazy reaktora muszą być schładzane przed wejściem do silnika? (nawet w tradycyjnym silniku gaźnikowym tego nie robimy, nigdy nie widziałem żeby chłodził się kolektor dolotowy gdzie krąży tam mieszanka paliwowa, widzimy tylko że na wylocie z turbosprężarki żeby obniżyć temperaturę powietrza i zwiększyć napełnienie, masa powietrza w silniku.
André
0 x
Pepito0_10
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/09/05, 20:17
Lokalizacja: Środkowo-wschodnia Francja




przez Pepito0_10 » 09/10/05, 00:30

cześć Andrzeju i dziękuję.
Dmuchnij w bełkotkę z ciśnieniem turbo, pomyślałem, ale przy niskim obciążeniu = ciśnienie zerowe lub prawie, obawiam się średnich wyników.
Zasysane do reaktora trzeba by było znaleźć sposób na utrzymanie odpowiedniego podciśnienia dolotowego, boję się zaduszenia silnika z powodu braku powietrza przy wyższych obrotach (chociaż łatwo to zrobić pudłami różnej wielkości płasko na filtrze powietrza)
Co do izolacji to zobaczę, obawiam się ocieplenia wełną mineralną bo wypija olej z nieszczelności silnika a przy wysokiej temperaturze trochę się boję.
Mimo to spróbuję, ale jeśli masz inne rozwiązania, jestem zainteresowany.
Jeśli chodzi o temperaturę, myślę o spawaniu żeber wokół rury, aby promować wymianę ciepła, a nawet pod kątem, aby stworzyć turbulencje w spalinach. Spróbowałbym też podążać dalej rurą prowadzącą parę z bełkotki do reaktora wzdłuż reszty wydechu w celu podniesienia temperatury do maxa przed wejściem do reaktora
Wyciąłbym też karton do zakrycia intercollera żeby nie wychładzać dolotu
cześć wszystkim i +
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/10/05, 04:49

cześć pepito
Jako izolację, jeśli nie chcesz jej kłaść, zrób cienką podwójną rurę ze stali nierdzewnej wokół reaktora z lekkim luzem między rurą wydechową, to trochę jak patelnie z podwójnym dnem, ciepło pozostaje skontonowane w stali nierdzewnej, tak zrobiłem na mercedesie i dodatkowo położyłem wełnę mineralną i folię aluminiową.
Dla dobrej prostej i skutecznej regulacji powtarzam to jeszcze raz
robi zwężkę Venturiego na wejściu, ogląda zdjęcia Michela na jego mercedesie. To naprawdę spowalnia silnik...
gaźnik w samochodzie nie krępuje pracy silnika, albo tak mało, że dobre podciśnienie jest złem koniecznym, a jeśli mówimy o zaciskaniu, to jest to prawdziwe tylko wtedy, gdy silnik pracuje na pełnych obrotach, czy podczas jazdy na pełnych obrotach? czasami cię nie rozumiem bardzo rzadko jeździmy otwartymi na dole naszymi pojazdami. to prawda, że ​​​​jestem stary i nie śmiem mówić, jak jeździłem w wieku 20 lat, ale rozumiem cię

jak powiedział Saint-Exupéry:

Wszyscy byliśmy dziećmi, ale niewielu z nas o tym pamięta.

André
0 x
Pepito0_10
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/09/05, 20:17
Lokalizacja: Środkowo-wschodnia Francja




przez Pepito0_10 » 09/10/05, 23:46

dzięki za wszystkie informacje.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już spotkał się z 1 bełkotką czymś innym niż woda do zatankowania 1 diesla?
Zastanawiam się czy opłaca się ustawiać GO (lub paliwo) na poziomie zużycia.
Czy ktoś próbował oleju silnikowego? Mam możliwość posiadania go do woli lub prawie ale obawiam się, że spowoduje to smołę w bełkotce a zwłaszcza w reaktorze.
w międzyczasie witam i jeszcze raz dziękuję wszystkim (będę śledzić moje wyniki tak szybko, jak to możliwe)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/10/05, 02:10

Odpowiedz Pepito
próbowałem mieszanki wody i spirytusu w dieslu ale nie przekroczyłem dawki 30% spirytusu dobrze to znosi chłodzi wejście do reaktora trochę bardziej jak będę miał więcej śmiałości to zwiększę dawkę
ryzykowne jest karmienie diesla paliwem, jeśli nie ma się nic, co mogłoby go powstrzymać.

Uruchomienie samochodu dzień przed olejem silnikowym to prawdziwa trucizna.
fajnie się robi pokaz na małym silniku na jarmarku, ale chyba wąchanie tego co wychodzi nawet jak wygląda na czyste musi być szkodliwe dla zdrowia, zabija szczury (pisze na jakimś pojemniku po syntetycznym oleju). Mimo to mają twardą skórę.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72