Żegnaj Superplan 2007 OVH: Super sprzętu niezawodności!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Żegnaj Superplan 2007 OVH: Super sprzętu niezawodności!




przez Christophe » 24/11/15, 18:18

Jak wiesz, przeprowadziłem migrację strony kilka dni temu ...

Oto ostatni zrzut panelu starego serwera dedykowanego, który hostował witrynę od czerwca 2007 roku do listopada 2015 roku, 7,5 roku !! Jest ogromny ... a kiedy się nad tym zastanowić, to właściwie duża część mojego życia!

Można powiedzieć, że przekładnia została zoptymalizowana i „opłacalna” (w sensie zużycia). Większość webmasterów zmienia serwer co 2 lub 3 lata ... z obawy przed awarią lub awarią techniczną ... lub aby być na topie

To (znowu?) Ogromne śmieci konsumenckie bardziej, ponieważ serwer jest często w dużej mierze nieużywany. Po tym, jak to prawda, że ​​w ostatnich latach zapłaciłem drogo (89 € HT miesięcznie) w porównaniu do sprzętu (2 * Intel (R) Core (TM) 2 CPU 6320 @ 1.86 GHz i 2 Go RAM) ... ale to obrócił się wystarczająco i to było niezbędne!

Obraz

Hej, zastanawiam się, czy ten serwer nie był dziekanem OVH ... Zadam pytanie na ich temat forum z ciekawości!

Jeśli więc liczymy w godzinach, mamy około 7.5 * 8750 = 65625 XNUMX godzin ciągłej pracy ! Nigdy nie miałem żadnej awarii (cóż, może miałem szczęście?)

Więc mówię mój kapelusz konstruktorom serwerów! Żaden dysk twardy moich komputerów osobistych nigdy nie przekroczył 5000 godzin pracy, nie pokazując słabych punktów dzięki diagnozie SMART, czy to pod Linuksem, czy Windows ...

A na tym serwerze były 2 w RAID 1 ... co odpowiada 120 000 h bezbłędnej pracy, co ... szanuj co!

Ostatni zakupiony dysk, kopia zapasowa 2 TB, nie przekroczył 100 godzin! Zawstydzające ... ale kupiłem je z wielką promocją, która ma wątpliwości, czy nie zostało to zrobione celowo (przewidywalna awaria, więc się sprzedajemy) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/11/15, 19:09

tak, ale pozostałeś na OVH?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 24/11/15, 19:14

Nie, nie znalazłem lepszego gdzie indziej (nie liczy się tylko sprzęt ...) dlaczego to pytanie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/11/15, 23:02

czy jesteś pewien, że ten serwer działa bez przerwy i bez wymiany?

Wyobrażam sobie, że w OVH są wystarczająco kompetentni, aby kopiować system i przełączać się z jednego do drugiego z minimalną przerwą przechodzącą niezauważoną

to zaleta dużego hosta w porównaniu do komputera w domu
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 24/11/15, 23:49

Tak, prawie pewne, ponieważ gdyby tak się stało, zostałbym o tym poinformowany (najpierw automatycznie za pomocą monitorowania sprzętu ...), a następnie koniecznie zostałaby obniżona interwencja nawet o 1 godzinę ...

Były 2 dyski twarde o pojemności 80 GB ... trudno je teraz znaleźć. Cóż, wyobrażam sobie, że OVH miał akcje, ale mimo wszystko.

To samo dotyczy płyty głównej: ASUS z 2006 roku ... sprawdziłem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 25/11/15, 04:01

Wiesz, chatelot, centrum danych to brudna biel (prawie prawie), więc nie ma kurzu, stała i optymalna temperatura przez cały okres użytkowania komponentów ... brak włączania / wyłączania (wydaje mi się, że ja musiałem wykonać twardy reset zdalnie raz lub dwa razy w ciągu 2 lat i mniej niż dziesięć miękkiego resetu), a jakość zasilacza również odgrywa rolę ...

W domu na niektórych gniazdach prąd może wynosić 210 V.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/11/15, 09:21

Christopher powiedział:

dlaczego to pytanie


Cóż, hostowałem już XNUMX witryn OVH, ale równie dobrze mogę wiedzieć, czy są lepsze czy tańsze. Możesz mi odpowiedzieć w MP, jeśli nie chcesz się reklamować.

Ta historia taryf dla 2 X 80 Gb przypomina mi taryfy Belgacom: dopóki się nie ruszasz, gniazdujesz. Z drugiej strony w 2011 r. Oddałem rynek w ich ręce, w szczególności w celu uniknięcia opłat za zakończenie połączenia: poszedłem do połowy ceny
(Nota redaktora: Belgacom jest belgijskim odpowiednikiem France Telecom)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 25/11/15, 11:11

Belgacom ... masz na myśli Proximusa?
Tak, nie będą automatycznie aktualizować swojej oferty w niekorzystnej sytuacji ... Tak się często zdarza.

To oczywiste złodzieje, to 2 do 3 razy więcej niż francuskie stawki za równoważne usługi ...
Idą do piekła z końcem roamingu zaplanowanym na 2017 rok.

Aby powrócić do hostingu, miałem już dość 80 GB ... po prostu zoptymalizuj swój serwer (rotacja logów nie przykład)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 25/11/15, 11:13

W przeciwnym razie jest to lepsze i tańsze, wczoraj znalazłem ten komparator: http://www.top10hebergeurs.com/

OVH nie jest tak naprawdę wysoko oceniany!
0 x
Christophe68
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 27/06/15, 12:55
Lokalizacja: Alzacja




przez Christophe68 » 25/11/15, 12:15

OVH oferuje również niedrogie serwery wirtualne z „nieograniczonym” ruchem.
Nie wiem, co jest warte, nigdy nie testowane ani co OVH rozumie przez „nieograniczony”, co jest z nim dość niejasne, co teoretycznie zdaniem małego Roberta oznacza „bez ograniczeń”.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95