Prezentacja tematów środowiskowych w szkole

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Prezentacja tematów środowiskowych w szkole




przez bham » 18/03/08, 11:08

Oto po obejrzeniu filmu „Świat według Monsanto”, powiedziałem sobie, że naszym obowiązkiem i moim jako rodzic ucznia jest otworzyć oczy uczniom (z CE1) na temat świata, w którym żyją na poziomie środowiskowym i jakie konsekwencje może to spowodować.
Skontaktowałem się z nauczycielami, którzy nie znali filmu, ale nie są przeciwni temu procesowi, możliwa jest interwencja wolontariuszy z zewnątrz.

Chciałbym zatem wyrazić opinię na temat forumeurs, aw szczególności liczni nauczyciele interweniujący, aby pomóc mi w moim podejściu. Chciałbym zrobić coś mówiącego, prostego, neutralnego politycznie, ale potrzebowałbym planu.

Twoim zdaniem!
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 18/03/08, 12:41

Moja żona, w zeszłym roku zorganizowała w ciągu tygodnia alternatywę dla pestycydów, małą wystawę w miejskiej bibliotece.
Aby zainteresować dzieci ze szkół podstawowych, część paneli poświęcona była „przyjaciołom ogrodu”: wszystkim tym bardzo pożytecznym maluchom, które są pierwszymi ofiarami pestycydów.

Dzięki ładnym rysunkom, kilku rymowankom na temat dzikich kwiatów i owadów wiadomość nie ma problemu z dotarciem.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 18/03/08, 14:01

Powiedziałbyś mi więcej, to by mi pomogło.
A jakie są te alternatywy dla pestycydów?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 18/03/08, 14:26

bham napisał:Powiedziałbyś mi więcej, to by mi pomogło.
A jakie są te alternatywy dla pestycydów?


Nie będę mógł teraz wdawać się w szczegóły, ponieważ jestem w pracy, a materiał wystawy jest w domu.

W przypadku kadzi w odniesieniu do owadów istnieją różne rodziny owadów przydatne w ogrodzie.
Nie pamiętam wszystkiego, ale pamiętam „drapieżniki” (np. Biedronkę) i rozkładających się.

Jeśli chodzi o alternatywy, jest ich wiele, a ich znaczenie zależy od rodzaju pestycydu, który chcemy zastąpić.
  • herbicydy można zastąpić zabiegami mechanicznymi (opielanie, orka, ręczne odchwaszczanie itp.) lub nawet pewną tolerancją: niektóre z „chwastów” są czasami bardzo przydatne w ogrodzie (rośliny wskaźnikowe, nawozy zielone itp.) .)
  • niektóre środki owadobójcze można zastąpić drapieżnikami (najlepiej znanym przykładem są biedronki do zwalczania mszyc)
  • nawozy można zastąpić kompostem lub techniką uprawy na BRF.
  • Wreszcie, w przypadku wszystkich tych zastosowań, niektóre nawozy warzywne są również bardzo skuteczne.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 18/03/08, 14:37

Dziękuję Targol, ale nie chciałem tak szybkiej odpowiedzi.
Więc jeśli masz czas, możesz uzyskać więcej informacji lub łącza internetowe, jestem zainteresowany. Dziękuję.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 18/03/08, 14:49

bham napisał:Dziękuję Targol, ale nie chciałem tak szybkiej odpowiedzi.
Więc jeśli masz czas, możesz uzyskać więcej informacji lub łącza internetowe, jestem zainteresowany. Dziękuję.


Spróbuję to dziś wieczorem (jeśli o tym pomyślę : Oops: )
Najlepszą rzeczą, aby pomyśleć o tym, byłoby wysłanie mi około 18:30.
W ten sposób otrzymam powiadomienie, kiedy wieczorem wrócę do domu : Wink:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 18/03/08, 14:54

Do edukacji szczeniąt.
Mniej poważne, ale bardzo irytujące w życiu codziennym.
Opakowania ciastek i tabliczek czekolady po cenach dumpingowych (później, puszki i resztki fast foodów), a zwłaszcza chusteczki, używane tylko raz ...
Ostrzegaj przed telefonem komórkowym.
Zaburzenia snu, uszkodzenie komórek w budowie. Bezowocność większości połączeń.

Naucz chłopców, że aby wyglądać jak mężczyzna, nie ma sensu pluć co 10 metrów. (Dla zagorzałych, dotykanie twoich piłek może być paliatywne ...)
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 18/03/08, 16:08

gegyx napisał:(Dla zagorzałych, dotykanie twoich piłek może być paliatywne ...)


Aby ułatwić tę praktykę, istnieją nawet specjalne spodnie (patrz awatar gegyx) : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 18/03/08, 20:52

gegyx napisał:Do edukacji szczeniąt.
Mniej poważne, ale bardzo irytujące w życiu codziennym.
Opakowania ciastek i tabliczek czekolady po cenach dumpingowych (później, puszki i resztki fast foodów), a zwłaszcza chusteczki, używane tylko raz ...
Ostrzegaj przed telefonem komórkowym.
Zaburzenia snu, uszkodzenie komórek w budowie. Bezowocność większości połączeń.

Naucz chłopców, że aby wyglądać jak mężczyzna, nie ma sensu pluć co 10 metrów. (Dla zagorzałych, dotykanie twoich piłek może być paliatywne ...)


Ja więcej. I dodaję, że zastąpienie rżenia konia trik-trakiem z dziury w doniczce nie daje powietrza kowbojowi, chociaż ryzykujemy tyle samo, by przejąć prowadzenie.

Jeśli chodzi o telefon komórkowy, jest to niezbędne tylko wtedy, gdy jesteś lekarzem / strażakiem / flicum / ... i szaleństwem jest to, co robisz jako oszczędności po odstawieniu od piersi.

Uczenie się niewiary we wszystko, co mówi nam bogini telewizji, może być dobrym fundamentem. W szczególności naucz się odszyfrowywać reklamy (pojazd ekologiczny = SUV 13L / 100 km, lekki = który nie powoduje otyłości, ...)

W rzeczywistości naucz się myśleć sam, zamiast kupować ostatnie dżinsy za 100 €, które każdy ma, wykonane przez niemowlęta, które dwanaście razy okrążyły świat i do których dodaliśmy dziury robić dobrze. W tym względzie krąży plotka, że ​​kupując jeansy za 30 €, a także przycięte i wyprodukowane w naszych krajach, w perspektywie długoterminowej możliwe jest, czy są one perforowane i / lub wyprane. Oczywiście do potwierdzenia.

Odkładając na bok, wydaje mi się to godna pochwały inicjatywa bham. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej zrobimy dobre głowy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143