Ecoquille wychodzi ze skorupy

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

Ecoquille wychodzi ze skorupy




przez fthanron » 28/12/07, 10:53

Witam wszystkich

Poniższe przesłanie nabiera szczególnie oficjalnego charakteru, ponieważ ma na celu zainicjowanie dynamiki grupowej, której centralnym punktem jestPowłoka ( http://www.pierreverte.com/index.php?op ... Itemid=164 , A forum jest tam dostępny).
Pasjonat ekologicznego, ekonomicznego i zdrowego siedliska, komunikacji we wszystkich jej aspektach, nowych technologii, naturalnego rolnictwa, idę dalej i na pewno najlepiej, poznałem środowisko naturalne w 2006 roku dzięki l mediacji książki DESOMBRE, François „J'attends une maison” opublikowane przez La Pierre Verte. (
Mając na uwadze, że ta literatura bardzo mnie poruszyła, co jakiś czas wracałem na stronę internetową tych Wydań, aby śledzić wątek bieżących wydarzeń i aby pewnego dnia przeczytać słynny artykuł poruszający tematykę lekkości, ekonomii i ekologii jednocześnie siedlisko: Ecoquille.
Świadomy ilości czasu, jaki należy poświęcić na uznanie tego typu koncepcji przez zainteresowane władze oraz potrzeby jej promowania, proponuję dzisiaj rozwinąć tę wizję siedliska za pośrednictwem stowarzyszenia, sieci lub innego ugrupowania, aby ułatwić procedury dla przyszłych nabywców Ecoquille.
Doświadczenia, dokumenty, pomysły, kontakty muszą stać się łatwo dostępne dla zainteresowanej strony.
Dlatego też przesłanie to należy traktować jako wezwanie skierowane do wszystkich, aby rozpocząć dynamikę dotyczącą Ecoquilles i Ecoquiliens.
Rodzący się projekt wymaga aktorów i struktury, dlatego jestem całkowicie dostępny (jeśli chodzi o mój wolny czas!) Aby dyskutować, spotykać się i wymieniać w celu promowania rozwoju Ecoquille.

Mam nadzieję, że przekaz jest jasny i że liczba uczestników będzie wzrastać, bo pilnie trzeba dowieźć wodę do młyna mieszkań indywidualnych. Skontaktuj się ze mną również bezpośrednio lub poprzez forum tak bardzo, że chcesz zobaczyć postęp w tego typu siedlisku!

Chcę także poruszyć kwestię znaczenia danego czasu.

Konkurencja ze strony budownictwa konwencjonalnego jest duża i znamy wpływ tego rodzaju produkcji na środowisko.
Biorąc pod uwagę pilną potrzebę ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, naprawdę konieczne wydaje się jak najszybsze rozwinięcie koncepcji Ecoquille poprzez budowę nowych budynków.

Należy również pamiętać, że sieć nie nakłada ograniczeń geograficznych i że każdy przyszły projekt Ecoquille, niezależnie od kraju lub kontynentu, będzie premią za ewolucję samej sieci.

Dobry dla wszystkich.

Frédéric
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 28/12/07, 20:00

Przyjrzę się i pogadamy! : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 28/12/07, 20:23

Czapki z głów przed odrodzeniem starej koncepcji... Rzeczywiście wydaje się, że jeśli prawo stanie się bardziej elastyczne, przyszłość Ecoquille może być, jeśli nie wspaniała, to przynajmniej godna pozazdroszczenia. To właśnie takim inicjatywom będziemy, mam nadzieję, już niedługo oddawać cześć zasługom popularyzacji zachowań proekologicznych, dzięki produktom dostępnym finansowo. Nawet jeśli nie jest ona podana, alternatywa istnieje i rzeczywiście oferuje realistyczną konkurencję...
Jednak we wszystkich uznanych cechach wydaje mi się, że brakuje jednej, a mianowicie bezwładności cieplnej. Dobrze jest mieć wierzchnią izolację, ale obecność materiałów, które dzięki swojej bezwładności potrafią naturalnie regulować temperaturę, byłaby znaczącym plusem.
Z drugiej strony nie mogę powstrzymać się od myśli, że podobnie jak w przypadku HVB nadmierne wykorzystanie zasobów odnawialnych pochodzących z rolnictwa, takich jak drewno, może również przyczyniać się do wyboru rodzaju upraw (żywność, energia lub inne...) oraz do zobacz, jak dokonujemy wyboru jedzenia, schronienia itp.
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

Przyjdź i weź udział w Forum z Zielonego Kamienia




przez fthanron » 28/12/07, 21:22

Dziekuję za odpowiedź,

Przyjdź wzbogacić forum L'Ecoquille na stronie głównej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć postęp prac nad tym rozwiązaniem!

http://www.pierreverte.com/index.php?op ... t&catid=12

Dobry wieczór.

Frédéric
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 29/12/07, 08:18

Jest jedna rzecz, której nie można przeoczyć: populacja na Ziemi będzie nadal rosła. Muszle to fajny projekt, ale wydaje mi się, że to trochę zbyt indywidualne konstrukcje! :|
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

Powłoka




przez fthanron » 29/12/07, 09:32

Witaj Gregconstruct,

Na początek producenci mają projekt o powierzchni 110 m² oprócz tego, co już oferują. Z drugiej strony, co nie pozwala nam sobie wyobrazić Oversize'owa skorupa ? Na przykład 3-piętrowy Ecoquille? Nie rozumiem, dlaczego konieczne byłoby ustalenie ograniczeń wielkości, budynek rolniczy równie dobrze mógłby zostać zbudowany w oparciu o tę zasadę szkieletu...
Z drugiej strony, czy możemy sobie wyobrazić, że świat budownictwa indywidualnego w ciągu 10 lat zniknie na rzecz samych budynków? W to szczerze wątpię!

Być może nie mam pod ręką wszystkich kart, aby udzielić bardziej precyzyjnych odpowiedzi, ale bardzo interesuje mnie wiedza, co może zapobiec odmiennemu wymiarowaniu Ecoquille. Czy możesz podać szczegółowe przykłady Gregconstruct?

Bien à vous

Frédéric
0 x
Frederic
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 29/12/07, 09:33

Gregconstruct napisał:Jest jedna rzecz, której nie można przeoczyć: populacja na Ziemi będzie nadal rosła. Muszle to fajny projekt, ale wydaje mi się, że to trochę zbyt indywidualne konstrukcje! :|


Pardon? Niestety nigdy nie udało mi się zamieszkać w domu jednorodzinnym, ale jeśli byłoby to w zasięgu moich możliwości (przy koszmarnie drogich gruntach budowlanych na wsiach, które kosztują średnio 18000 XNUMX euro za XNUMX osobę, to nie jest to jutro dzień wcześniej), to bym sprzątałaby od razu w domu jednorodzinnym, w którym naprawdę jest się jak w domu, z ogrodem, co nie ma miejsca w mieszkaniu, w którym ma się poczucie bycia po prostu pszczółką w ulu, z mizerną jakością życia, stąd eksplozja przestępczości w przeludnionych miastach...
Tak, istnieje przeludnienie, raczej należy się z nim uporać, niż marzyć o nie nadającym się do życia świecie pionowych i mineralnych miast à la „Lecorbusier”…
Ecoquille („ecoquille” po raz pierwszy skojarzyło mi się z stępką… łodzi!) to interesująca koncepcja, niestety zaakceptowana przez gminy: powodzenia, na przykład w mojej okolicy. trudem o tym myśleć, bo dachy muszą mieć określone nachylenie, aby zachować zgodność z regionalną „tradycją”, która generuje domy ze spiczastymi dachami, wysokie… i drogie! i znowu, w obszarach historycznych warunki są jeszcze bardziej surowe ze względu na precyzyjny dobór materiałów użytkowych... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 29/12/07, 10:14

Nie sądzę, że indywidualne budownictwo pewnego dnia zniknie, ale nadal trzeba przyjąć pewien dowód.
Nie możemy mnożyć działek i nadal będziemy musieli podjąć decyzję o budowie nowych budynków wielorodzinnych!

Nie znam tego typu konstrukcji, ale powinno być możliwe budowanie na 3 piętrach (moim zdaniem nie więcej).
Problemem jest kształt, który nie pozwala na wykorzystanie powierzchni w takim stopniu, jak w przypadku mieszkania o konwencjonalnym kształcie!

Z czysto estetycznego punktu widzenia wydaje mi się, że trochę za bardzo przypomina domek na obozie letnim, a jeśli zwiększysz rozmiar, prawdopodobnie będzie wyglądał jak szopa na słomę.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

1/Ślad na ziemi i 2/szopa na słomę 3/Różne




przez fthanron » 29/12/07, 14:27

1/Gregconstruct ze względu na ślad boczny może lepiej wyobrazić sobie zgrupowanie wszystkich w ogromnym sześcianie... i dlaczego nie zrównać z ziemią Paryża, Brukseli, Pekinu... i zbudować jednego bloku, w którym będą mieszkać wszyscy ludzie? To prawda, nigdy o tym nie myślałem, jest to pomysł do rozważenia, ale może powinniśmy zapytać przyszłych zainteresowanych o opinię na ten temat, prawda?

Ze swojej strony mieszkałem przez kilka lat w Seine Saint Denis, departamencie graniczącym z Paryżem i mogę powiedzieć, że oglądanie wież i miast rozciągających się na betonowym krajobrazie jest naprawdę nieludzkie, a przez to odczłowieczające… ale może to ja jestem tym przecież jedyny, który tak to postrzega! Jestem bardzo otwarty na dyskusję na temat sposobu, w jaki każdy postrzega swoje środowisko. To zawsze wzbogaca.

2/Słomy rzucają...co jest w nich takiego nieprzyjemnego? A czy estetyka nadal nie jest wyjątkowa dla wszystkich?
Z drugiej strony, co można zaproponować jako alternatywę z użytecznego punktu widzenia?

3/Nie chcę, żeby te słowa zabrzmiały agresywnie, ale rzeczywistość jest taka, że ​​obecnie wiele domów buduje się tak, aby podkreślić walory wizualne (chociaż będzie to zależeć od tego, kto doceni ten budynek, ponieważ dla mnie domy z kątami i spiczaste dachy pokryte dachówką lub łupkiem rzadko są moimi ulubionymi), co zdajesz się sugerować Gregconstruct, niewiele konwencjonalnych nowych domów naprawdę wykorzystuje przestrzeń na parterze (obecnie bardzo powszechne są kształty litery L bez podłóg). A jeśli dodać, że ogrzewanie niewykorzystanych narożników to realna strata wydajności,...że wylanie 50 m3 betonu (i związanego z nim złomu) na fundamenty nowego domu to czysta przechwałka...; w końcu takie jest moje zdanie i mam nadzieję, że nie zostanie ono odebrane jako ekstremistyczne! 8)

Jak myślisz, jaka rzeczywistość Gregconstruct jest tak odległa od tego, co opisuję?
0 x
Frederic
darń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/12/07, 17:16

Powłoka




przez darń » 29/12/07, 18:01

Witam wszystkich, którzy mówią o Ecoquilles i dziękuję.
Specjalne podziękowania dla Freda Thanrona ;-), który animuje naszą stronę www.pierreverte.com, mówię „nasza strona”, ponieważ jestem towarzyszem François Desombre, ojca Les Ecoquilles! Wracając do Freda, który jest zagorzałym obrońcą naszych pięknych HLL (będę ostrożny, wkrótce zajmie moje miejsce w reklamie, lol!) Chciałem powiedzieć, że rozpoczęcie tematu jest bardzo zachęcające z twojej strony tak bardzo, podzielić się tym i spróbować, aby coś się wydarzyło, ponieważ tylko w ten sposób możemy to osiągnąć! Nadszedł czas, aby ludzie (społeczności, instytucje bezpośrednio powiązane z pozwoleniami na budowę itp.) stali się świadomi i otwarci na alternatywy tak niezbędne dla naszej planety i oczywiście dla nas samych! Bardzo potrzebujemy pomocy, aby posunąć sprawy do przodu, my i nasi przyszli klienci, ponieważ uzyskanie zezwoleń jest naprawdę torem przeszkód!
Odpowiadając osobie biorącej udział w wymianach, nasze Ecoquille jest skalowalne, mamy prośby o wiatę magazynową i miodownię, jakie świetne projekty! Nic nie jest zamrożone i na szczęście. Przyjdź i porozmawiaj o tym na naszej stronie, François odpowie Ci, gdy tylko będzie miał czas i z wielką przyjemnością, jest na naszej budowie we Fréjus, gdzie dobiegają końca dwa nasze małe cuda!
Jeszcze raz dziękujemy za uznanie i wiarę w nasze Ecoquilles oraz dziękujemy Fredowi za tak wielkie wsparcie...
Ostatnio edytowane przez darń 30 / 12 / 07, 10: 12, 1 edytowany raz.
0 x
MartinEcoquille!

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145