Odkrywanie: dawanie zamiast wyrzucania

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
dajmy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/10/07, 09:16

Odkrywanie: dawanie zamiast wyrzucania




przez dajmy » 15/10/07, 09:27

Nic nie zostaje utracone, nic nie jest tworzone, wszystko jest poddawane recyklingowi!

Obraz

Kierując się tym hasłem, chciałbym przedstawić Państwu tę inicjatywę dajmy.org co w ubiegłym roku umożliwiło już ponad 1600 obiektom uniknięcie śmieci.
Każdy ma w piwnicy lub na strychu lekko zniszczone rzeczy, których nie da się już sprzedać. Zamiast więc niepotrzebnie przechowywać lub wyrzucać, przekaż je jako darowiznę.
Oprócz silnego ekologicznego aspektu podejścia polegającego na recyklingu przedmiotów, istnieje strona hojności i wzajemnej pomocy.
Rzeczywiście masz stare przedmioty, zabawki, pościel, ubrania, stary sprzęt AGD... Nie wyrzucaj ich! Przekaż je osobom, które ich potrzebują; osoby w trudnej sytuacji, albo po prostu kolekcjonerzy lub majsterkowicze, którzy je odnowią, wyremontują i dadzą im drugie życie.

Dzięki skutecznemu systemowi powiadomień e-mail lub RSS „biorcy” i „darczyńcy” są szybko informowani o darowiznach i wyszukiwaniach obiektów w ich pobliżu.

Nie wahaj się odkryć tej inicjatywy i podzielić się nią z otaczającymi Cię osobami.

Idź teraz do dajmy.org i z góry dziękuję za okazaną hojność, którą się podzielicie.
0 x
Matthew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 01/12/07, 17:09
Lokalizacja: Gironde - Entre-deux-mers

Daj / Zbierz




przez Matthew » 19/01/08, 20:01

Jeśli chodzi o darowizny i odzyskiwanie środków, istnieje również ta strona, która działa całkiem dobrze (słyszałem o niej niedawno we France Inter). Wyjaśnię link:

http://www.recupe.net
0 x
rabelaisowską
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 14/08/06, 00:17
Lokalizacja: ulica 4me Zouave, 93110 Rosny




przez rabelaisowską » 20/06/09, 14:16

Zidentyfikowałem już trzy dyskusje w Ekonologii na ten temat, ta jest czwarta http://groups.google.fr/group/ouah-ouah ... conologie#
0 x
Nikolian
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 22/02/07, 09:13
Lokalizacja: Francja




przez Nikolian » 21/04/10, 12:03

Ja osobiście umieściłem słowo na tablicy ogłoszeń w mojej firmie, nigdy nie trzeba długo czekać, aż ktoś się pojawi.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149