Wydarzenie poświęcone ekoprojektowaniu

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
KARMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/08/08, 09:57

Wydarzenie poświęcone ekoprojektowaniu




przez KARMA » 14/08/08, 10:42

Witam wszystkich,

W tym roku CARMA organizuje VIII Spotkania Technologiczne dotyczące Materiałów, Innowacji i Ekoprojektowania, które odbędą się w dniach 8, 23 i 29 października 30.

Prezentacja naszej działalności
Stowarzyszenie CARMA, Regionalne Centrum Animacji w zakresie Zaawansowanych Materiałów, oznaczone jako Regionalne Centrum Innowacji oraz Rozwoju Gospodarczego i Solidarności (PRIDES) ARTEMIS – powstało w 1994 roku ze wspólnej inicjatywy firm, laboratoriów i ośrodków szkoleniowych w regionie Prowansja-Alpy-Wybrzeże „Azur Region przyczyni się do rozwoju gospodarczego, technicznego i technologicznego firm z sektora profesjonalnych materiałów i procesów.

W ciągu 14 lat działalności CARMA otoczyła się siecią kompetencji skupiającą świat przemysłu, badań i nauczania. Zajmuje uprzywilejowaną pozycję w tkance gospodarczej, potrafi wykrywać szanse rozwojowe i proponować działania dostosowane do oczekiwań przedsiębiorstw.

Od 2002 roku CARMA mocno angażuje się w zrównoważony rozwój i przyczynia się do niego promując Ekoprojektowanie jako czynnik innowacji.

VIII Spotkania Technologiczne MIEC (Materiały, Innowacje i Ekoprojektowanie)
Co roku CARMA organizuje Spotkania Technologiczne MIEC (Materiały, Innowacje i Ekoprojektowanie), gromadzące kilkaset osób, w tym: firmy, laboratoria badawcze, przemysłowców, stowarzyszenia i ogół społeczeństwa wokół innowacji, Ekoprojektowania i Zrównoważonego Rozwoju w przemyśle i badań naukowych w sektorze materiałów i technologii z nimi związanych.
Dotyczy to wielu sektorów: budownictwa, społeczności, żeglarstwa, przemysłu morskiego, motoryzacji, aeronautyki, przestrzeni kosmicznej, optyki, bezpieczeństwa przemysłowego i cywilnego, sprzętu, zdrowia, inżynierii przemysłowej.niepełnosprawność...
To ponadregionalne wydarzenie cieszy się silnym wsparciem Regionu. Jest częścią celu eurośródziemnomorskiego i działa na rzecz rozwijania partnerstw z Włochami, Portugalią, Hiszpanią, Grecją i Maghrebem.
W tym roku VIII edycja Spotkań Technologicznych MIEC odbędzie się w 8 etapach:
- pierwszy dzień szkolenia z zakresu Eco-Design, 23 października 2008 w ISITV (Instytut Nauk Inżynieryjnych w Tulonie i Var – La garde 83);
- dwa dni wydarzeń, 29 i 30 października 2008 w IPFM (Institut de Promotion et de Formation aux Métiers de la Mer - la Seyne-sur-Mer 83), pozwolą różnym aktorom przyjść i zaprezentować swoje umiejętności, poznać -jak się robi i prowadzi badania, poprzez stoiska i pokazy. Wydarzenie to strukturalizują cztery przestrzenie: „Materiały do ​​budowy”, czyli strukturalne, powierzchniowe i funkcjonalne; Materiały i fale, Materiały i energia oraz Materiały i zdrowie. W tym wydarzeniu biorą udział duże firmy, MŚP, małe i średnie przedsiębiorstwa, laboratoria, Grandes Ecoles, uniwersytety i stowarzyszenia, które będą uczestniczyć w debatach przy okrągłym stole, konferencjach, wystawach, warsztatach partycypacyjnych i pokazach filmowych.

Targi MIEC to wyjątkowa okazja do spotkania profesjonalistów i ogółu społeczeństwa zainteresowanych innowacjami, ekoprojektowaniem i zrównoważonym rozwojem.
Spotkania te są bezpłatne i otwarte dla wszystkich (wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie CARMA).

strona internetowa CARMY: http://www.carma.fr/
Strona rejestracji on-line: http://www.carma.fr/miec2008

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Olivią HEYER pod numerem 04 93 00 43 84 lub e-mailem: heyer@carma.fr

Dzięki za uwagę
i życzę wszystkim miłego dnia :-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/08/08, 13:27

Witam i zapraszam,

Radzę umieścić ogłoszenie w innym miejscu na ten temat forums dla większej widoczności.
0 x
KARMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/08/08, 09:57




przez KARMA » 14/08/08, 14:00

Ok dziękuję !
0 x
KARMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/08/08, 09:57




przez KARMA » 14/08/08, 14:48

Przepraszam, po raz pierwszy zdjęcie nie zostało wysłane (rozmiar za duży) i nie widziałem, że ogłoszenie zostało jeszcze uwzględnione.

W każdym razie dziękuję bardzo!
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102