Projekt asocjacyjny eko-aktywisty z plecakiem

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Chimeryczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/03/08, 18:01

Projekt asocjacyjny eko-aktywisty z plecakiem




przez Chimeryczny » 29/03/08, 21:31

Skomplikowany tytuł tematu, eh!!! : Mrgreen:

Tak naprawdę, mając kilka osób (mniej lub bardziej zmotywowanych), chcielibyśmy założyć stowarzyszenie aktywistów podróżujących z plecakiem. (W zasadzie backpackerzy wyposażeni jedynie w plecak, którzy podróżują po świecie w celu realizacji projektów ekologicznych).

Na początek poszukuję informacji o stowarzyszeniach lub osobach, które byłyby specjalistami (lub ekspertami) w takich dziedzinach jak budowa rzemieślniczych turbin wiatrowych, silników Pantone, konstrukcje ekologiczne, a nawet znają się na wynalazkach lub praktycznych wskazówkach związanych z ' ekologia.

Krótko mówiąc, wszystko, co dotyczy ekologii praktycznej.

Celem jest zapytanie ich, czy mogą przekazać swoją wiedzę grupie podróżników.

Następnie podróżnicy zaoferują zdobytą wiedzę spotkanym osobom.

Czy macie jakieś dobre adresy, które pomogą mi w poszukiwaniach?
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 30/03/08, 12:07

Nie mam adresu, żeby ci dać.

Powiem tylko jedno: wydaje mi się, że zmierza to we właściwym kierunku, ponieważ:

Daj człowiekowi rybę, dzisiaj będzie jadł.
Naucz go jeść, będzie jadł codziennie.


Tak, wyobrażam sobie, że celem jest nauczenie technik?
0 x
Chimeryczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/03/08, 18:01




przez Chimeryczny » 31/03/08, 16:27

Rzeczywiście, choć internet jest świetnym narzędziem do zdobywania wiedzy, to kontakt międzyludzki jest moim zdaniem najskuteczniejszy. Ale byłaby też praktyczna strona ekologii.

Wyobraźmy sobie, że turysta z plecakiem znajduje się pewnego dnia w odległej wiosce w Afryce i mógłby na przykład skorzystać z okazji, aby wraz z ludźmi, którzy go goszczą, zbudować komorę fermentacji metanu.

Zainteresowanie posiadaniem wiedzy praktycznej może być przydatne także w krajach rozwiniętych. Na przykład we Francji istnieje wiele mini-projektów przyjaznych środowisku, moim zdaniem. Pozostaje poznać „konstrukcje”, które można dostosować do tej czy innej lokalizacji.

Z drugiej strony, niektórzy ludzie będą mogli odwiedzać niektórych burmistrzów, aby doradzić im w kwestiach ekologicznych. (nawet jeśli na ogół zajmują się tym lokalne stowarzyszenia)


Proszę bardzo, to rodzaj wspólnego wątku tego stowarzyszenia.

W każdym razie ta strona jest wielką kopalnią złota. Z drugiej strony, żeby być na bieżąco, trzeba cholernie dużo czytać. :zaszokować:

Znając mniej więcej ideę tego stowarzyszenia, jaki temat polecilibyście mi przeczytać?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98