Wstyd Paliseul i Bouillon zablokowani śniegiem!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Wstyd Paliseul i Bouillon zablokowani śniegiem!




przez Christophe » 02/02/10, 12:16

Belgia Ardenów i zarządzanie śniegiem...

Odcinek 1

Jak kilka razy w tygodniu będziemy wysyłać paczki ze sklepu do Francji. Od kilku dni leży śnieg, logicznie jesteśmy w Ardenach, śnieg „wiemy”. A ilości nie są aż tak ważne: na ziemi leży od 20 do 30 cm… ale w ciągu ostatnich 5 godzin spadło tylko około 24 cm… innymi słowy: nic!

Mniej logiczne jest to, że po stronie belgijskiej nie robi się nic, aby oczyścić DROGI!! Nawet główne drogi odpowiadające francuskim autostradom!!

Dziś rano (między 10:12 a 4:89) po prostu NIC nie zostało zrobione: XNUMX-pasmowa NXNUMX Libramont-Sedan (która jest częścią osi Liege-Reims-Paryż nie jest niczym!!) n jest po prostu ani słone ani luźne!

Po stronie francuskiej małe drogi powiatowe są lepiej oczyszczone niż 4 belgijskie miasta, kogo to obchodzi w Belgii? Gdzie jest belgijska służba publiczna, która musi być w SŁUŻBIE LUDNOŚCI?

Czy Belgia dba o swoich obywateli? Belgia, o której przypominam, ma wyższa średnia stawka podatkowa niż we Francji, a podatki są tam również wyższe!

O nie, przepraszam, służba publiczna jest tam... Policja jest tam... aby zatrzymać ciężarówki, które są zablokowane na wzniesieniach lub zjazdach Bouillon. Ustawiają się kolejki ciężarówek o długości od 3 do 4 km…nagromadzone w zaledwie 2 lub 3 godziny…Jak będzie jutro? 30 km? 40 km?

Nie jesteśmy w regionie śródziemnomorskim, nasze gminy są wyposażone w sprzęt do odśnieżania! W zeszłym roku pługi śnieżne przejechały naszą ulicę o 4 nad ranem (wieś poniżej 100 mieszkańców). W tym roku nic... Więc w czym problem? Gdzie podziały się kredyty na usuwanie śniegu? Wyparował w oczekiwaniu na globalne ocieplenie? I nikt się nie dziwi?

Po francuskiej stronie widziałem 3 pługi śnieżne pracujące na autostradzie... Region Sedan jest, przypominam, zdewastowany gospodarczo, podczas gdy Bouillon jest miastem bogatym w turystykę, które ma 2 lub 3 duże pożary rocznie. tysięcy euro za sztukę!

Dlatego otwarcie i publicznie oskarżam gminy Bouillon i Paliseul, ich burmistrzów i radnych o brak kompetencji w zakresie utrzymania odśnieżania głównych dróg na początku lutego 2010 r. Gdzie są belgijskie pługi śnieżne gmin Bulion i Paliseul?

Edit: podobno po sprawdzeniu sytuacja jest mniej więcej taka sama w całej Walonii dotkniętej śniegiem...


Gdyby można było podjąć kroki prawne, cóż, byłbym… Myślę, że media nagłośnią sprawę (Radio RTBF już mówiło o blokadach ciężarówek…).

Nie miałem przy sobie aparatu, ale jak sytuacja się utrzyma w najbliższych dniach (prawdopodobnie przez pogorszenie pogody), to zrobimy fotorelację pokazującą ten stan rzeczy i rażące kontrast między stroną belgijską (duża zaśnieżona droga krajowa i zablokowane ciężarówki) a francuską (mała odśnieżona droga departamentalna).

W jakiś sposób taka bezczynność jest po prostu lekceważeniem jej mieszkańców przez lokalnych polityków belgijskich!

Więc jeśli z tego powodu potoczą się głowy polityków, będę szczęśliwy! Zadzwonię dziś po południu do gminy Paliseul i poproszę o wyjaśnienia... Chyba już znam odpowiedź: albo pogarda, albo klasyczne "jesteśmy przytłoczeni, brakuje nam środków"...

ps: Mam nadzieję, że niektórzy urzędnicy gmin, o których mowa, zobaczą tę wiadomość i odpowiedzą na nią publicznie… ale prawdopodobnie śnię… w przeciwnym razie wiesz, gdzie się ze mną skontaktować w celu uzyskania prywatnej odpowiedzi!
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 12 / 10, 15: 09, 3 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 02/02/10, 12:55

Właśnie zadzwoniłem do TV Lux, lokalnej telewizji zlokalizowanej w Libramont (a więc nieco dalej na północ), aby zasugerować, aby porozmawiali o problemie w kontekście jednego z ich programów lub reportaży.

Rzeczywiście, mają program „Confluence”, który okresowo porównuje aspekty życia codziennego po stronie francuskiej i belgijskiej.

Zobaczymy czy zrobią raport...

W każdym razie powiedzieli mi, że w Libramont nie było o wiele lepiej… więc może nie tylko gminy Bouillon i Paliseul nic nie robią… ale oznaczałoby to, że problem pochodziłby „z wyższych” ...

Confluence to francusko-belgijski miesięcznik transgraniczny, którego współproducentem jest France 3 Lorraine Champagne Ardenne.

Valérie Odile, dziennikarka France 3 Lorraine i Christelle Collin, dziennikarka TV Lux, zabiorą Cię w podróż poza granice, zabierając Cię z jednego kraju do drugiego, w towarzystwie wybranego belgijskiego gościa, Francuza lub Luksemburczyka.

W centrum programu znajdują się reportaże o zaangażowaniu Europy w codzienne życie, humorystyczny rozdział poświęcony zwrotom i słownictwu francusko-belgijskiemu, ulubione atrakcje turystyczne, artystyczne i gastronomiczne...

Sobota o 18:20 (potem pętla do niedzieli o 19:20).

Program ten jest tworzony w ramach programu Interreg i wspierany przez Unię Europejską, Wspólnotę Francuską i Region Waloński.


Strona programu Confluence: http://www.tvlux.be/index.php?option=co ... Itemid=429

Filmy i informacje dostępne na stronie internetowej Confluence: http://www.confluence.tv

Witryna TV Lux z dużą ilością strumieniowego przesyłania wideo: http://www.tvlux.be/

Tutaj jedna część odpowiedzi na sytuację plus wystarczająca ilość soli: http://www.televesdre.eu/site/index.php ... r&id_menu=

Niech brak soli, nie mam nic przeciwko, ale sparaliżujmy główne linie komunikacyjne, które muszą być traktowane z wysokim priorytetem! Nie, ale z kogo żartujemy?


Nic nie zostało postawione na naszej ulicy, na 20 mieszkańców, nie mam nic przeciwko, ale aby był niedobór, musi być użytek… w przeciwnym razie popełniono poważne błędy w zarządzaniu!

Nie wydaje mi się, że od początku zimy przekroczyliśmy 20 dni dojeżdżających opadów śniegu... nie mówiąc już o Ardenach!

Jest oczywiście POWAŻNY problem z zarządzaniem. . .

ps: przepraszam za ten temat, nie jest zbyt ekonologiczny, ale ta sytuacja niesprawiedliwości i różnicy w traktowaniu obywateli belgijskich i francuskich denerwuje mnie do granic możliwości...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/02/10, 13:14

Zabawne jest to, że we francuskich mediach (JT) przy każdym „pomarańczowym alercie” (próżniowe blokowanie ciężarówek, aby nie blokowały one z kolei autostrad) mamy prawo do dwuwiersza: „to szaleństwo, wystarczy zobaczyć kraje nordyckie, nigdy czegoś takiego nie widziałem, tylko tutaj..."

Nie mogliśmy wymienić narzekaczy ???

PS: Nie mówię, że tam, to nie jest oczywiste; Mówię tylko, że Francuzi są przekonani, że gdzie indziej jest lepiej!

PS 2: Nie przerabiam mojego wersetu na temat „wszystko to ma swoją cenę, każde społeczeństwo dokonuje swoich arbitrażów – lub wybrani przedstawiciele dokonują arbitrażów dla obywateli…

PS 3: Nie zrobiłbym tego o naszym społeczeństwie chorym na technologię, ofiarą „just in time”… Śnieg to przede wszystkim problem, podczas gdy może być zabawny, ale nie stresuj się terminami , przyjeżdżać na czas itp.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 02/02/10, 13:24

Tak, zawsze możemy narzekać w obie strony, ale uwierz mi, kiedy widzisz 2 km kolejki ciężarówek nagromadzonych w ciągu 3 godzin z powodu 2 cm śniegu, jest DUŻY problem z zarządzaniem.

1) Problem kosztów:

Kontrast po przekroczeniu granicy jest oszałamiający. Oto, co potępiam, Francja i Belgia są krajami rozwiniętymi! Przypominam, że PKB per capita jest wyższy w Belgii niż we Francji. Więc nie pieniądze są tym, czego brakuje...

2) Lepiej na północy?

A co do "lepiej gdzie indziej", oto kilka zdjęć tego, co zostało z naszej "ulicy", które właśnie zrobiłem... Widziała chyba jedyny pług śnieżny tej zimy...i chyba bez soli.

Jestem prawie pewien, że ulice Tignes czy Val d'Isère są bardziej przejrzyste... : Mrgreen:

Ale jak już mówiłem: nasza bezśnieżna ulica nie przeszkadza mi zbytnio... Martwią mnie główne drogi!

Poza tym nie mamy do czynienia z BURZĄ śniegu... to są małe, regularne opady...

Obraz
Obraz
Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 02 / 10, 13: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 02/02/10, 13:28

Christophe napisał: oznaczałoby to, że problem przyszedłby „z góry”…


Położyłeś palec na prawdziwym problemie.
Jeszcze dwa dni śniegu i już go nie będzie
Co za doskonała pamięć do opowiadania swoim dzieciom.
Masz szczęście, że nie mieszkasz w Quebecu.
burze, które dały 50 cm śniegu w ciągu 24 godzin.W przeszłości
było jeszcze lepiej.
Trzeba na nowo nauczyć się przystosowywać do klimatu, za 7 miesięcy zwolni, bo
że jest za gorąco.
A propos, poszedłem do Libramont o 8:13 i XNUMX:XNUMX.
na drogach jest trochę śniegu, ale z oponami zimowymi
bez obaw, ale nie mam 4X4 tylko Renault Megane.
z oponami zimowymi z przodu i letnimi (nowymi) z tyłu.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 02/02/10, 13:29

Ha, tak, jest lepiej gdzie indziej!

KUPA ŚMIECHU! Tutaj robimy to z 2 lub 3 szerokimi pługami śnieżnymi jadącymi z prędkością 50 km/h na autostradzie, blokując cały ruch i to tylko na 2 do 3 cm spiętrzenia, ponieważ nasi dobrzy urzędnicy uznali, że nie należy ostrożnie wyprzedzać pługa, gdy ten oczyszcza drogę.

Jest zel i bezczynność!
8)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 02/02/10, 13:32

Królik napisał:Tam zaznałem burz, które przyniosły 50 cm śniegu w ciągu 24 h. Kiedyś było jeszcze lepiej.


Zgadzam się, że w przypadku „burzy” nikt nic nie może zrobić, ale tutaj to nie jest nagła burza: to są małe regularne spadki i tam jest (poważny) problem z zarządzaniem!

Królik napisał:Rzeczywiście jest trochę śniegu na drogach, ale z oponami zimowymi bez obaw.


Tak mamy 4 opony zimowe (w sumie 4 sezony) i też "zaliczyłem" bez problemu, po prostu jechałem dwa razy dłużej... Bez opony zimowej w tych warunkach nawet nie mogę ruszyć... .it ma być samobójczy.

Alain G napisał:Jest zel i bezczynność!
8)


Ah ah ah wywołałeś alzacką zarazę nie wiedząc o tym! : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 02 / 10, 13: 34, 1 edytowany raz.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 02/02/10, 13:42

Krzysztof!

Gorzej! W zeszłym tygodniu zrobili to za ledwie 1 cm ci idioci!

Dla żartu, to nie było pożądane, ale jeśli tak bardzo cię to śmieszy, tym lepiej!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 02/02/10, 13:51

Jestem w Belgii od 20 lat (mniej więcej).
powiedzieć, nie myląc się, że drogi tam są bardzo dobrze posolone.
Nawet za dużo, aż do tego niedawnego niedoboru soli (który zdaje się
europeene) podali sól, a 3 godziny później skrobaczkę.
Kolejne 3 godziny, a potem gitara. To może wyjaśniać
że brakuje soli.
Z obiektywnego punktu widzenia ten niedobór jest o wiele lepszy
l ekologia Mniej soli i mniej samochodów (na drogach).
Każdy samochód w boksie to jeden mniej, który zanieczyszcza środowisko.

A pokryte śniegiem drogi mają w sobie pewną urodę
no cóż.Dodatkowo jest to okazja do szalonej zabawy na małych ścieżkach
kampania Strach w brzuchu rozbijania się i łopaty do śniegu
w bagażniku, aby wyjść z kłopotów.Po prostu zaoferowałem sobie dobro
dawka adrenaliny po powrocie z Arlon.Kolejna wyprawa lub dwie
i będę miał swoją dawkę adrenaliny na cały rok.

Przechodząc, uważaj na dziki przewracające się na krawędziach ścieżek,
mają płytę.Od 7 rano do 8 rano jest jeden, który przewraca się przez krawędź
drogę do nas. Nawet nie dbał o samochody
przeszedł od niego 1 m. Nadziewanie dzika jest jak płacenie
kikut, samochód rzadko uchodzi mu na sucho
doświadczenie.
:?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 02/02/10, 14:01

Królik napisał:Aż do tego niedawnego niedoboru soli (co wydaje się
europeene) podali sól, a 3 godziny później skrobaczkę.
Kolejne 3 godziny, a potem gitara. To może wyjaśniać
że brakuje soli.


OK w tym przypadku, jeśli europejski niedobór, ok, ale wtedy:

a) Jak to jest wyjaśnione? Proszę, nie mówcie mi „wina Chin” czy „kryzys”…

b) Pkoi po stronie francuskiej, wciąż udaje im się znaleźć trochę, a nie tylko trochę, ponieważ wszystkie małe drogi departamentalne są nienaganne, podczas gdy w Belgii główne drogi nie są leczone?

c) Ale przede wszystkim: brak soli nie przeszkadza w przejeżdżaniu pługiem śnieżnym i/lub wsypywaniu piasku!! Brakuje też piasku czy co?

W każdym razie po stronie belgijskiej nie brakuje niekompetencji i lenistwa! Właśnie widziałem wiadomości, a priori ten stan rzeczy dotyczy + lub - całej Walonii… więc tak, jest to problem globalny.

Królik napisał:Z obiektywnego punktu widzenia ten brak jest dużo lepszy dla ekologii Mniej soli i mniej samochodów (na drogach). Każdy samochód w boksie to jeden mniej, który zanieczyszcza środowisko.


Tak, „przesalanie” nie jest dobre dla wód gruntowych i powierzchniowych ani dla flory i fauny, ALE istnieje „niuans” między zbyt słonym i wcale nie słonym a całkowitym brakiem działania! (mówię o głównych osiach, nasza ulica jest mi w ogóle obojętna...)

Co do auta w rowie to będzie to głównie nowe auto zakupione: czyli do zapłacenia (energia, CO2) i do wyprodukowania (energia, CO2) więc wątpię aby ekobilans był "dodatni" .. .w takim razie nie mówię o możliwych kontuzjach!

Królik napisał:Co gorsza, zaśnieżone drogi mają w sobie coś pięknego, podoba mi się.


Ja też, ale to nie temat na debatę, mówimy o służbie publicznej, której nie świadczono...

Królik napisał:Nawet nie zawracał sobie głowy tymi samochodami
przeszedł od niego 1 m. Nadziewanie dzika jest jak płacenie
kikut, samochód rzadko uchodzi mu na sucho
doświadczenie. :?


Królik, który napycha dzika, mięsista krowa, królik! : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107