Sklep econological

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Sklep econological

przez Christophe » 28/06/16, 12:06

Sklep ekologiczny zamknie „swoje drzwi” pod koniec miesiąca... czyli w czwartek wieczorem o północy

Nie mam zamiaru za dużo gadać i szukać powodów tego „poddania się”, bo (ponad)przeżycie 10 lat w internecie zaczynając od (prawie) niczego nie było już całkiem niezłe…

Tam nastąpił kryzys gospodarczy, konkurencja ze strony dużych graczy (dzieje się po prostu to, co działo się w prawdziwych sklepach spożywczych 40 lat temu...), zaniżanie cen od dołu, coraz niższe marże i obciążenia administracyjno-podatkowe, a potem a przede wszystkim rozłąka są powodem założenia sklepu...

Dziękujemy wszystkim, którzy przez te lata zaufali sklepowi, a w szczególności niektórym członkom forums kto robił tam regularne zakupy...

Jest ...

ps. Mile widziane wyrazy wsparcia i kondolencje, ale prosimy bez koron : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez Obamot » 28/06/16, 14:35

Nikt nie wie, przez co teraz przechodzisz i to wszystko jest dla niego bardzo niefortunne. forum (i oczywiście dla Ciebie)....Ale...Skromnie uważam, że powinnaś pozwolić, aby lato minęło, we wrześniu zobaczysz wszystko wyraźniej!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez Christophe » 28/06/16, 14:51

Jednak ostrzegałem przed tym kilka razy forum trudności ekonomiczne, z którymi borykała się strona od jakiegoś czasu... to nie wystarczyło, żeby coś zmienić... może myślałeś, że nie mówiłem poważnie? (Inni mogą pomyśleć, że płakałem, bo nie obchodziło mnie, że mam „pełne kieszenie”)?

Więc nie! Taka była i jest (smutna?) rzeczywistość!!

Jeśli chodzi o harmonogram, decyzja o zamknięciu została podjęta... czas ruszyć dalej... na początek wakacje!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez chatelot16 » 28/06/16, 17:50

To smutne dla sklepu, ale konkurencja jest silna dla witryn sprzedaży, które wysyłają bezpośrednio z Chin, płacąc absurdalne koszty wysyłki… i przy chińskich stawkach pracy dla redakcji strony przygotowującej zamówienia

jeśli sklep nie przynosi wystarczającej liczby klientów, masz rację, aby go zamknąć

dla forum Sprawa jest poważniejsza i poruszę ją w odpowiednim temacie
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez 1360 » 28/06/16, 18:32

chatelot16 napisał: sklep nie przynosi wystarczającej ilości pieniędzy, masz rację, aby go zamknąć

dla forum Sprawa jest poważniejsza i poruszę ją w odpowiednim temacie


Cześć,

Waham się, czy zrozumieć:

Sklep jest zamknięty, ok. Jak mówi Chatelot, jeśli przestanie zarabiać, musi zostać zamknięty. Nie miałabym ochoty narzekać, bo wstyd mi, nigdy nic nie kupiłam w tym sklepie internetowym.

Z drugiej strony dla forum, Christophe planuje wkrótce to zamknąć, prawda? To byłoby denerwujące. OK, jeden forum że "refiles", spotkałem się niedawno z przypadkiem a forum zegarków, których założyciel chciał rzucić ręcznik, ale forum została podjęta przez członków.

Christophe, jakieś szczegóły?

A+
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez Christophe » 28/06/16, 18:55

W pierwszej wiadomości podałem, że witryna i forum będą przechowywane online, gdziekolwiek to możliwe, tak długo, jak to możliwe...

Nie tak jak Enerzine, który usunął wszystko z dnia na dzień :(
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez izentrop » 29/06/16, 12:56

Witam,
Handel elektroniczny, który się sprawdza, to rynek masowy lub niszowy.

Doświadczyłam tego pracując w małej firmie zajmującej się między innymi naprawą drobnego sprzętu AGD.
Stworzenie e-commerce umożliwiło zrekompensowanie strat wynikających z faktu, że coraz mniej urządzeń nadawało się do naprawy ze względu na stosunek ceny robocizny do produktu, poprzez sprzedaż części zamiennych, mając atrakcyjne rabaty u dostawców.
Kiedy założyli też własne sklepy, zrobiło się coraz mniej ciekawie.
Teraz sklep jest zamknięty... nie tylko internet :|

Obecnie wolumen jest taki, że Chińczycy żyją dla tych, którym się nie spieszy.

Lokalna produkcja rolna i ogrodnicza ma przyszłość, oferując prezentację swoich produktów online, aby można było składać zamówienia i nie tracić czasu, chociaż niemal wszędzie pojawiają się automaty, do których można w każdej chwili przyjść i odebrać świeże produkty za pomocą karty bankowej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez Christophe » 29/06/16, 14:05

Tak, to hipokryzja... i przeciwko pewnym rzeczom nie możemy walczyć...

Dlatego podjęłam taką decyzję, w pewnym momencie trzeba powiedzieć stop.

Dzięki temu będę mogła skoncentrować się na innych rzeczach...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez izentrop » 29/06/16, 14:16

Możemy tylko życzyć szczęścia i pomyślności na tym nowym początku, żeby nie powiedzieć złych słów.
Przy Twojej wiedzy, ambicjach i być może ustępstwach w przypadku partnerstwa nie mam wątpliwości.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Sklep ekologiczny, koniec!

przez Christophe » 29/06/16, 15:17

Dziękuję ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163