Czy agresja jest wpisana w genom żywych?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Czy agresja jest wpisana w genom żywych?




przez Grelinette » 04/08/19, 15:31

Bonjour à tous,

To obszerne pytanie, które jest już często dyskutowane, a niektórzy twierdzą również, że agresywność jest częścią naszego dziedzictwa genetycznego.

Aby rozpocząć debatę na temat tej potencjalnie sprzecznej kwestii, zadaję ją tutaj, ponieważ zauważam, że kilka debat rozpoczętych na stronie poświęconej ekonologii i poruszających interesujące tematy kończy się konfrontacją i wyjątkową agresją... i tak właśnie robię nie, nie pamiętam tak wielu sprzecznych debat na ten temat forum kilka lat temu. (moja rejestracja pochodzi z 2008 roku... już! :zaszokować:)

Najciekawszą rzeczą, po przeczytaniu kilku stron fascynujących komentarzy na równie fascynujące tematy, jest to, że zauważam, że pewne zjadliwe sprzeciwy pochodzą od komentatorów, którzy mimo wszystko, jak mi się wydawało, bronili tych samych poglądów!... :o

Skąd bierze się ten odruch chęci krzyżowania mieczy? Czy jest to specyfika antropogeniczna?

Prawdą jest, że Moda na pojedynki nie jest tak odległa...i że ostatni pojedynek we Francji datuje się na... 1967 !

W rzeczywistości nie, agresywność nie jest wyłącznie cechą ludzi, ponieważ występuje w prawie wszystkich żywych systemach, nawet jeśli nie jest uzasadniona.

Ale jak to wyjaśnić? Jakie jest jego pochodzenie?
Czy ma to podłoże genetyczne, hormonalne, kulturowe, społeczne, edukacyjne,…

Dlaczego bardziej fascynuje nas mecz bokserski czy sztuka walki niż walka troskliwego niedźwiedzia (z pocałunkami i pieszczotami) : Mrgreen: )?

Czy to napięty i niepokojący kontekst naszego świata, którego przyszłość jest dziś niepewna, sprawia, że ​​jesteśmy tak płochliwi i agresywni?...

Paradoksalnie, u niektórych osób dostrzegamy także zachowania będące przeciwieństwem agresywności!
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez Sen-no-sen » 04/08/19, 15:36

Grelinette napisał:Ale jak to wyjaśnić? Jakie jest jego pochodzenie?
Czy ma to podłoże genetyczne, hormonalne, kulturowe, społeczne,...




Grelinette Jesteś złym uczniem, opuściłeś zajęcia! : Mrgreen: Oczywiście żartuję!

Pytanie było już poruszane w serwisie forum a odpowiedź jest następująca: przemoc jest zjawiskiem o podłożu termodynamicznym, a genetyka, kultura i zjawiska społeczne są jedynie epifenomenami.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez Grelinette » 04/08/19, 15:45

Sen-no-sen napisał:...odpowiedź jest następująca: przemoc jest zjawiskiem o pochodzeniu termodynamicznym.


Czy mam rozumieć, że im jest goręcej, tym jesteśmy bardziej agresywni? :zaszokować:
Jest to prawdopodobnie obserwacja, ale nie wyjaśnienie!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez Sen-no-sen » 04/08/19, 16:15

Grelinette napisał:
Sen-no-sen napisał:...odpowiedź jest następująca: przemoc jest zjawiskiem o pochodzeniu termodynamicznym.


Czy mam rozumieć, że im jest goręcej, tym jesteśmy bardziej agresywni? :zaszokować:
Jest to prawdopodobnie obserwacja, ale nie wyjaśnienie!


Hm, powiedzmy, że nie powinniśmy mylić termodynamiki i termometru.
Mały plik PDF z podsumowaniem od naszego przyjaciela François Roddier na temat termodynamiki:http://www.francois-roddier.fr/pdf/Toulouse-m.pdf
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 270

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez thibr » 04/08/19, 17:16

dobór naturalny wybiera to, co pozwala na przeżycie, włączając w to dawkę agresywności.
i łatwo czujemy się atakowani, czytając odpowiedzi na a forum : Mrgreen:
część „Zemsta wioślarza” pt forum autetal omawia relacje międzyludzkie, hierarchiczne i społeczne 8)
https://forum.atoute.org/node/173648
Re: forums, narzędzia rewolucji 2.0? czy zemsta dominacji zdominowanych?

Zacznijmy od kilku rzeczy, których prawdopodobnie wszyscy doświadczyliśmy.

1) Włączone forums otwartej i powszechnej opinii publicznej, można do pewnego stopnia zaobserwować logikę indywidualnej ekspresji w ramach wielkiego ruchu, który określa cel forum : komunikacja i wymiana.
Czy przyczyną nie jest wszechobecność „komentarzy” w bardziej tradycyjnych mediach internetowych?
(A także na FaceB. i po prostu biorąc pod uwagę, jak działa Twit..)

Nawet przydarzyła mi się taka wpadka:
Z a forumeur z ciekawą, bo sprzeczną opinią, próbowałem rozpocząć „publiczną” dyskusję, która, miałem nadzieję, będzie konstruktywna.
Zamiast tego dostałem odpowiedź:
„Nie łudźcie się, co do moich komentarzy, przedstawiam po prostu moją osobistą opinię na ten temat, za którą odpowiadam.
Wciąż zaskakuje, że gdy ktoś się z Tobą nie zgadza, personalizujesz swoją wypowiedź.
Opowiadanie o innych za ich plecami nigdy nie jest dobrze odbierane... Szczera debata toczy się w obecności przeciwników.”
Następnie, jak nalegałem:
„Powiedziałem już, co miałem do powiedzenia w tej sprawie”.
( forum sprawa ma charakter prywatny, co wyjaśnia, dlaczego pozwolę sobie bezpośrednio powtórzyć te uwagi: źródło nie jest możliwe do zidentyfikowania.)

Dodam, że nie pozwalałem sobie na ataki personalne. Poza tym rozmawiamy nieformalnie.
Logika tego forumwydaje mi się, że jest następujący:
Dyskusja na temat A forum to walka idei pomiędzy 2 obozami: „za” i „przeciw”. Wyrażanie opinii jest na szkodę jednego z obozów. Śledzenie jest opcjonalne.
Nie ma miejsca na dialog, od tego są prywatne rozmowy.

Być może się mylę i chciałbym poznać Twoją opinię na ten temat.

Logikę tę, jeśli zostanie potwierdzona i dostatecznie uogólniona, można w następnym punkcie (2) połączyć w logikę dominacji, argumentu z autorytetu. Sprzyja to efektowi Janis, czyli efektowi grupowemu, efektowi stadnemu, który wywołuje próbę zdominowania „większości” nurtu myślowego, czyli nurtu myślowego najbardziej szanowanych jednostek; mocny; duże usta ; ... }.

Efekt ten można szybko osiągnąć, gdy grupy są nierównej wielkości.
Spójność największej grupy ma pierwszeństwo przed chęcią powszechnego konsensusu i refleksji na ten temat.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez Grelinette » 04/08/19, 20:46

Sen-no-sen napisał:
Grelinette napisał:
Sen-no-sen napisał:...odpowiedź jest następująca: przemoc jest zjawiskiem o pochodzeniu termodynamicznym.


Czy mam rozumieć, że im jest goręcej, tym jesteśmy bardziej agresywni? :zaszokować:
Jest to prawdopodobnie obserwacja, ale nie wyjaśnienie!


Hm, powiedzmy, że nie powinniśmy mylić termodynamiki i termometru.
Mały plik PDF z podsumowaniem od naszego przyjaciela François Roddier na temat termodynamiki:http://www.francois-roddier.fr/pdf/Toulouse-m.pdf

Dziękuję za ten link, dzięki któremu będę na bieżąco! : Chichot:
To powiedziawszy, ludzie na północy, gdzie jest zimniej, są słynni z spokojniejszych warunków!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez Sen-no-sen » 04/08/19, 21:57

Grelinette napisał:To powiedziawszy, ludzie na północy, gdzie jest zimniej, są słynni z spokojniejszych warunków!


Cóż, szczerze mówiąc, nie jest to do końca trafne.
Narody Północy (1) (w każdym razie Północy czego?) są generalnie spokojniejsze, ale wcale nie bardziej pokojowe... dowodem jest to, że większość masowych masakr jest dziełem tak zwanych ludów północy (nazizmu, Komunizm, maoizm) itp... ale znowu jest to historia termodynamiki.Specyficzna dla jej społeczeństw organizacja ułatwiła wybór najbardziej kooperacyjnych zachowań, ułatwiając wdrażanie zabójczych i bardzo skutecznych metodologii.
Poza tym, ile krajów południa ma bombę?(2)
Fakt zamieszkiwania chłodniejszych obszarów zmusił ludność jej terytoriów do opracowania zestawu technologii (zwłaszcza w celu przygotowania się na zimę), które następnie zapewniły im dominację technologiczną.Ludobójstwo rdzennych Amerykanów jest typowym przypadkiem spotkania potęgi technologicznej z bardziej prymitywne ludy... w sumie co najmniej 25 do 30 milionów zgonów!




(1) Położone na całym świecie w północnej części Morza Śródziemnego (a zatem w Europie) po stronie Eurazji i powyżej 30. równoleżnika po stronie amerykańskiej.
(2) Jeśli policzymy Pakistan i Indie (byłe kolonie angielskie, to wyjaśnia), wszystkie pozostałe potęgi nuklearne znajdują się na północy.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez Grelinette » 05/08/19, 11:37

Być może chociaż raz atawistyczna agresywność ludzi będzie w końcu możliwa do wykrycia i uregulowania dzięki technologii!...

Dzięki Elonowi Muskowi małe fragmenty sztucznej inteligencji zostaną wszczepione w nasze mózgi i będą mogły przejąć kontrolę, gdy nasz mózg zacznie szaleć! : Chichot:
Trochę jak autopilot, który przejmuje kontrolę nad samolotem, który utknął w wyniku błędu ludzkiego, i próbuje sprowadzić go z powrotem na właściwy tor…

https://www.contrepoints.org/2019/08/03 ... au-machine

https://www.sciencesetavenir.fr/sante/c ... ute_136090

16 lipca 2019 roku amerykański przedsiębiorca Elon Musk wraz z zespołem badaczy przedstawił podczas wydarzenia w San Francisco stan zaawansowania prac nad systemem Neuralink, czyli interfejsem mózg-maszyna, opisanym także w białej księdze (nieopublikowanej w czasopiśmie naukowym ). Interfejs, który według Elona Muska mógłby „osiągnąć swego rodzaju symbiozę ze sztuczną inteligencją”, to urządzenie wszczepialne w mózg. Składa się z chipa elektronicznego połączonego z ponad 3000 mikroelektrod rejestrujących i stymulujących, które zostaną umieszczone w mózgu za pomocą bardzo precyzyjnego robota chirurgicznego, również zaprezentowanego przez producenta. Zdaniem Elona Muska system mógłby pomóc w leczeniu patologii psychiatrycznych i neurologicznych (takich jak paraplegia czy porażenie czterokończynowe), ale także w przyszłości zwiększyć możliwości człowieka, promując na przykład naukę języków obcych. Jak wynika z białej księgi, Neuralink był obecnie testowany wyłącznie na szczurach. ...


Kiedy naturalne zasoby mózgu człowieka nie pozwalają mu kierować się zdrowym rozsądkiem i znajdować rozwiązań problemów, które stworzył, technologia może mu pomóc... Ostatecznie dlaczego nie?

Wyraźnie widzę rząd małych kolorowych diod LED zainstalowanych na naszych czołach: gdy świeci się zielona, ​​wszystko jest w porządku, gdy jest niebieska, jest neutralna, pomarańczowa uważaj, turbina, a czerwona , nic nie idzie dobrze: rychłe przejęcie mózgu przez wszczepiony chip AI. :P
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez eclectron » 06/08/19, 09:17

Grelinette napisał:Bonjour à tous,

To obszerne pytanie, które jest już często dyskutowane, a niektórzy twierdzą również, że agresywność jest częścią naszego dziedzictwa genetycznego.

Aby rozpocząć debatę na temat tej potencjalnie sprzecznej kwestii, zadaję ją tutaj, ponieważ zauważam, że kilka debat rozpoczętych na stronie poświęconej ekonologii i poruszających interesujące tematy kończy się konfrontacją i wyjątkową agresją... i tak właśnie robię nie, nie pamiętam tak wielu sprzecznych debat na ten temat forum kilka lat temu. (moja rejestracja pochodzi z 2008 roku... już! :zaszokować:)

Najciekawszą rzeczą, po przeczytaniu kilku stron fascynujących komentarzy na równie fascynujące tematy, jest to, że zauważam, że pewne zjadliwe sprzeciwy pochodzą od komentatorów, którzy mimo wszystko, jak mi się wydawało, bronili tych samych poglądów!... :o

Skąd bierze się ten odruch chęci krzyżowania mieczy? Czy jest to specyfika antropogeniczna?

Agresję można po prostu wytłumaczyć przetrwaniem. Które mogą być częściowo genetyczne, epigenetyczne i kulturowe (wyuczone) lub inne.

Teoretycznie gdybyśmy mieli dobrą głowę, przetrwanie powinno dotyczyć jedynie integralności ciała fizycznego i okresu, ale gdy utożsamiamy się ze swoimi myślami, ta sama reakcja przetrwania zachodzi, gdy „wymieniamy”, a raczej gdy przeciwstawiamy się ideom. : Lol:

Pomysł sprzeczny z moimi poglądami podważa konstrukcję mentalną, którą rozwijałem przez całe życie.
Konstrukcja mentalna, której się trzymam, która do tej pory dawała mi poczucie bezpieczeństwa, którą mniej więcej opanowałam.
Drugi atakuje MOJĄ konstrukcję mentalną, a zatem i MNIE, ponieważ utożsamiam się z moją konstrukcją mentalną.

Niestabilność powoduje niepewność, strach i pojawia się agresywność jako reakcja obronna, mająca na celu zachowanie własnych pomysłów.
To dość chore zachowanie, ale robi to ponad 7 miliardów ludzi, więc jest to normalne. : Lol:
Świadomość swojego wnętrza W tym momencie* pomaga wyleczyć tę chorobę.
*Łatwiej to zrobić później niż w tej chwili, co nie ma takiej samej skuteczności.
W ten sposób jesteśmy w różnym stopniu agresywni, w zależności od chwili, tego, co zjedliśmy, wypiliśmy itp.

Spersonalizujmy debatę:
Wszystko zależy od tego, jak dana osoba się wyraża.
Osobiście (a zatem kulturowo…) nienawidzę wszelkich natrętnych, profesorskich dyskursów, które mówią mi, jak powinienem myśleć lub mówią mi, że myślę źle.
Które bardzo różni się formą od przemówienia, w którym w sposób otwarty przedstawia się inną opinię, pozostawiając mi wybór, czy się jej trzymać, czy nie.
Chyba wiem, że czasami praktykuję to, czego nienawidzę... : Lol:

Spersonalizujmy trochę bardziej:
Kiedy Ahmed et Sen-no-sen przyjdź ze swoją mową i słownictwem F. Rodiera (co zamyka wymianę dla niewtajemniczonych, ale idźmy dalej...), powiedz mi, że wszystko jest zrujnowane i że cokolwiek zrobimy, wszystko jest zrujnowane, czuję się atakowany, zaprzeczany w mojej osobie.
Nie wiem, czy naprawdę tak myślisz, ale tak odbieram Twoją wypowiedź.

To atakuje moją konstrukcję mentalną, ponieważ jest sprzeczne z nadzieją, którą w sobie noszę, że możemy zmierzać w stronę lepszego świata.
Jestem przekonany, że to od nas, ludzi, zależy uczynienie tej planety rajem, to oczywiste.
Nie chcę słyszeć „tehrmo dynamiczna rzecz” : Lol: jest to, że nie podchodzimy do problemu pod właściwym kątem, nie rozważamy właściwych rozwiązań.
Z drugiej strony możliwe jest, że aby rozważyć właściwe rozwiązania, musimy dokonać przeglądu naszego instynktu przetrwania chorobliwie umieszczonego w sferze psychicznej… : Lol:
Lub inny mile widziany kąt.

Tak naprawdę nie cierpię przemówień końcowych, w których stwierdza się, że nie ma rozwiązania (tylko pod pewnym kątem, to z pewnością prawda).
Oznacza to po prostu, że kąt nie jest już właściwy i że musimy znaleźć inny kąt, w którym mogą pojawić się naprawdę trwałe rozwiązania.

PS: Skrzyżowanie mieczy przynosi doznania, pozwala poczuć, że istniejesz, a nie czuć pustkę.
Dodatkowo, jeśli wygramy pojedynek, czujemy się silniejsi, EGO nabrzmiewa, co daje satysfakcję.
Poszukiwanie satysfakcji jest główną siłą napędową naszych działań, dzięki czemu każdy odnajduje swoje przyjemności tam, gdzie może i gdzie chce.
Ostatecznie wszystko kręci się wokół „pomysł być kimś” (ego), przetrwać, puchnąć, zniszczyć to, co budzi wątpliwości, zaatakować.
Raj na Ziemi, jak powiedziałem powyżej, może rozkwitnąć tylko wtedy, gdy my, ludzie, uspokoimy ego.
wiąże się to z kwestionowaniem siebie w naszym intymnym, wysoce kulturowym funkcjonowaniu. Żyjemy w społeczeństwie, które ceni ego, co czasami bardzo nas smuci…
------------
Nie lubię wszystkiego, co militarne, ale prawda jest rozpowszechniana po całej planecie, każdy ma jej kawałek:
Jak jedna osoba (jeden sposób myślenia) może zmienić bieg wydarzeń.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Czy agresja jest częścią żywego genomu?




przez Christophe » 06/08/19, 12:16

Gówniacie głupoty z głupimi idiotami debaty o bzdurach !!

Czy to wystarczająco agresywne? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
1 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230