Informacje podane dom DPE F

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 23/08/10, 22:28

Witam,
Pod koniec 2007 roku kupiłem dom o powierzchni 80 m2 ogrzewany miejskim gazem
Mój DPE zaklasyfikował go w D; szacunkowe zużycie ciepła 13830 kW,
ogrzewanie wody sanitarnej oszacowano na 2100 kW, o łącznej energii 15930 kW.
Od czerwca 2008 do czerwca 2009 zużyłem w sumie 9050 kW.

Po znalezieniu w Internecie oprogramowania, za pomocą którego wykonałem DPE, wpisałem wszystkie żądane parametry tak dobrze, jak to możliwe. Końcowy wynik dał mi 10200 kW. Zrobiłem test pomijając ocieplenie ścian i suma odpowiadała wtedy DPE: to znaczy z jaką powagą stawiane są te diagnozy !!!!!!
Jedyne oszacowane zużycie, które odpowiada, to energia potrzebna do podgrzania wody użytkowej. Jest to zużycie osiągnięte poza okresem grzewczym przeniesione na rok.

W lipcu 2009 roku wymieniłem oryginalne podwójne szyby na podwójne szyby 4x12x4 argon + ITR, moje całkowite zużycie od czerwca 2009 do czerwca 2010 wyniosło 8180 kW, czyli 6080 kW na samo ogrzewanie.

Dlatego podchodzę do prawdziwego DPE sklasyfikowanego jako B.

Mój dom z 1983 roku jest jednopoziomowy z prostym poddaszem i ma ogrzewanie podłogowe, w salonie (kuchnia salon) ogrzewam na szerokość 20 °, bez regulacji, w zależności od pogody reguluję ręcznie T ° czasami wyłączam ogrzewanie, salon wychodzi na południe. (trochę to zabiera emeryturę)
Ocieplenie, w podłodze 6cm styropianu, w ścianach 10cm, na suficie wełna szklana 20cm. Poddasze nie jest ocieplone.
Brak VMC, wysoka i niska wentylacja naturalna w kuchni na południu i łazience na północy.

W tym roku właśnie zainstalowałem higrometryczne wentylatory wyciągowe w kuchni i łazience zamiast naturalnej wentylacji.

Dlatego nie planuję instalować innych energii, nie doczeka końca amortyzacji. Podaję również, że gaz Kw jest rozliczany około 2 razy taniej niż elektryczny Kw.

Wszystko po to, aby powiedzieć, że nie mam już zaufania do DPE, nawet jeśli ten, z którego skorzystałem, był dla mnie korzystny.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/08/10, 22:39

Korben Dallas napisał:
bernardd napisał:Jednak zużywając 18352 87390 kWh energii elektrycznej rocznie, oznacza to, że EDF musi wydać XNUMX kWh ciepła na wytworzenie tej energii elektrycznej i jej transport oraz inwestowanie w nią, ze wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi.

Dlatego konieczne jest przede wszystkim ograniczenie zużycia. Biorąc pod uwagę pobór prądu, powinno to być łatwe.


Wszystko zależy od wielkości domu.

Jeśli musisz zainwestować 20000 XNUMX euro, jak wiele obecnych ofert na izolację, nie jest to oczywiście interesujące: zmiana energii jest bardziej opłacalna.

Korben Dallas napisał:
bernardd napisał:Zamiana tego zużycia energii elektrycznej na bezpośrednią energię słoneczną (kolektor termiczny) lub pośrednią energię słoneczną (biomasę) jest bardzo różna, zarówno ekologicznie (bez zużycia minerałów), jak i ekonomicznie (produkcja lokalna).

Nie znamy nawyków spania dodo, ale bardzo wątpię, aby inwestycja w CESI była opłacalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny naliczane przez rzemieślników za instalację tego systemu (4000 € mini). Założenie: zakładając, że 20% z 18352 3670 kWh wykorzystuje się do produkcji ciepłej wody użytkowej, tj. 370 kWh, czyli około XNUMX EUR rocznie. Czas powrotu będzie bardzo długi ...


Twoje oszacowanie wynagrodzenia cieplnego jest w dużej mierze przewymiarowane: panel o powierzchni 3 m2 jest wart mniej niż 400 €, na rurę mniej niż 1 € / m, tym droższy będzie dostosowany podgrzewacz wody, chociaż możemy z nim łatwo sobie poradzić standardowe podgrzewacze wody, jeśli jesteś trochę majsterkowiczem.

W przeciwnym razie musisz przejść przez rzemieślnika, ale wystarczy 7 godzin dnia: 350 € przy 50h / h?

bernardd napisał:W każdym razie maksymalne oszczędności rocznie to bieżące wydatki w wysokości około 1835 EUR rocznie do 0,1 EUR / kWh.

Jeśli już, to zużycie spadnie o połowę, będzie to doskonały wynik! [/ Quote]

Absolutnie jest to prawie niemożliwe przy samej izolacji. Z drugiej strony przejście na bezpośrednią i pośrednią energię słoneczną jest całkiem możliwe, zwłaszcza jeśli możemy mieć tanią lub samodzielnie wyprodukowaną biomasę.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 23/08/10, 23:02

W mojej poprzedniej wiadomości zamień Kw na Kwh
0 x
dront
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 353
Rejestracja: 16/01/10, 22:47




przez dront » 24/08/10, 00:36

Korben Dallas napisał:
bernardd napisał:Jednak zużywając 18352 87390 kWh energii elektrycznej rocznie, oznacza to, że EDF musi wydać XNUMX kWh ciepła na wytworzenie tej energii elektrycznej i jej transport oraz inwestowanie w nią, ze wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi.

Dlatego konieczne jest przede wszystkim ograniczenie zużycia. Biorąc pod uwagę pobór prądu, powinno to być łatwe.

to znaczy łatwo, uwielbiam tę metodę.

Jeśli chodzi o energię słoneczną, mam inżyniera ogrzewania, który powiedział mi przez telefon, że w regionie (Alzacja) nie jest to wskazane, a jednak nasi niemieccy sąsiedzi używają energii słonecznej.

jeśli chodzi o montaż obwodu c.o. to tak naprawdę nie jestem majsterkowiczem ale może z dobrym schematem warto się nim zainteresować.
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 24/08/10, 11:05

bernardd napisał:Jeśli musisz zainwestować 20000 XNUMX euro, jak wiele obecnych ofert na izolację, nie jest to oczywiście interesujące: zmiana energii jest bardziej opłacalna.

Przepraszamy, ale aby poprawić komfort domu i zmniejszyć wpływ na planetę, należy przede wszystkim zrobić wszystko, aby zmniejszyć zużycie.

bernardd napisał:Twoje oszacowanie wynagrodzenia cieplnego jest w dużej mierze przewymiarowane: panel o powierzchni 3 m2 jest wart mniej niż 400 €, na rurę mniej niż 1 € / m, tym droższy będzie dostosowany podgrzewacz wody, chociaż możemy z nim łatwo sobie poradzić standardowe podgrzewacze wody, jeśli jesteś trochę majsterkowiczem.

W przeciwnym razie musisz przejść przez rzemieślnika, ale wystarczy 7 godzin dnia: 350 € przy 50h / h?

Ok, wezmę cię za słowo. Czy możesz przyjść do mnie, aby zainstalować ten system w tej cenie, która mnie interesuje? :-)

bernardd napisał:Absolutnie jest to prawie niemożliwe przy samej izolacji. Z drugiej strony przejście na bezpośrednią i pośrednią energię słoneczną jest całkiem możliwe, zwłaszcza jeśli możemy mieć tanią lub samodzielnie wyprodukowaną biomasę.

Powszechnie wiadomo: nie ma czegoś takiego jak domy pasywne ...

Okej, przepraszam, ale w ogóle nie zgadzam się z twoim rozumowaniem. A ponieważ nie chcę się kłócić, zostawię to tam. : Evil:
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 24/08/10, 11:09

dodo napisał:to znaczy łatwo, uwielbiam tę metodę.

Jeśli chodzi o energię słoneczną, mam inżyniera ogrzewania, który powiedział mi przez telefon, że w regionie (Alzacja) nie jest to wskazane, a jednak nasi niemieccy sąsiedzi używają energii słonecznej.

jeśli chodzi o montaż obwodu c.o. to tak naprawdę nie jestem majsterkowiczem ale może z dobrym schematem warto się nim zainteresować.

Jeśli mogę udzielić Ci choć jednej rady, nie konsultuj się z inżynierem ogrzewania, który zrobi wszystko, aby sprzedać Ci to, na czym zarobi najwięcej. Zamiast tego udaj się do eksperta, audytora termicznego (prawdziwego, ale kogoś, kto zajmuje się tylko DPE). W Alzacji jest Philippe Deson z ATE Conseil (http://www.ate-conseil.eu/), który będzie mógł przeanalizować Twój dom, a Ty zaoferujesz szereg rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb.
0 x
dront
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 353
Rejestracja: 16/01/10, 22:47




przez dront » 24/08/10, 11:57

widzieliśmy, jak sporządzał bilans ciepła i polecił kocioł na pelety.
Być może ponownie poproszę kogoś o wykonanie termografii lub infiltrometrii.
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 24/08/10, 12:10

Jestem bardzo zdziwiony, że termik daje tylko jedno rozwiązanie, bardzo zorientowane na wymianę systemu grzewczego. Czy to ten, który wykonał DPE? Jeśli tak, nie spodziewaj się zbytnio konkretnych, ani nawet obiektywnych. DPE są wykonywane na linii montażowej, a koszt usługi nie pozwala osobie wykonującej to na poświęcenie czasu na dogłębne przestudiowanie.

Powinieneś wiedzieć więcej o konstrukcji swojego domu: powierzchnia, wiek, rodzaj zainstalowanej izolacji, rodzaj wentylacji itp.
Ponieważ Twoje zużycie jest wysokie i nie ma wątpliwości, że straty muszą być wysokie lub Twoje bardzo wymagające nawyki związane z ogrzewaniem (temperatura ogrzewania + 1 ° C kosztuje około 7% więcej energii).
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/08/10, 12:38

Trudno dokonać właściwego wyboru spośród kolekcji profesjonalnych oświadczeń ze sprzecznościami !!

Moim zdaniem musisz wiedzieć, ile możesz wydać jak najwięcej na poprawę !!

Następnie wymień ograniczenia i możliwości po cenie niższej niż ta, z zastrzeżeniami, krytyką, widocznymi kłamstwami, trudnościami, szansami spełnienia obietnic, żywotnością (PAC i systemy mechaniczne, kompleks = kłamstwo), złożoność, sprawdzenie rzeczywistych osiągnięć firm, pomiar ryzyka bankructwa, szukanie błędów ukrytych w domu (samodzielnie mostki termiczne i otwory izolacyjne), nauka kompetencji, a wtedy możliwy stanie się najbardziej świadomy, przemyślany wybór !!

Ogrzewanie drewnem wydaje mi się możliwym rozwiązaniem, które stosuję, ze zmienną ceną bardzo małą (bez odzyskanego drewna, wkładu i rozdrabniacza) (ale ograniczenia w stosowaniu często przeładunku drewna i zejścia) z kotłem automatycznym spalanie wszystkiego, dbanie o siebie, rozkładanie się, prawie tak proste jak gaz, ale drogie w zakupie i bardzo niskie koszty z tym wyrzuconym drewnem.
http://www.arecpc.com/Energie/bois/chau ... e_bois.htm
http://www.giteairdutemps.com/chaudiere.htm
http://www.google.fr/webhp?client=firef ... 482f27b090
http://solaire2000.pagesperso-orange.fr ... U_BOIS.htm

Trudność polega na tym, że zajmują dużo miejsca, a zatem więcej dla rolników.
Unikaj pułapek i pelletu w cenie zależnej od oleju opałowego, ponieważ klient jest uwięziony !!
0 x
dront
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 353
Rejestracja: 16/01/10, 22:47




przez dront » 24/08/10, 13:35

Korben Dallas napisał:Jestem bardzo zdziwiony, że termik daje tylko jedno rozwiązanie, bardzo zorientowane na wymianę systemu grzewczego. Czy to ten, który wykonał DPE? Jeśli tak, nie spodziewaj się zbytnio konkretnych, ani nawet obiektywnych. DPE są wykonywane na linii montażowej, a koszt usługi nie pozwala osobie wykonującej to na poświęcenie czasu na dogłębne przestudiowanie.

Powinieneś wiedzieć więcej o konstrukcji swojego domu: powierzchnia, wiek, rodzaj zainstalowanej izolacji, rodzaj wentylacji itp.
Ponieważ Twoje zużycie jest wysokie i nie ma wątpliwości, że straty muszą być wysokie lub Twoje bardzo wymagające nawyki związane z ogrzewaniem (temperatura ogrzewania + 1 ° C kosztuje około 7% więcej energii).


wydał 2 zalecenia, ale opublikowanie zajęło zbyt dużo czasu, więc załączyłem dokument z zaleceniami i ich szacunkowym kosztem.

https://www.econologie.com/fichiers/partager2/1282649510KX5IQs.pdf
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 71