Sterowiec Total Pole / Jean Louis Etienne / La Géode

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
planeta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/01/08, 23:27

Sterowiec Total Pole / Jean Louis Etienne / La Géode




przez planeta » 16/01/08, 23:30

Dla informacji,
Piątek 18 stycznia o godzinie 20:30 w ramach festiwalu ekologicznego „Planète Géode”,
Wieczór Jeana Louisa Etienne'a / Sterowiec Total Pole

Podczas tego wyjątkowego wieczoru Jean-Louis Etienne będzie podglądem wyprawy
Sterowiec Total Pole, którego zadaniem jest pomiar grubości paku lodowego pokrywającego Ocean Arktyczny.
Będzie komentował pierwsze zdjęcia z przygotowań zespołu i testowania sterowca przez trzy miesiące
Przed jego wyjazdem.

www.lageode.fr

La Géode, 26, aleja Corentin Cariou – 75019 Paryż

Obraz
0 x
Alfan83
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/06/07, 18:44

JL Etienne, Total




przez Alfan83 » 11/02/08, 10:09

Dla informacji, jeśli Total wybiera się do Arktyki z Jean-Louisem Etienne, nie jest to przypadek ani filantropia! A może interesuje ich prędkość topnienia lodu, którą zmierzy Jean-Louis Etienne, ponieważ chce wiedzieć, jaką trasą morską będą mogli transportować wraz z Rosjanami ropę i gaz, które będą eksploatować w Arktyce?

Oto kilka budujących artykułów na ten temat.

http://fr.rian.ru/analysis/20071107/86994568.html

Globalne ocieplenie i topnienie biegunów: nowa droga morska dla ropy naftowej:
http://www.leblogfinance.com/2006/03/le_rchauffement.html

Przyjemnej lektury!

Oczywiście nie zrobiłem jednej setnej tego, co osiągnął JL Etienne, ale jestem pewien jednej rzeczy: nigdy, przenigdy nie wybrałbym Totalu ani żadnej innej firmy naftowej na sponsorów żeglugi tego gościa.

To trochę tak, jakby alkoholik był sponsorowany przez dużą markę whisky w celu poddania się detoksykacji. każdemu uznałoby to za dziwne... Nie sądzisz? W każdym razie, jeśli wyprawa się odbędzie, logo Total naprawdę pozostawi ślad na krze lodowej. W świetle ostatnich wydarzeń natura najwyraźniej dokonała wyboru. Wyraźnie nie chce Totala i jego balonu.

Trzeba było dokonać jeszcze wielu innych dobrych wyborów, aby znaleźć godnego sponsora tej wyprawy... Ale nie jestem na miejscu pana Etienne'a i nie znam jego motywacji...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 11/02/08, 10:18

Tak, myślę trochę podobnie...właściwie na początku nie byłem nawet pewien, czy to TOTAL, bo ich logo było dość dobrze "zakamuflowane" (zniekształcone)...i nie było wyraźnie zaznaczone TOTAL...

Ale w każdym razie sterowiec rozbił się w willi kilka tygodni temu, więc wyprawa w dużej mierze stoi pod znakiem zapytania (chyba że Total wróci do kasy, w co wątpię...)...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 156