Chiński quiz, żołnierze przebrani za mnichów?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
kości
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 54
Rejestracja: 11/11/05, 14:28
x 8

Chiński quiz, żołnierze przebrani za mnichów?




przez kości » 09/04/08, 17:51

quiz na załączonym zdjęciu: Co robią ci żołnierze?

- odpowiedź A: Ci żołnierze przygotowują Mardi Gras.
- odpowiedź B: Postanowili zdezerterować i wrócić do zakonów.
- odpowiedź C: Przygotowują się do przybrania wyglądu mnichów, brutalnej demonstracji mającej na celu zdyskredytowanie mnichów.

Obraz
0 x
O szóstej wymierania życia na Ziemi?
68 pilotem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 29/12/07, 19:07
Lokalizacja: N47 E07




przez 68 pilotem » 09/04/08, 18:56

To jest odpowiedź „c”
ale logicznie, odpowiadając na zagadkę
zawsze musi być nagroda...
Wygrałem co?
68 pilotem : Lol:
0 x
kości
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 54
Rejestracja: 11/11/05, 14:28
x 8




przez kości » 12/04/08, 21:26

Nic nie zyskujemy, bo to oszustwo...

http://www.hoaxbuster.com/hoaxteam/foru ... Mess=67852

Dałem się oszukać... właściwie jak wielu. Przepraszam
0 x
O szóstej wymierania życia na Ziemi?
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 13/04/08, 11:53

No cóż, mistyfikacja nie została oficjalnie potwierdzona… choć oczywiście nie jest to zdjęcie satelitarne…
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 14/04/08, 09:16

tak, zabawna perspektywa na zdjęcie satelitarne...
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 14/04/08, 11:37

Tak, fotograf jest na drabinie lub w najgorszym przypadku na 1. piętrze domu naprzeciwko :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 14/04/08, 11:43

Hmm… czy pochodzenie zdjęcia jest ważniejsze niż jego treść?

Jaka jest więc ostatecznie odpowiedź?

Właściwie byłaby odpowiedź d):

- Odpowiedź D: mnisi, którzy właśnie przebrali się za funkcjonariuszy policji : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 14/04/08, 12:21

Christophe napisał:Jaka jest więc ostatecznie odpowiedź?


To :
Cóż, to wszystko, udało mi się znaleźć odmowę (http://sankara.canalblog.com/archives/2 ... 99273.html), napisany przez niejakiego Michela Collona, ​​którego tu cytuję w całości, ponieważ jest bardzo pouczający - mam nadzieję, że nie pozwie HB za nadużycie reprodukcyjne):

„TYBET: Śledztwo w sprawie zmanipulowanego zdjęcia
MICHEL KOLON

Przyjrzyj się dobrze temu zdjęciu „Chińscy żołnierze przebrani za mnichów”, które niewątpliwie otrzymałeś lub wkrótce otrzymasz. Publikacja krąży szeroko w sieci z komentarzem: „Londyn – 20 marca – GCHQ, rządowa agencja komunikacji, która elektronicznie monitoruje z kosmosu połowę świata, potwierdziła oskarżenia Dalajlamy, że „Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza przebrana za mnisi, sprowokowali zamieszki, w których zginęło lub zostało rannych setki Tybetańczyków…”

Zdjęcie oskarżycielskie

To zdjęcie ma to udowodnić, dlatego oburzyło wiele osób. A teraz przyjrzyj się uważnie temu zdjęciu i zagrajmy w grę w siedem błędów...

7 błędów...

1. Czy widziałeś kiedyś „zdjęcie satelitarne” zrobione pod takim kątem?
2. Powiedziano nam, że żołnierze przebierają się za mnichów, aby działać jako prowokatorzy. Czy są na tyle głupi, aby przeprowadzić tak tajną operację na ulicy?
3. Powiedziano nam, że zdjęcie jest najnowsze, tuż przed wydarzeniami. Co to potwierdza?
4. Zapytałem znajomego, który wie o Tybecie. Mówi, że to zdjęcie nie mogło zostać zrobione 14 marca, w wiosennym słońcu, ponieważ wiosna w tym roku w Tybecie przyszła dopiero 21 marca.
5. Opowiada mi też, że od 2005 roku dachy taksówek rowerowych w Lhasie zmieniły kolor.
6. Mówi też, że te mundury policyjne nie były używane przez długi czas.
7. Konieczne było zatem przeprowadzenie małego śledztwa, które pozwoliło nam odkryć zupełnie inną wersję...

Ale w takim razie skąd to się bierze?

W rzeczywistości zdjęcie pochodzi z 2003 roku. Podczas kręcenia filmu mnisi odmówili grania statystów. Są to więc żołnierze, którym powierzono to zadanie i którzy tutaj otrzymują mundury swoich statystów. Wygląda na to, że jest to powszechna praktyka. W każdym razie nie ma to nic wspólnego z niedawnymi obrazami telewizyjnymi przedstawiającymi mnichów dopuszczających się przemocy i niszczących sklepy w Lhasie.

Cóż, wydawało się tak duże, że nadal musieliśmy to sprawdzić. No cóż, potwierdzenie można znaleźć na... portalu niepodległościowym, który publikuje „oskarżające” zdjęcie:
http://buddhism.kalachakranet.org/chine ... -tibet.htm

Zdjęcie jest opatrzone podpisem: Nie jest to rzadkie „posunięcie taktyczne” ze strony chińskiego rządu, jak można zobaczyć na tylnej okładce rocznego raportu TCHRD za 2003 rok
To zdjęcie najwyraźniej powstało, gdy mnisi odmówili grania aktorów w filmie, więc żołnierzom nakazano założyć szaty. (Nie jest to niezwykłe „posunięcie taktyczne” chińskiego rządu, jak widać na tylnej okładce raportu Tybetańskiego Centrum Praw Człowieka i Demokracji z 2003 roku. To zdjęcie prawdopodobnie zostało zrobione, gdy mnisi odmówili zagrania w filmie , więc żołnierzom polecono nosić te sukienki.)

Zapytany o tę manipulację webmaster serwisu odpowiedział, że nadal kojarzy mu się ze zdjęciem z tekstem oskarżającym Chińczyków, „aby pokazać, jakiego rodzaju przynęty używali Chińczycy podczas ostatnich zamieszek”. Tę etykę dziennikarską doceni każdy.
Następnie wszelkiego rodzaju grupy po prostu usunęły komentarz, aby sprawiać wrażenie, że zdjęcie jest najnowsze i że stanowi spisek chińskiego wojska. Od tego czasu zdjęcie obiegło cały świat... / .....

Ci, którzy nie są przekonani, że obrazy kłamią, również mogą się udać http://www.worth1000.com. Nie każdy może być (tak jak ja) fanem Chrisa. Ocena...
Myślę, że wyczerpałem już ten temat... Czy mogę wrócić do pracy?
widziałem:
http://www.hoaxbuster.com/hoaxteam/foru ... Mess=67852
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 14/04/08, 12:26

O jaki film chodzi? : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111