Witryna RECUPE

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
odzyskiwać
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/03/07, 23:12

Witryna RECUPE




przez odzyskiwać » 30/03/07, 23:25

Bonjour à tous,

Na prośbę Christophe'a, webmastera, pozwalam sobie zaprezentować tutaj witrynę RECUPE http://www.recupe.net
Ta strona istnieje od 5 lat i pozwala osobom indywidualnym (ale także coraz mniejszym firmom) „DAWAĆ ZAMIAST WYRZUCAĆ”.

Jego zasada jest bardzo prosta, a jedyną zasadą jest umieszczanie wyłącznie ogłoszeń darowizn (żadnych sprzedaży, żadnego barteru, żadnych badań itp.).

Xavier
Webmaster serwisu RECUPE
Ostatnio edytowane przez odzyskiwać 12 / 11 / 10, 22: 22, 1 edytowany raz.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 31/03/07, 09:56

Człowieku, dobrze jest dawać i nie należy tego marnować.

Ale to nie zachęca wielu do pracy nad tym???
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 31/03/07, 14:45

Cóż, jeśli o mnie chodzi, jestem raczej konserwatystą i ratownikiem, na tym terenie znajdują się (oprócz wierzchniej warstwy gleby) tylko stare i/lub niefunkcjonujące obiekty, które z pewnością mogłyby zainteresować tylko niektórych ludzi, których nie stać dostęp do Internetu.

Szkoda.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 31/03/07, 16:45

Znam tę stronę od jakiegoś czasu i czasami są tam nawet ciekawe oferty.


A potem to potrzeba nadaje wartość przedmiotowi, prawda?

Na przykład, jeśli potrzebuję odzyskać stary zbiornik paliwa do przechowywania oleju, a jest ich kilka na miejscu. Następnie musisz wybrać najbliższy...

Ja lubię tę stronę i tę inicjatywę...

Bonne kontynuacją.
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
odzyskiwać
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/03/07, 23:12




przez odzyskiwać » 31/03/07, 20:19

jean63 napisał:Cóż, jeśli o mnie chodzi, jestem raczej konserwatystą i ratownikiem, na tym terenie znajdują się (oprócz wierzchniej warstwy gleby) tylko stare i/lub niefunkcjonujące obiekty, które z pewnością mogłyby zainteresować tylko niektórych ludzi, których nie stać dostęp do Internetu.

Szkoda.


Pomyśl jeszcze raz, Jean63!
Z jednej strony tak naprawdę wszystko przemija, ale to, co ma „największą wartość”, odchodzi bardzo szybko.
Z drugiej strony prawie wszystkie zdeponowane przedmioty opuszczają ten czy inny dzień, ponieważ wartość lub przydatność, którą ci zapewniasz, będzie zupełnie inna w oczach kogoś innego, nawet jeśli trudno to sobie wyobrazić (a nie jest to - a właściwie – o kimś, kto nie ma środków na dostęp do Internetu). : Wink:

Xavier
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 01/04/07, 01:50

Daje odtwarzacz DVD Samsung JPEG, CD-R/RW z EZ View. Świetny odtwarzacz (wiele opcji) w zasadzie, Ale blokuje się na niektórych płytach DVD i dlatego działa tylko raz na dwa i losowo na płytach DVD. Dla majsterkowiczów co!

To jest 1 ogłoszenie. Szczerze mówiąc, nawet będąc majsterkowiczem, jest naprawdę niewielka szansa, że ​​ten czytelnik jeszcze kiedykolwiek będzie chodził; ma się skończyć pewnego dnia na wysypisku (nawet jeśli powiedziano nam, że są odrzuceni… być może przez Chińczyków, którzy zatruwają się, niszcząc ich-).

„Działa tylko raz na dwa”, wróży dobre kryzysy dla odzyskującego obiekt.

Mam po prostu kamerę Sony Hi8 w idealnym stanie, z tą różnicą, że kaseta co jakiś czas się zacina, a w środku wszystko gra na harmonijce. Rozebrałem wszystko i nawet zlokalizowałem problem...i nawet będąc dobrym majsterkowiczem, poddałem się po tylu godzinach spędzonych nad tym. Szukam na tanich stronach sprzedaży podobnej działającej kamery do odtwarzania moich taśm Hi8.

Nie odważę się oferować tego urządzenia w serwisie „odzyskaj” jako zatruty prezent dla potencjalnego kandydata.

Nie mówię, że można użyć zbiornika rekuperacyjnego, o ile nie jest on przebity.

Szczerze mówiąc, obawiam się, że ludzie, którzy przekazują przedmioty, robią to dlatego, że nie mogą ich sprzedać za minimum… ogólnie rzecz biorąc.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 01/04/07, 02:57

Rozmawialiśmy już o tym na temat witryny partnerskiej i uważam, że koncepcja jest doskonała. Umieściliśmy Cię już w artykule na kyot-home.com.

Jean63, myślę, że większość ludzi przekazuje darowizny, ponieważ nie chcą tracić czasu i kłopotów z kupującymi, zwłaszcza jeśli nie są one wiele warte. Kiedy np. się przeprowadzamy (co mnie niedługo spotka) to jest problem wszystko przenieść i wszystko sprzedać, już zaplanowałem dużą imprezę ze znajomymi, którzy przyjdą z jedzeniem i piciem a wyjadą z naczyniami, kuchnia HP , książki, które mogą ich zainteresować.

Jeśli nie dla przedmiotów, które już nie działają, to świetnie nadaje się do dokonywania napraw z kilku rzeczy, które nie działają. A także do odzyskania kabla i innych złączy, które pasują do urządzeń i które zawsze są bardzo przydatne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
odzyskiwać
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/03/07, 23:12




przez odzyskiwać » 01/04/07, 10:04

jean63 napisał:Szczerze mówiąc, obawiam się, że ludzie, którzy przekazują przedmioty, robią to dlatego, że nie mogą ich sprzedać za minimum… ogólnie rzecz biorąc.


Całkowicie ok (w każdym razie w przypadku niektórych przedmiotów), ale nawet jeśli nie mogą go sprzedać, mogą go łatwo wyrzucić… bo nie wiedzą, co innego z tym zrobić… i o to chodzi chodzi o witrynę.

I jak powiedział nonoLeRobot, istnieje również wiele rzeczy, które niewiele wniosłyby do sprzedaży i prowadziłyby do więcej ograniczeń niż korzyści… i tam również strona pozwala „DAWAĆ ZAMIAST WYRZUCAĆ”.

Podstawowym celem RECUPE nie jest umożliwienie ludziom powrotu do zdrowia, ale umożliwienie im dania...
Niuanse są ważne i chcę je zachować...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 01/04/07, 12:15

Czy wiesz, jak długo przedmioty średnio pozostają, zanim znajdą nabywcę? Warto byłoby to wiedzieć, aby móc ocenić, czy to działa i dla jakiego rodzaju obiektu.

Jeśli o mnie chodzi, mam dużą ilość części samochodowych, które trzymam, ponieważ wszystkie te samochody nadal jeżdżą (lub można jeździć): Citroën 2CV 1964 -do renowacji-, Peugeot: 104 (2) 1973 i 1983 i 504 (250000 km, którego używam na wakacje) -działający-, R21 nevada 1986 (375000km) działa i zostanie sprawdzony niedawno odnowiony, R25 (2) GTX jeden z 1986 130 CV, który działa (w garażu) i inne, które zawsze jeżdżę na LPG (1989 / 310000 km)....wszystkie te pojazdy jeżdżą lub mogą jeździć poświęcając na nie czas i niewielkim kosztem, ponieważ można znaleźć tanie części z młotów.

Z drugiej strony mam kamerę Sony Hi8, której system odtwarzania kaset jest zablokowany. Rozbierałem go +kilka razy, jest tam taki mały wałek, który się zacina. Udaje mi się go włożyć z powrotem na miejsce, a potem wszystko złożyć, ale działa przez chwilę i znowu się blokuje, a przede wszystkim uszkadza taśmę (akordeon). Jeśli daję taki aparat, to jest to zatruty prezent.

Rozwiązanie, które znalazłem: na stronie sprzedającej używany sprzęt w stanie sprawnym Znalazłem kilka aparatów tego samego typu za maksymalnie 150 euro (do omówienia), ponieważ są one technicznie przestarzałe i jeśli będę robić interesy, będę mógł czytać i digitalizować dziesiątki moich kaset, których już nie mogę czytać.

Spędziłem wiele godzin przy tym aparacie, próbując przywrócić go do działania, ale teraz się poddaję. W tym czasie odnowiłbym część mojego 2CV.

Dlatego myślę, że wszystkie te urządzenia są wyłączone, nie jestem pewien, czy znajdą wielu chętnych.

Ale zasada pozostaje dobra; zobaczyć w użytkowaniu, co to da.

Bonne szansa.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
igal77
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/12/07, 06:59

dobre użycie




przez igal77 » 01/12/07, 07:05

W tym samym rodzaju miejscu do wymiany darmowych przedmiotów i rozdawania darmowych przedmiotów jest www.gooduse.org

Uważam, że interfejs graficzny jest tam bardziej przejrzysty, jest więcej filmów i sprzętu komputerowego czy wypożyczonych artykułów gospodarstwa domowego.
Jest też kalkulator CO2, który mówi nam, ile zaoszczędziliśmy.
Jako witrynę darowizn przedmiotów wolę gooduse.org

Igal

Modyfikacja linku. [delnoram]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101