Wyszukaj wszystkie rodzaje uszkodzonych paneli fotowoltaicznych

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Wyszukaj wszystkie rodzaje uszkodzonych paneli fotowoltaicznych




przez chatelot16 » 12/11/07, 16:31

hellos

wszystko i w tytule

Mam mnóstwo doświadczenia w zakresie ogniw fotowoltaicznych, ale nie stać mnie na ich zakup za pełną cenę

i jest całkiem możliwe, że całe panele zostaną wyrzucone z powodu jakiejś wewnętrznej wady, a wszystkie komórki nie staną się martwe.

Wiem, że demontaż nie będzie łatwy: ale już poświęcam czas na naprawianie rzeczy, które wszyscy mówią, że są nie do naprawienia: dlaczego nie ogniwa też

nie chodzi tylko o odzyskanie materiału, ale także o zdobycie doświadczenia w zakresie tego, co pasuje, a co nie w bieżącym materiale i nie wpadanie w te same pułapki, kiedy coś robię

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/11/07, 16:57

Do małych eksperymentów istnieją naprawdę tanie ogniwa fotowoltaiczne... i dlatego można je „zniszczyć” bez większego (finansowego) ryzyka:

elektroniczny

Cena + wysyłka kilku ogniw będzie prawdopodobnie kosztować mniej niż wysyłka „prawdziwego” panelu fotowoltaicznego...

W przeciwnym razie możesz także odzyskać ogniwa z kiepskich latarni słonecznych sprzedawanych po 15 euro za 4 (lub nawet 6 teraz)... jest to ekonomiczne, ale jeśli nie użyjesz ponownie latarni, które nie są zbyt przyjazne dla środowiska... Ja myślę, że Delnoram kupił kilkadziesiąt sztuk : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/07, 17:21

W przeciwnym razie możesz także zdobyć ogniwa z kiepskich latarni słonecznych


cholernie dobrze to powiedziałeś: obecna moda polega na montowaniu tylko jednej komórki z dwóch w tym samym czarnym obwodzie, abyśmy nie widzieli różnicy

o ile stanowi regulowany koncentrator, o ile generuje znaczną moc

więc interesują mnie zwłaszcza duże panele: oczywiście będziesz musiał zapłacić za transport lub podróż, a nawet więcej, ponieważ nie szukam tylko darmowych...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/11/07, 17:30

OK, ok, ale po co Ci w tym przypadku panel HS?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/07, 18:58

oczywiście, jeśli są tacy, którzy dają nowe panele, jest jeszcze lepiej : Mrgreen:

ale najpierw próbuję odzyskać to co się wyrzuciło: awarię elektryczną, wybitą szybę czy nie wiem co jeszcze

oczywiście, jeśli z innego powodu są dobre panele na sprzedaż tanio, które mogą mnie zainteresować

i jeszcze lepiej, nowe, niezmontowane ogniwa : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 73