Ecooogle.org

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
bezdomny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/05/08, 19:41

Ecooogle.org




przez bezdomny » 30/05/08, 19:44

Ta wyszukiwarka rozpoczyna się od bardzo prostej zasady: biała strona zużywa średnio 77 watów, aby wyświetlić ją na ekranie, a tylko 52 waty w przypadku czarnej strony. (Tłumaczenie Energy Star Institute of Chicago)

Jednak najczęściej odwiedzaną stroną w sieci jest google.com i niestety jest ona w 98% biała!

Oto Google w „czarnej” wersji, nazwałem ecooogle.org.

Funkcje są całkowicie identyczne z google.fr, z wyjątkiem kolorów. Po prostu zamień swoją stronę główną Google na stronę ecoogle, a zaoszczędzisz energię.

Badania szacują, że gdyby Google miało czarne tło, moglibyśmy zaoszczędzić 750 megawatogodzin rocznie. Nawet jeśli ta obserwacja może być sceptyczna, jedno jest pewne: korzystanie z ecooogle.org może tylko przynieść dobre efekty!

Dzięki za planetę ...

Adres: ecooogle.org - ekologiczna wyszukiwarka Uwaga: Istnieje możliwość dodania tego silnika do przeglądarki (Internet Explorer lub Firefox) poprzez link u dołu strony głównej! Bardzo praktyczne!

Aby uzyskać więcej informacji: http://www.ecooogle.org/
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 31/05/08, 10:17

tak ... i nie

ostatnie testy (nie mogę już znaleźć danej witryny, przepraszam), wykazały, że w zależności od zastosowanej technologii ekranu (istnieje kilka technologii nawet na płaskich ekranach), są to albo białe, albo czarne piksele którzy konsumują najwięcej.

Więc nie ma ogólności ... i pozostaję na moim białym google!
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 31/05/08, 10:54

Jest to już poruszony temat forumsniestety nie mogę go już znaleźć :|

superform napisał:najwięcej lub zużywają białe lub czarne piksele.


Co ciekawe, nigdy nie myślałem o tym.

Tak czy inaczej, na płaskim ekranie najbardziej pochłania kolor podświetlenia dolnej części ekranu.

Trochę watomierza i chmielu oto wynik:
19-calowy ekran LCD 4/3
Google = 30.6 Watt
Ecooogle = 30.8 Watt

Nawet jeśli ten watomierz nie jest bardzo dokładny, porównanie pomiaru pozostaje ważne i pokazuje, że zadeklarowane zainteresowanie nie jest ważne na wyświetlaczu LCD, ale z drugiej strony pozostaje na ekranie CRT.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 31/05/08, 11:43

Temat spamu mający na celu promowanie Klon ekoportunistyczny Nieme na podstawie wygasłego faktu naukowego, ponieważ płaski ekran (99% nowych ekranów sprzedawanych w Europie) zużywa dokładnie to samo ... niezależnie od tego, czy wyświetla biały, czarny, czerwony czy zielony ... lub ... ,

W skrócie 10 lat za ... : Chichot:

Proponuję zablokować ... oto 2 linki na ten temat:

https://www.econologie.com/forums/comparatif ... t3610.html

https://www.econologie.com/forums/duree-de-v ... t4462.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 31/05/08, 13:58

Cóż, prawie zamknąłem się, ale nie znalazłem 2 linków, o których wspomniałeś ...
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16227
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 31/05/08, 16:20

Ta czarna strona ecooogle jest trochę złowroga z rodzajem szarego księżyca ...

Zatem dla wad nie zostało to udowodnione.

Ale świetny pomysł marketingowy : Chichot:
0 x
Obraz

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gfgh64, Macro i goście 108