Terminal LNG w ostatnim naturalnym ujściu rzeki w Europie

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
rzeczownik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 24/10/07, 19:10

Terminal LNG w ostatnim naturalnym ujściu rzeki w Europie




przez rzeczownik » 24/10/07, 19:35

Projekt portu LNG w Verdon (ujście Gironde);
Powody, by powiedzieć NIE:

- Obszar ujścia sklasyfikowany jako NATURA 2000 wokół planowanej lokalizacji, powodujący zanieczyszczenie powietrza i wody,

- przemysł sklasyfikowany jako SEVESO II 400 m od pierwszych mieszkań i 800 m od szkoły publicznej,

- Budowa gazociągu, który będzie przebiegał przez cały Médoc (kraj winorośli).

Pomóż nam w obronie tego dziedzictwa, podpisując petycję za pomocą następującego linku:

http://www.sarl-pci.com/lapetition/inde ... etition=10

Więcej informacji na temat witryny „Une pointe pour tous”:

http://www.medocpourtous.org/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 24/10/07, 22:02

Przykro mi, ale moim zdaniem twoje działanie jest bezużyteczne: projekt zostanie zrealizowany bez względu na twoją opinię ...

Jedynym sposobem na zmniejszenie ryzyka jest zmniejszenie zużycia paliw kopalnych (między innymi) ... więc ogrzewanie drewnem (na przykład) ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/10/07, 01:48

Halo

Christophe napisał:Przykro mi, ale moim zdaniem twoje działanie jest bezużyteczne: projekt zostanie zrealizowany bez względu na twoją opinię ...

Jedynym sposobem na zmniejszenie ryzyka jest zmniejszenie zużycia paliw kopalnych (między innymi) ... więc ogrzewanie drewnem (na przykład) ...


Dzisiaj, oświadczenie rządu, Na brzegach St-Laurent naprzeciwko budowy Quebec City dużego portu LNG
Pomimo negatywnego referendum ludności, pomimo naszych hydroelektrycznych zasobów elektrycznych, nawet jeśli nie ma pewności, że paliwo to nie zostanie przetransportowane do USA, rzeka St. Lawrence pozwala statkom oceanicznym dość głęboko wpłynąć na kontynent. .
Po 4 latach demonstracji badań i odmowy populacji lacal, zmienili miejsce i kontynuowali
Toujuors w imię bezpieczeństwa energetycznego, a nawet mówią nam, że zmniejszy to emisję gazów cieplarnianych?
Wykorzystując energię elektryczną, którą robimy z tamami, tak, ale inne sposoby ogrzewania mam wiele wątpliwości.
Tymczasem chcą wprowadzić przepisy dotyczące grzejników na drewno
zbyt zanieczyszczające .. (szczególnie nie opodatkowane)
Prawdopodobnie, że opłaca się eksportować energię elektryczną i że ogrzewamy gazem, Rosjanie oferują nam ekologiczną sprzedaż 8000 km łodzią?

André
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119