Informacje podane dom DPE F

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 24/08/10, 22:00

Ha, to jest lista różnych działań, które mają sens.
Potwierdza to rzędy wielkości cen, o których mówiłem dla CESI i bardzo niską opłacalność tej inwestycji.

Widzę też, że zaleca ponowne ocieplenie ścian i dachu za szacunkowy koszt prawie 20000 1 euro. Najpierw należy zająć się dachem.

Następnie praca nad wentylacją za pomocą VMC Hygro wydaje się najlepszym kompromisem pomiędzy inwestycją a zużyciem energii, aby uruchomić sam VMC (podwójny przepływ zużywa znacznie więcej niż zwykły przepływ). Co więcej, doradca się nie myli, to działanie, które ma najkrótszy czas zwrotu z inwestycji.

Piec wydaje mi się drogi w przybliżeniu od 12000 16000 do XNUMX XNUMX € w zależności od przypadku. Może to znacznie poprawić komfort, ponieważ promieniowanie cieplne jest przyjemniejsze niż ciepło konwekcyjne.

I na koniec, jak zawsze, czasy zwrotu inwestycji w całkowitą renowację są nieskończone. Dlatego 2 roku temu nie zajmowałem się tą działalnością konsultingową. Nie mogłem znaleźć naprawdę opłacalnych działań, poza panelami fotowoltaicznymi (bo hiper dotowanymi).
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/08/10, 13:17

Korben Dallas napisał:Ha, to jest lista różnych działań, które mają sens.


To dobry punkt odniesienia, aby zacząć o tym myśleć, ale podsumowanie i tabela porównawcza pokazująca wszystkie liczby to minimum, wiedząc, że decydujące elementy nie są pokazane: wymiary domu, prognozowane nasłonecznienie, szczegóły szacunków zużycia i straty na ogrzewanie, ciepłą wodę i inne przedmioty.

Korben Dallas napisał:Potwierdza to rzędy wielkości cen, o których mówiłem dla CESI i bardzo niską opłacalność tej inwestycji.


Brak szczegółów w ofertach, aw szczególności brak rozróżnienia między ceną dostaw a ceną robocizny: dostawca, który mi to zrobi, odpada po pierwszym ostrzeżeniu.

Ogrzewanie słoneczne jest jedyną pozycją, w której zysk jest szacowany ilościowo, co jest trudne do porównania z innymi.

Wolę mieć tabelę podsumowującą, aby kontynuować.
0 x
A bientôt!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/08/10, 15:08

Całkowicie zgadzam się z bernarddem, fundamentalnym, wymagać bardzo szczegółowego kosztorysu, mieć spisane wszystkie ustne obietnice, aby nie mieć nic innego niż to, co zostało stwierdzone, być jak najbardziej ostrożnym, prosić zobaczyć przeszłe osiągnięcia, zwłaszcza te stare, zasięgnij opinii klientów, bez obecności producenta, sprawdź ryzyko bankructwa, w przypadku dużych cytatów, bardzo często, poproś ocertyfikat dziesięcioletniej gwarancji dokładnie sprawdzając terminy i charakter wykonywanych prac!!

Nawet podejrzliwy można się nabrać, w moim przypadku, z architektami, ojcem i synem, poważnym, ale dalekim od ideału!! Po 7 latach procesu, obrony i regresu słabego ubezpieczenia z prawnikiem sprzedanym silniejszemu ubezpieczycielowi przeciwnemu, który popełnia błędy lub decyduje za Ciebie bez Twojej zgody, eksperci milczący i zapominający o kluczowych elementach, zmiana prawnika znacznie droższa, itp. uzyskujemy niskie odszkodowanie w porównaniu do zakłócenia przyjemności, pomimo całkowitego uznania odpowiedzialności architekta!!
Z prawnego punktu widzenia niezbędny jest odbiór dzieła w dobrej i należytej formie, inaczej brak dziesięcioletniej gwarancji!!
Mój prawnik zajmujący się obroną i ubezpieczeniem regresowym systematycznie zapominał o tym raporcie w sądzie przez lata!!

W rezultacie jestem jeszcze bardziej podejrzliwy, prawie niemożliwe jest, aby nie popełniać błędów, więc wolę robić to rękami, jak tylko się da!!

Nie ma straszyć, ale taka jest rzeczywistość, może być znacznie gorzej.

Mój syn również z ogrzewaniem solarnym miał prawo do bankructwa przed pozami i wszystkie smutki do zwrotu przez administratora prawnego!!

Ten DPE sprzedawany w granulkach, bez powierzchni, (przy cenach zrównanych z cenami ropy i gazu), zapomnij o najtańszym, wydajnym, darmowym ogrzewaniu drewnem rzucanym wszędzie w centrach recyklingu, lub włóż kompost, którego ilości mnie zadziwiają, wielkie marnotrawstwo!!
Całe kłody, gałęzie, podpałki itp.; że po prostu musisz wyzdrowieć, wyrzucając odpady warzywne!!
Prosty wkład z rozprowadzeniem ciepłego powietrza montowany we własnym zakresie znacznie obniża rachunki za ogrzewanie!!!
Kocioł, który spala wszystko i automatycznie jest najbardziej ekonomiczny do remontu, poza tym usunąć otwory bez izolacji lub zatkane izolacją z przeciągami, typowe błędy mało widoczne pod płytkami lub gdzie indziej, których DPE nie jest w stanie wykryć (może wystarczy przejść z F do E lub D, ponieważ aby odczytać DPE twoja izolacja jest raczej D, losowo i dlatego dlaczego F zasługuje na to, aby starać się zrozumieć i znaleźć ukryte przecieki)!!!! !
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 25/08/10, 16:51

bernardd napisał:Brak szczegółów w ofertach, aw szczególności brak rozróżnienia między ceną dostaw a ceną robocizny: dostawca, który mi to zrobi, odpada po pierwszym ostrzeżeniu.

Uh, jeśli dobrze zrozumiałem, to nie był dostawca, który to napisał, ale ekspert termiczny. Normalne zatem, że nie robi prawdziwego cytatu... : Chichot:
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/08/10, 17:52

Jeśli ma być samodzielny, to jeszcze mniej normalne jest to, że nie rozróżnia dostaw i robocizny, aby umożliwić samodzielną budowę lub osobny wybór sprzętu i instalatorów.

A może rozdaje losowe nagrody?

Ale są też inne zdumiewające rzeczy, posuwam się naprzód w analizie.
0 x
A bientôt!
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 25/08/10, 18:04

bernardd napisał:A może rozdaje losowe nagrody?

No tak, dlatego wymyśliliśmy kości :-)

Wyjaśniam moją wizję roli audytora termicznego:
- Robi inwentaryzację: wydaje się zakończona, być może dyskusyjna co do jakości usługi, przyznajmy korzyść z wątpliwości
- Oferuje działania i SZACUJE zyski i zwrot z inwestycji w czasie: również robi, ale nie jest wystarczająco szczegółowy, albo...

Stamtąd szukać małej bestii, mówiąc, że nie wie, jak dokonać kosztorysu (usługi, której i tak nie zrobi, ponieważ nie jest instalatorem)…
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/08/10, 19:37

Byłoby dobrze, gdybym nie zmuszał mnie do powiedzenia tego, czego nie powiedziałem.

Nie powiedziałem, że nie wiedział, jak zrobić kosztorys, powiedziałem, że nie podał wszystkich informacji, którymi dysponuje, które byłyby przydatne do analizy szacunków, które przyjdą później.

Podobnie jak w przypadku wielu bieżących transakcji, zysk może zależeć od przechowywania informacji: prosty arkusz programu Excel z formułami do uwzględnienia szacunków wystarczyłby, aby przejść do przodu.
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/08/10, 21:14

dodo napisał:wydał 2 zalecenia, ale opublikowanie zajęło zbyt dużo czasu, więc załączyłem dokument z zaleceniami i ich szacunkowym kosztem.

https://www.econologie.com/fichiers/partager2/1282649510KX5IQs.pdf


Dodo, używam tego dokumentu, aby przeprowadzić pełniejszą analizę, ale potrzebowałbym:

- poznać kształt domu: szerokość x długość na parterze, ile pięter?

- a jaki masz rachunek za prąd za 1 rok? idealnie również zimą (z ogrzewaniem) i poza zimą (bez ogrzewania).

- ta strona daje wyobrażenie o rzeczywistym nasłonecznieniu w Twoim domu, wystarczy znaleźć pobliską instalację i spojrzeć na stosunek mocy szczytowej (Wp) do energii rocznej (w Wh):
http://www.bdpv.fr/fiche_utilisateur.php?util=wickes67

Na przykład ta instalacja w Alzacji miała 989 godzin nasłonecznienia, co odpowiada 100% w ciągu 1 roku, co jest dość interesujące.

Jeśli znajdziesz instalację bliżej swojego domu, będziemy mogli mieć dość wiarygodne wyobrażenie o wielkości kolektorów cieplnych, które byłyby potrzebne do wytworzenia całej ciepłej wody, oraz dodatkowego ogrzewania, które mogłeś mieć.
0 x
A bientôt!
dront
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 353
Rejestracja: 16/01/10, 22:47




przez dront » 25/08/10, 22:14

nasz dom ma wymiary 8.18*10.60 i składa się z piwnicy, parteru + piętra

jeśli chodzi o zużycie, mogę podać zużycie od listopada do dnia dzisiejszego, w którym kupiliśmy.

Pierwsza faktura 1 euro za 539.86 kw/h
Drugi rachunek 2 euro za 530.48 kWh/h
3. faktura 43.28 euro otrzymaliśmy zwrot -248 kWh / 43 euro to z pewnością abonament
4. rachunki 124.74 euro za 731 kWh

czyli łącznie 1238,36 euro za 10667kWh
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/08/10, 22:39

dodo napisał:nasz dom ma wymiary 8.18*10.60 i składa się z piwnicy, parteru + piętra


Dziękuję, więc około 80 m2 powierzchni mieszkalnej na piętro, czyli łącznie 160 m2 powierzchni mieszkalnej?

2,5m pod sufitem?

Świetliki i świetliki otwierają się na pokoje dzienne czy na strych?

dodo napisał:jeśli chodzi o zużycie, mogę podać zużycie od listopada do dnia dzisiejszego, w którym kupiliśmy.

Pierwsza faktura 1 euro za 539.86 kw/h
Drugi rachunek 2 euro za 530.48 kWh/h
3. faktura 43.28 euro otrzymaliśmy zwrot -248 kWh / 43 euro to z pewnością abonament
4. rachunki 124.74 euro za 731 kWh

czyli łącznie 1238,36 euro za 10667kWh


Czy możesz mi podać miesiące odpowiadające fakturom, a także daty prawdziwych wyciągów, w przeciwieństwie do szacunków bez prawdziwego wyciągu?
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95