Nietolerancja religijna

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914

Nietolerancja religijna




przez gegyx » 27/05/08, 17:47

Nietolerancja religijna

Niepokojąc się najnowszymi islamskimi prawami „ Algierska Republika Ludowo-Demokratyczna ”...

: Evil:

Sąd w Tiaret zażądał dwóch lat więzienia dla sześciu osób oskarżonych o nielegalne praktykowanie religii niemuzułmańskiej. Na jej werdykt czeka także pedagog, który przeszedł na katolicyzm

We wtorek 27 maja prokurator sądu karnego w Tiaret w południowo-zachodniej Algierii zażądał dwóch lat więzienia dla sześciu młodych algierskich konwertytów oskarżonych o nielegalne praktykowanie religii niemuzułmańskiej.
Prokurator zażądał także grzywny w wysokości 500.000 5.000 dinarów (około XNUMX XNUMX euro) dla każdego z oskarżonych, którzy stawili się w nowym procesie dotyczącym nawróconych chrześcijan.
Algierska policja aresztowała sześciu młodych ludzi, gdy wychodzili z domu, w którym według prokuratury właśnie odprawili mszę bez zezwolenia.

Wyrok w sprawie Habiby Kouider odroczony

Ponadto dowiedzieliśmy się, że we wtorek sąd w Tiaret podjął decyzję o odroczeniu wyroku w procesie algierskiej kobiety, która przeszła na chrześcijaństwo, i zażądał dodatkowych informacji.
Habiba Kouider (37 l.) została oskarżona o „głoszenie religii niemuzułmańskiej bez zezwolenia”.
Prokurator z Tiaret zażądał 20 maja trzech lat więzienia dla tego wychowawcy, aresztowanego w autobusie komunikacji miejskiej, posiadającego około dziesięciu Biblii, według prezydenta Kościoła protestanckiego w Algierii Mustapha Krima, lub 25 wzorowych, według Ministerstwa Spraw Religijnych.
Praktykowanie religii w Algierii – zarówno przez muzułmanów, jak i niemuzułmanów – podlega podwójnemu oficjalnemu zezwoleniu, z którego pierwsze wyznacza kaznodzieję, a drugie określa miejsce kultu.

„Smutne” i „szokujące” dla Ramy Yade

W niedzielę Sekretarz Stanu ds. Praw Człowieka Rama Yade stanęła w obronie Habiby Kouider. „To smutne, to szokujące przede wszystkim dlatego, że jest sprzeczne z powszechną deklaracją praw człowieka”, która w artykule 18 głosi wolność myśli, sumienia i wyznania – oświadczyła Radiu J.
„Zgodnie z art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i zgodnie z algierską tradycją gościnności uważam, że dobrze byłoby wykonać gest łaski” – dodała.

Poprzedni przypadek francuskiego księdza katolickiego

„Chrześcijaństwo nie zagraża islamowi w Algierii” – stwierdził Rama Yade. „Chrześcijanie w Algierii stanowią 1% populacji, to znaczy około 11.500 32 osób, 32.000 kościoły w porównaniu z XNUMX XNUMX meczetów, więc nie sądzę, że istnieje zagrożenie religijne”.
Sekretarz Stanu ds. Praw Człowieka zauważył, że nie jest to „pierwsza sprawa tego typu”, odnosząc się do sprawy francuskiego księdza katolickiego Pierre’a Walleza, skazanego w kwietniu przez Sąd Apelacyjny na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu za prozelityzm Tlemcen (zachodnia Algieria).
„Mam jednak zaufanie do tolerancji narodu algierskiego” – powiedział Rama Yade.

http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... ertis.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/05/08, 17:52

Co to ma wspólnego z ekologią? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 27/05/08, 18:14

Powiązanie takie jak „Olimpiada w Pekinie”, „pensje urzędników państwowych” czy ostatnie spodnie Zouave’a…

---

Uważam to za szokujące ze strony wypaczonych praw politycznych, podczas gdy Koran jest pokojowy.

Że Algieria aspiruje do „zachodniej” ewolucji.

Że we Francji istnieje wolność wyznania, choć nie zawsze jest ona „wspierana”.
---
(W przeciwnym razie możesz usunąć temat, nie ma problemu.)
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/05/08, 18:46

W ekologii jest ekologia, jeśli dobrze pamiętam...

A tolerancja jest częścią tego, co możemy nazwać „ekologią społeczną”…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 28/05/08, 21:46

@gegyx:
Mówisz, że Koran jest pokojowy. Uważam, że dokładniej byłoby zauważyć, że praktykowanie islamu wywołuje pokojowe zachowanie wśród wielu wierzących.
Jakimi objazdami, nie wiem? Ponieważ jeśli skonsultujemy się z Koranem, to nie jest to, co nam się nasuwa! Być może należy zastosować jakąś interpretację, jakąś szczególną egzegezę, aby wydobyć duchową kwintesencję? To prawdopodobne, ale wtedy trzeba nadwyrężać tekst, żeby dojść do tak diametralnie przeciwnego wniosku!
Może dlatego, że przeczytałem dopiero początek tej świętej księgi? Przyznaję, że dość szybko „rzuciłem ręcznik”; Nie chcę nikogo urazić, ale cóż, to wciąż dość odrażające.
Mimo wszystko zachęcam do jej przejrzenia.
Czy ktoś na tyle odważny, aby go przeczytać, mógłby nas całkowicie oświecić w tej kwestii?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 28/05/08, 23:58

Nie czytałem Koranu, ale jest w oknie.
(Biblia też nie)
Myślałem bardziej, jak zauważyłeś, o praktykowaniu islamu. Bo nawet pan Boubakeur, rektor paryskiego meczetu, tak twierdzi.
Wśród muzułmanów panuje duży fatalizm.
Wiem też, że w Koranie są radykalne sposoby (amputacja, ukamienowanie itp.).
Że Prorok chciał rozszerzenia religii na cały świat.

Kiedy miałem 13 lat, odwiedziłem pałac Alhambra. I bawiły mnie zwyczaje pierwszych budowniczych i okupantów.
Wyprzedzili zachodnią kulturę i higienę.
Ale przywódcy podążali za sobą szybko i zawsze po zamordowaniu poprzedniego, na zakręcie korytarza pałacu.
: Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 29/05/08, 22:14

Wracając do pierwotnego tematu, dużym problemem jest to, że w tych krajach religia nie jest oddzielona od innych instytucji. Istnieje powiązanie między religią a prawem. To jest przyczyną wszystkich ekscesów.
We Francji rozdział Kościoła od państwa na początku XX wieku wyraźnie ugruntował to rozróżnienie. To sekularyzm państwa gwarantuje wolność wyznania i wyrażania opinii na tematy religijne; zatem wiara dotyczy jedynie sfery prywatnej.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 30/05/08, 00:12

Hmm… kiedy widzimy pewne przemówienia naszego (przytulnego) cara Mikołaja I, są momenty, w których dozwolone są wątpliwości…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 30/05/08, 00:44

Słynne przemówienie „Kanonika laterańskiego”… podczas jego wizyty u Papieża.
(w towarzystwie Biguarda..)
http://www.voltairenet.org/article153862.html

----

Kolejna dziwna historia, która wydarzyła się dziś rano.
Tam sprawiedliwość zostaje wykolejona:

„Francuski sąd unieważnił małżeństwo, ponieważ żona skłamała na temat swojego dziewictwa. Najpierw sądowa. »
http://www.leparisien.fr/home/info/vivr ... _298532505
--
Rachida Dati, Minister Sprawiedliwości, nie zwróciła się do prokuratury o złożenie apelacji?
: Mrgreen:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/05/08, 03:58

Halo

Każdy praktykuje w swoim domu swoją religię, jak chce, dopiero gdy narzucą ją innym, zaczynają się problemy.
Religia nie może stawiać się ponad prawem.
Kiedy osoba religijna (ekstremista, której religii nie będę wymieniać) każe nam usunąć choinki przed domem, że to znak religijny, zaczyna się to robić trochę silniejsze..
Tym bardziej, że choinka ma pogańskie pochodzenie i religia katolicka długo jej broniła.
Pierwsza choinka pojawiła się w Ameryce Północnej w Sorel, kilka wieków temu, zwyczaj przywieziony przez Niemca, zwyczaj ten panuje w całej Ameryce.
Jesteśmy dużym dostawcą jodły.

André
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129