Przekształcanie alternatora samochodowego w generator

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30

Przekształcanie alternatora samochodowego w generator




przez Harry Ravi » 05/09/08, 16:04

Witam wszystkich, nie wiem, czy ten temat został już zrobiony, ale zastanawiam się nad różnymi krokami, które należy podjąć, aby zamienić alternator samochodu w generator (silnik elektryczny).

Kilka rzeczy:

- wystarczy zasilić alternator prądem, aby zamienić go w generator?
- jaką moc kinetyczną mogę z tego uzyskać?
- Czy nie jest zbyt niebezpieczne posługiwanie się tego typu przedmiotami podczas budowy elektrycznego trójkołowca?


Dodatkowo będę potrzebował dodatkowych informacji na temat działania generatora:
Myślałem, że przeczytałem, że moment obrotowy rośnie wraz z intensywnością i prędkością obrotową wraz z napięciem (lub odwrotnie…).
Jeśli używamy 2 generatorów (na przykład po jednym na każdym tylnym kole trójkołowca), możemy za pomocą obwodu elektronicznego przełączyć układ wysokiego napięcia / niskiego natężenia i niskiego napięcia / wysokiego natężenia poprzez modyfikację montażu szeregowego przez montaż szeregowy. pochodzenie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/09/08, 17:55

Cześć Harry

Generator jest przeznaczony do wytwarzania prądu stałego, nie jest silnikiem.
Myślę, że masz na myśli przekształcenie alternatora w silnik bezszczotkowy, który ma najbliższą budowę.
Nie powinno to być niepraktyczne, ale należy wiedzieć, że silnik bezszczotkowy jest wyposażony w magnesy trwałe, tak nie jest w przypadku alternatorów samochodowych, których magnesowanie cewki indukcyjnej uzyskuje się poprzez bezpośredni prąd wzbudzenia.
Dodatkowo pole magnetyczne wirujące w trybie bezszczotkowym jest wytwarzane przez sterownik, który wysyła prąd przemienny w 3 fazach przesuniętych o 120 °.
Na zmianę prędkości wpływa się przez zmianę prędkości obrotowej wirującego pola. Pochłaniana moc zależy od kilku parametrów, w tym intensywności.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 05/09/08, 18:20

Cześć Harry,

Nie jestem pewien, jak jest podłączony alternator samochodu ...

Ale w zasadzie każdy generator elektryczny staje się silnikiem elektrycznym i odwrotnie.

W przypadku alternatora da to efekt sinusoidalny, którego częstotliwość jest proporcjonalna do prędkości obrotowej. W przypadku silnika to z tą samą maszyną, ale musisz zasilać sinusoidalnie (silnik synchroniczny).

Jeśli chodzi o moment obrotowy, jest on proporcjonalny do efektywnej intensywności, zarówno w silniku, jak iw generatorze (intensywności o przeciwnych znakach między przypadkami)

Oto kilka punktów odniesienia ... teraz nie jest wykluczone, że alternatory samochodowe są projektowane i produkowane w taki sposób, że nigdy nie będą silnikami. Myślę w szczególności w ich części elektrycznej, jeśli jest prostownik jednokierunkowy, to jest martwy ... chyba że go rozebrujesz i znajdziesz odpowiednie połączenia : Idea:
0 x
Obraz
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 05/09/08, 18:34

Mój projekt będzie polegał na odzyskaniu wystarczającej ilości, aby zrobić silnik elektryczny ...

Stwórz taki ... czemu nie, ale boję się strzelać i kręcić itd ... nic nie wiem.

Dla mnie u podstawy to musi być odwracalne ...

Fakt, że magnesy nie są na stałe na alternatorze interesuje mnie w celu stworzenia układu hamulcowego / odzysku energii elektrycznej.

Celon mi, wysyłam trochę soku w pseudomagnesach iw cewce: się kręci
Jeśli wyślę trochę soku do pseudomagnesu i obróci się, wytwarzam elektryczność i pole siłowe, które powoduje, że hamuję.

Podaj miesiąc, jeśli jestem uziemiony.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 05/09/08, 18:37

Jeśli to pomaga ...
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 05/09/08, 19:11

Zaraz ...

To jest alternator trójfazowy z trójfazowym mostkiem prostowniczym ...

Do wzbudzenia generatora nie wiem, czy robi się to magnesem trwałym, czy też cewką wirującą zasilaną w sposób ciągły ...

Cóż za frajda z dopilnowania połączeń ... Do tego są przewody ABS które przyszły zasiać trochę więcej zamieszania ... Ach cholera elektronika :płakać:

Jesteś na dole, Harry? Tak, jest na dole diagramu :D
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 05/09/08, 20:50

Nie jestem elektro ale musi być możliwe muszę podnieść napięcie wzbudzenia i zignorować mostek diodowy są trzy fazy po tym jak najtrudniej jest mieć odpowiednią częstotliwość i odpowiednie napięcie poprzez zmianę prędkości
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 06/09/08, 00:01

Remundo napisał:Zaraz ...
To jest alternator trójfazowy z trójfazowym mostkiem prostowniczym ...
Do wzbudzenia generatora nie wiem, czy robi się to magnesem trwałym, czy też cewką wirującą zasilaną w sposób ciągły ...
Cóż za frajda z dopilnowania połączeń ... Do tego są przewody ABS które przyszły zasiać trochę więcej zamieszania ... Ach cholera elektronika :płakać:
Jesteś na dole, Harry? Tak, jest na dole diagramu :D

Myślę, że wszystkie alternatory samochodowe były tak robione teraz i od dawna ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/09/08, 08:02

Halo

Najnowsze alternatory automatyczne są zaprojektowane tak jak na powyższym schemacie. Cewka (wirnik uzwojony) jest zasilana prądem stałym przez regulator, który reguluje napięcie wyjściowe (zwykle 14 V). Elektronika jest zintegrowana z blokiem.
Istnieją warianty trójkątnego okablowania cewek twornika (gwiazdka na schemacie)
Pamiętaj jednak, że alternator tego typu uruchamia się przy około 1000 obr / min. Poniżej tej prędkości nie produkuje dużo.

W pedelekach, ładowanie akumulatorów w przypadku hamowania było już wspominane przez niektórych producentów, ale jest to trudne do uzyskania przy dobrej wydajności.
Niektórzy twierdzą, że odzyskiwalna energia jest niska i że baterie muszą być ładowane wszystkie na raz.
Technika ładowania podczas hamowania istnieje w pojazdach hybrydowych, takich jak Prius, ale nie wiem, jak uzyskuje się regulację napięcia na zaciskach silnika / prądnicy, podczas gdy prędkość pojazdu spada podczas hamowania.

A+
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 06/09/08, 11:35

O alternatorach bardzo kompletny wątek zawiera: http://www.forum-auto.com/pole-techniqu ... 232846.htm
Istnieje wiele linków.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76