Badanie naturalnych materiałów izolacyjnych

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Jaki jest według Ciebie najskuteczniejszy i najtańszy naturalny materiał izolacyjny?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
święty mikołaj
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/01/08, 12:21
Lokalizacja: Le Havre

Badanie naturalnych materiałów izolacyjnych




przez święty mikołaj » 02/01/08, 17:19

Najpierw przedstawię cel mojej prośby.

jestem studentem naIUT Inżynieria Biologiczna w Caen z opcją Inżynierii Środowiska. Postanowiłem zrealizować projekt pt domy ekologiczne, które muszę przedstawić, aby zatwierdzić mój kurs. Projekt jest bardzo poważny i powinien zaowocować wydaniem broszury na temat domy ekologiczne. Do tego potrzebuję maksymalnego kontaktu z osobami, które już zbudowały dom ekologiczny lub którzy mają dużą wiedzę na ten temat. W tym celu chciałbym przeprowadzić ankietę. Najlepszym sposobem przeprowadzenia tej ankiety jest dotarcie do ogółu społeczeństwa, w tym przypadku chodzenie od drzwi do drzwi zajęłoby zbyt dużo czasu. Dlatego zdecydowałem się przeprowadzić ankietę na temat forums do czynienia z domy ekologiczne.

Mam nadzieję, że wskaźnik uczestnictwa będzie bardzo reprezentatywny.

Moje pytanie jest bardzo proste:

Jaki jest według Ciebie najskuteczniejszy i najtańszy naturalny materiał izolacyjny?

Odpowiesz na ankietę i uzasadnisz swoją prośbę.

Z góry dziękuję.
0 x
„Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach, pożyczyliśmy ją od naszych dzieci” Saint Exupéry
Kamień-Ernest
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 16/02/08, 17:33
Lokalizacja: Paryż




przez Kamień-Ernest » 16/02/08, 17:54

Materiały izolacyjne można klasyfikować ze względu na ich właściwości użytkowe.
Na przykład ich współczynnik przewodności cieplnej. Im jest mniejszy, tym materiał jest bardziej izolujący.

Od najbardziej skutecznego do najmniej skutecznego
Wełna owcza 0,032
Len: 0,037
Korek: 0,038
Wata celulozowa: 0,040


Niezależnie od ceny izolacji przychodzi taki moment (oczywiście mniej lub bardziej odległy), kiedy najbardziej opłacalne staje się najbardziej efektywne.

Pianka poliuretanowa ma jeszcze lepszy współczynnik niż wełna: 0,025; ale może to mało „ekologiczne”?

Tak więc najbardziej skutecznym i opłacalnym produktem jest wełna owcza.
0 x
Istnieję, dlatego zatruwają. Ale czyszczenia
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

Jakie materiały ocieplić Twój dom?




przez RolCopter » 16/02/08, 18:13

dzień dobry

Mówiąc o naturalnych izolatorach, małe porównanie z innymi izolatorami nie jest złe.

Jakie materiały ocieplić Twój dom?

https://www.econologie.com/les-isolants- ... -3168.html
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry
Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 17/02/08, 11:23

Kamień-Ernest napisał:Pianka poliuretanowa ma jeszcze lepszy współczynnik niż wełna: 0,025; ale może to mało „ekologiczne”?


Nie, to źle. Pianka PU nie jest tak izolująca. .
Bezwzględną granicą izolatora (z wyjątkiem izolatorów specjalnych, które nie są na bazie powietrza) jest wartość lambda powietrza, która wynosi około 0.026 w temperaturze 20°C i 0.024 w temperaturze 0°C (patrz tabela http://fr.wikipedia.org/wiki/Air#Propri ... ophysiques ).

Kamień-Ernest napisał:Tak więc najbardziej skutecznym i opłacalnym produktem jest wełna owcza.


Najbardziej opłacalna na pewno nie jest pianka PU, bo wymaga mniej szarej energii i która najszybciej się zwraca.

W tym przypadku watę celulozową najlepiej umieścić w naturalnej izolacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

suche powietrze suche powietrze i bezwładność przenoszenia




przez RolCopter » 17/02/08, 12:09

dzień dobry

Zatrzymaj mnie, jeśli się mylę, jedyne, co pamiętam w moim mózgu, to to, że najlepszym izolatorem termicznym jest ten, który zatrzymuje w swojej teksturze maksymalnie suche powietrze, mając jednocześnie największą bezwładność przenoszenia temperatury .
nie mam racji : Mrgreen:
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 17/02/08, 12:24

Dobrze!
A słoma????
Czy słoma nie jest ekologiczna?
Po prostu idź poszukać go na pobliskim polu, ściana ze słomy jest odpowiednikiem ściany z izolacją z wełny szklanej o grubości 30 cm!
Nie zapomnij o słomce...
A+
Jean-Christophe
Ps: poza tym w Carcagny, niedaleko Bayeux, jest firma zajmująca się budową domów ze słomy: jego adres powinieneś znaleźć na stronie internetowej Compaillons.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 17/02/08, 12:27

Jeśli słoma jest bardzo przyjazna dla środowiska, ale nie jest (jeszcze?) oferowana ogółowi społeczeństwa w przeciwieństwie do celulozy…

Być może dlatego, że jest zbyt ekologiczny (niewystarczająco nadający się do uprzemysłowienia), nie interesuje „dużych” firm?
0 x
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 17/02/08, 12:46

No dobrze, sprawa dotyczyła eko-domów przemysłowych : Chichot:
Biorąc to pod uwagę, wydaje mi się, że pod względem przemysłowym CSTB zatwierdza tylko konopie, prawda?
No cóż, proszę bardzo, nie mogę głosować, bo moim faworytem jest słoma, wcale nie droga, dla jednych odpad, a dla innych izolacja!
A+
JC
0 x
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 17/02/08, 12:50

Chociaż teraz myślę, że powiedziałem coś głupiego, to są panele ze skompresowanej słomy (>Stramit International).
JC
0 x
święty mikołaj
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/01/08, 12:21
Lokalizacja: Le Havre




przez święty mikołaj » 17/02/08, 18:42

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Mój przedmiot porównuje syntetyczne i mineralne materiały izolacyjne z materiałami naturalnymi z ekologicznego (analiza cyklu życia) i ekonomicznego punktu widzenia.

Niezależnie od ceny izolacji przychodzi taki moment (oczywiście mniej lub bardziej odległy), kiedy najbardziej opłacalne staje się najbardziej efektywne.

Dziękuję Pierre-ernestowi za zmuszenie mnie do zastanowienia się nad tym aspektem gospodarki.

W przeciwnym razie materiały izolacyjne są na ogół bardziej ekologiczne (z wyjątkiem bawełny), a czasami bardzo ekonomiczne, jak w przypadku słomy. Ale budując dom, musisz dostosować materiały do ​​swojego regionu i lokalnych produktów. Tak naprawdę nie ma bardziej ekologicznych i bardziej ekonomicznych materiałów izolacyjnych, kiedy budujesz dom, ostatecznie zależy to od Twoich potrzeb.
0 x
„Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach, pożyczyliśmy ją od naszych dzieci” Saint Exupéry

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161